nike

Performance List

Licensed to Henderson High School       HY-TEK's Meet Manager 5/6/2016 10:13 PM
                    Nike/Henderson Invitational - 5/6/2016                     
                             Henderson High School                             
                                West Chester PA                                
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Cook, Jonae                  Norristown               12.25q  6 
  2 Evans, Alysha                Susquehanna              12.62q  7 
  3 Collier, Alicia              Penncrest                12.64q  9 
  4 Spencer, Rorie               Abington                 12.75q  4 
  5 Bondi, Rebekah               Perkiomen Va             12.78q  3 
  6 Young, Gloria                Imhotep Inst             12.80q  1 
  7 Edwards-Lofland, Dominiq     WC East                  12.83q  4 
  8 Groth, Kelly                 Methacton                12.87q  5 
  9 Rodebaugh, Molly             Central Buck             12.87   8 
 10 Allen, Marjia                Susquehanna              12.90   2 
 11 McKoy, Portia                GFS                      12.95   8 
 12 Owens, Riyana                Dallastown               12.98   3 
 13 Mosley, Tatum                (Cd East) Ce             12.99   9 
 14 Tolentino, Arlene            Wilson (3)               13.06   2 
 15 Williamson, Lauren           Northeastern             13.08   5 
 16 Kwashie, Ama-Paulina         Imhotep Inst             13.10   1 
 17 Plevyak, Paige               Bishop Shana             13.10   5 
 18 Lucey, Cameron               Padua Academ             13.11   6 
 19 Burton, Jada                 Susquehanna              13.15   1 
 20 Deutsch, Darby               Padua Academ             13.16   8 
 21 Hamilton, Sarah              Hershey                  13.18   4 
 22 Nuttall, Emma                DT East                  13.22   3 
 23 Brickhouse, Talasia          Polytech Hig             13.23   6 
 24 Lerro, Jackie                Pope John Pa             13.24   9 
 25 Chodos, Kelly                Hershey                  13.25   3 
 26 Mcleod-White, Sidney         Friends' Cen             13.27   8 
 27 Mikulich, Leah               DT East                  13.30   8 
 28 Washington, Aniah            Penn Manor               13.33   9 
 28 Warner, Lela                 South Willia             13.33   4 
 30 Randleman, Diana             Pottsgrove               13.35   2 
 31 Kissell, Krista              Notre Dame E             13.38   7 
 32 Cobb, Shaylan                Owen J. Robe             13.42   9 
 33 Williams, Aryon              West York Ar             13.43   7 
 34 Stackhouse, Sarah            Penn Manor               13.44   5 
 35 Nock, Deyshia                Phil-Mont Ch             13.47   9 
 36 McFadden, Isis               Souderton Ar             13.47   5 
 37 Boone, Nya                   Norristown               13.51   2 
 38 Braeunig, Sydney             Souderton Ar             13.56   9 
 39 O'Connor, Ally               Spring Ford              13.56   1 
 40 Barkman, Taylor              Rustin                   13.56   3 
 41 Magee, Janelle               Polytech Hig             13.58   5 
 42 Murphy, Neve                 Bishop Shana             13.59   4 
 43 Peck, Bailey                 Wilson (3)               13.60   6 
 44 Drennan, Ann                 Conestoga                13.65   1 
 45 Osuagwu, Ony                 Tatnall                  13.72   7 
 46 Muhammad, Nia                Spring Ford              13.76   3 
 47 Ronald, Samantha             Central Buck             13.77   1 
 48 Supey, Katie                 Lake Lehman              13.81   2 
 49 Hackley, Katie               GA                       13.85   7 
 50 Turner, Nia                  Rustin                   13.88   3 
 51 Eisenhardt, Elizabeth        Avon Grove               13.89   2 
 52 Bouder, Sydney               Conestoga Va             13.98   4 
 53 Ra'oof, Kenya                Emmaus                   14.03   6 
 54 Nugent, Keonjah              Bay Shore                14.07   1 
 55 Durham, Jada                 Conestoga                14.22   2 
 56 Kastenberg, Emily            GFS                      18.78   5 
 
Girls 100 Meter Dash HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Cook, Jonae                  Norristown               12.27  
  2 Evans, Alysha                Susquehanna              12.64  
  3 Collier, Alicia              Penncrest                12.69  
  4 Young, Gloria                Imhotep Inst             12.72  
  5 Bondi, Rebekah               Perkiomen Va             12.78  
  6 Edwards-Lofland, Dominiq     WC East                  12.85  
  7 Spencer, Rorie               Abington                 12.85  
  8 Groth, Kelly                 Methacton                13.01  
 
Girls 200 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Crosby, Alexis               Cheltenham               25.35q  6 
  2 Myers, Teneisha              Owen J. Robe             25.43q  1 
  3 Churchville, Cheyenne        Perkiomen Va             25.77q  2 
  4 Barnes, Bria                 Cheltenham               25.84q  5 
  5 Sanders, Siani               Norristown               25.93q  1 
  6 Jackson, Cara                Souderton Ar             25.98q  6 
  7 Young, Gloria                Imhotep Inst             26.21q  5 
  8 Dorsey, Avani                Imhotep Inst             26.22q  2 
  9 Lewis, Brielle               Cheltenham               26.26   5 
 10 Spencer, Rorie               Abington                 26.43   3 
 11 Epler, Lauren                Hershey                  26.47   4 
 12 Graybill, Leah               Warwick                  26.66   3 
 13 Hamilton, Sarah              Hershey                  26.70   7 
 14 Nowakowski, Lily             Spring Ford              26.76   8 
 15 Salako, Eyitope              Wilson (3)               26.82   2 
 16 Miller, Makayla              Penn Manor               26.86   1 
 17 Woods, Kayla                 Tatnall                  26.97   5 
 18 Fazio, Gianna                Methacton                27.05   1 
 19 Harrison, Brionne            (Cd East) Ce             27.11   6 
 20 Jennings, Serena             DT East                  27.17   8 
 21 Mosley, Tatum                (Cd East) Ce             27.18   3 
 22 Tolentino, Arlene            Wilson (3)               27.21   4 
 23 Osuagwu, Ony                 Tatnall                  27.33   1 
 24 Day, Sheila                  Norristown               27.33   8 
 25 Mcleod-White, Sidney         Friends' Cen             27.48   6 
 26 Bader, Elizabeth             Padua Academ             27.57   4 
 27 Latham, Victoria             Unionville               27.58   5 
 28 Cobb, Shaylan                Owen J. Robe             27.60   4 
 29 Macneal, Eliza               GFS                      27.69   6 
 30 Latta, Janae                 Souderton Ar             27.74   8 
 31 Washington, Aniah            Penn Manor               27.75   8 
 32 Langan, Aisling              Henderson                27.77   8 
 33 Edwards-Lofland, Dominiq     WC East                  27.81   7 
 34 Lerro, Jackie                Pope John Pa             27.85   3 
 35 Williamson, Lauren           Northeastern             27.91   1 
 36 Randleman, Diana             Pottsgrove               28.15   2 
 37 Diehl, Lauren                Conestoga                28.19   1 
 38 Hall, Nakira                 DT East                  28.20   5 
 39 Seeney, Rachel               Polytech Hig             28.29   2 
 40 Bouder, Sydney               Conestoga Va             28.41   4 
 41 Hackley, Katie               GA                       28.44   7 
 42 Muhammad, Nia                Spring Ford              28.45   5 
 43 Barker, Lauren               Central Buck             28.64   7 
 44 Johnson, Julia               Phil-Mont Ch             29.24   2 
 45 Lockhart, Anne               Conestoga                29.31   1 
 46 Ford, Rebecca                Lake Lehman              29.68   3 
 47 Allen, Brittany              Central Buck             30.04   3 
 
Girls 200 Meter Dash HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Jackson, Cara                Souderton Ar             26.14  
  2 Churchville, Cheyenne        Perkiomen Va             26.25  
  3 Young, Gloria                Imhotep Inst             26.88  
  4 Dorsey, Avani                Imhotep Inst             27.38  
 
Girls 400 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Evans, Alysha                Susquehanna              58.39   8 
  2 Maturani, Haley              Henderson                58.66   8 
  3 Epler, Lauren                Hershey                  59.22   7 
  4 Shronk, Morgan               Owen J. Robe             59.33   8 
  5 Henry, Jasmine               Abington               1:00.06   6 
  6 Gaines, Myah                 Susquehanna            1:00.08   7 
  7 Burton, Jada                 Susquehanna            1:00.31   8 
  8 Hebron, Saloni               Neshaminy              1:00.41   6 
  9 Graybill, Leah               Warwick                1:00.65   4 
 10 Sanders, Siani               Norristown             1:00.79   8 
 11 Deutsch, Darby               Padua Academ           1:00.85   6 
 12 Guy, Charity                 Norristown             1:00.96   7 
 13 Heath, Marissa               Abington               1:01.05   7 
 14 Paynter, Maliyah             Hershey                1:01.15   6 
 15 Bader, Elizabeth             Padua Academ           1:01.39   6 
 16 Pendrak, Rachel              Perkiomen Va           1:01.46   7 
 17 Plate, Bridgit               Pope John Pa           1:01.55   4 
 18 Darko, Alexis                Delaware Mil           1:01.58   8 
 19 O'Hara, Kelsey               GA                     1:01.70   6 
 20 Ebby, Ellie                  Lower Merion           1:01.74   5 
 21 Newkirk, Jai                 DT West                1:01.77   5 
 22 Carabba, Sophia              Abington               1:02.00   7 
 23 Kitchin, Megan               Penncrest              1:02.09   4 
 24 Cornuet, Ellie               Henderson              1:02.14   4 
 25 Twomey, Anna                 Conestoga              1:02.19   5 
 26 Boggs, Lorraine              Norristown             1:02.26   7 
 27 Kubiski, Haley               Lake Lehman            1:02.37   5 
 28 Oritiz, Vanessa              DT East                1:02.46   3 
 29 Laforce, Hannah              Bay Shore              1:02.55   4 
 30 Salavitabar, Sara            DT East                1:02.62   3 
 31 Wertz, Emily                 Conestoga              1:02.87   6 
 32 Logue, Aly                   Central Buck           1:03.05   7 
 33 Dorin, Shynera               Martin Luthe           1:03.13   2 
 34 Harsh, Briana                Penn Manor             1:03.44   2 
 35 Sellig, Courtney             Conestoga              1:03.49   6 
 36 Castronova, Sarah            Conestoga Va           1:03.55   3 
 37 Singer, Nia                  Bay Shore              1:03.65   3 
 38 Duplass, Elizabeth           Twin Valley            1:03.78   3 
 39 Roth, Darby                  Central Buck           1:03.90   3 
 40 Towell, Sydney               WC East                1:03.96   2 
 41 MacPherson, Melissa          WC East                1:04.34   1 
 42 Musser, Kristen              Conestoga Va           1:04.40   3 
 43 DiCesare, Bridget            Owen J. Robe           1:04.84   2 
 44 Monostra, Amanda             Perkiomen Va           1:05.00   1 
 45 Schoenfeld, Nyssa            Friends' Cen           1:05.30   4 
 46 Zerr, Emmily                 Penncrest              1:05.55   1 
 47 Kissell, Krista              Notre Dame E           1:05.60   4 
 48 Plinke, Samantha             Souderton Ar           1:06.88   2 
 49 Gray, Danielle               Polytech Hig           1:07.34   2 
 
Girls 800 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wilkinson, Gabrielle         Friends' Cen           2:12.54   6 
  2 Juul, Anna                   Unionville             2:12.96   6 
  3 Crissman, Sarah              Fleetwood Ar           2:16.39   6 
  4 Jawork, Kelly                Abington               2:17.66   6 
  5 McNeil, Nyjari               Franklin Hig           2:17.88   6 
  6 Pankow, Savannah             Tatnall                2:19.62   4 
  7 Bernotas, Mary               Owen J. Robe           2:20.31   5 
  8 Barrow, Vanessa              Central Buck           2:20.62   5 
  9 White, Karleigh              Perkiomen Va           2:20.90   5 
 10 Burd, Emily                  Friends' Cen           2:20.97   6 
 11 Villari, Rachael             GA                     2:20.99   5 
 12 Royds, Miranda               Hatboro Hors           2:21.47   5 
 13 Bernotas, Megan              Owen J. Robe           2:21.71   5 
 14 Chtourou, Amina              Wilson (3)             2:21.94   6 
 15 Ukpong, Nijah                Wilson (3)             2:21.98   6 
 16 Rickenbach, Cami             Unionville             2:22.12   5 
 17 Groves, Rachel               Hershey                2:22.49   4 
 18 Wallace, Arianna             Cheltenham             2:22.70   6 
 19 Anshen, Lauren               Tatnall                2:23.12   3 
 20 Audi, Gabriella              Wilson (3)             2:23.30   5 
 21 Koehler, Julia               Oxford Area            2:23.42   4 
 22 Foley, Caroline              Tatnall                2:23.43   5 
 23 Dorley, Julia                Perkiomen Va           2:23.56   5 
 24 Roumpz, Caroline             DT East                2:23.57   4 
 25 Pickering, Sophie            Emmaus                 2:23.83   4 
 26 Harris, Nicole               Delaware Mil           2:23.86   4 
 27 Darlington, Jenna            Spring Ford            2:24.06   4 
 28 Garnick, Jace                Lake Lehman            2:24.52   3 
 29 Taylor, Katherine            Washington T           2:24.56   3 
 30 Owens, Amber                 Padua Academ           2:24.61   3 
 31 Vasey, Olivia                Lake Lehman            2:24.87   4 
 32 Torak, Emma                  Owen J. Robe           2:24.95   5 
 33 Merrill, Lucy                Henderson              2:25.54   2 
 34 White, Deirdre               Warwick                2:25.96   4 
 35 Higgins, Tara                Penncrest              2:26.06   4 
 36 Rotman, Jillian              Phoenixville           2:26.16   3 
 37 Villalba, Maddie             Central Buck           2:26.93   6 
 38 Krebs, Makenna               (Cd East) Ce           2:27.29   3 
 39 Travers, Kara                Abington               2:27.42   3 
 40 Patel, Nandini               Spring Ford            2:27.66   4 
 41 Bucci, Makayla               Unionville             2:27.73   5 
 42 Steinhoff, Victoria          Padua Academ           2:28.27   2 
 43 Quesenberry, Emily           Oxford Area            2:28.44   2 
 44 Bernd, Lindsey               Christopher            2:28.53   2 
 45 Boccella, Mary Kate          Conestoga              2:28.69   2 
 46 Miller, Madison              West York Ar           2:28.79   2 
 47 Szapary, Claire              Friends' Cen           2:28.85   4 
 48 Parker, Katherine            Warwick                2:29.34   2 
 49 Estey, Rachel                Pennsbury              2:29.95   4 
 50 Frost, Amy                   Lansdale Cat           2:30.05   2 
 51 McNamara, Morgan             Pope John Pa           2:31.16   2 
 52 Harris, Caitlin              Delaware Mil           2:31.37   3 
 53 Rafter, Kerri                WC East                2:31.92   1 
 54 Stough, Nicole               West York Ar           2:31.98   3 
 55 Davis, Emily                 Northeastern           2:32.34   2 
 56 Hoff, Allie                  Muhlenberg             2:32.84   1 
 57 Coffey, Audrey               Rustin                 2:32.87   2 
 58 Bradley, Micaela             Northeastern           2:33.05   1 
 59 Martosella, Halle            DT West                2:33.60   2 
 60 Fatone, Audrey               DT East                2:33.88   1 
 61 King, Morgan                 Penncrest              2:33.97   4 
 62 Carvajal, Julissa            Conestoga Va           2:34.35   2 
 63 Warren, Miranda              Polytech Hig           2:34.91   1 
 64 Hill, Leah                   Penncrest              2:35.31   3 
 65 Patrick, Mckenzie            Franklin Hig           2:35.98   1 
 66 Groetz, Sarah                Dallastown             2:36.68   1 
 67 Tuominen, Anja               Rustin                 2:36.76   1 
 68 Trout, Lydia                 Dallastown             2:39.28   3 
 69 Liotta, Anya                 DT West                2:40.01   1 
 
Girls 1600 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Wilkinson, Gabrielle         Friends' Cen           4:55.92   5 
  2 Willingmyre, Alison          Wilson (3)             4:59.52   5 
  3 Sargent, Olivia              Pennsbury              5:00.01   5 
  4 Olivere, Lydia               Padua Academ           5:02.07   5 
  5 Hays, Keelin                 Tatnall                5:02.83   5 
  6 Planck, Emma                 DT West                5:04.02   5 
  7 Rome, Ally                   Dallas                 5:04.52   5 
  8 Brunton, Allison             Owen J. Robe           5:04.86   4 
  9 Landis, Maddison             Christopher            5:05.82   5 
 10 Kirk, Lizzy                  Pennsbury              5:07.00   5 
 11 Burd, Emily                  Friends' Cen           5:11.22   5 
 12 Shields, Samantha            Warwick                5:11.22   3 
 13 Sauer, Maddie                Pennsbury              5:11.72   5 
 14 VanBlunk, Maddy              DT East                5:12.36   3 
 15 Demko, Andrea                Hershey                5:13.25   4 
 16 Daniels, Michele             Perkiomen Va           5:15.47   4 
 17 Dalton, Abby                 Emmaus                 5:15.62   4 
 18 Echternach, Erika            Warwick                5:15.68   3 
 19 VanBlunk, Lexi               DT East                5:16.36   3 
 20 Bonaventure, Emily           Souderton Ar           5:16.41   4 
 21 McGovern, Madison            Unionville             5:16.74   4 
 22 Foley, Caroline              Tatnall                5:17.45   4 
 23 Mortensen, Taylor            Hershey                5:17.79   3 
 24 Leone, Rebekah               Washington T           5:17.92   4 
 25 Harmar, Lila                 Cheltenham             5:18.28   4 
 26 Shultz, Dominique            Conestoga              5:18.57   5 
 27 Greene, Tasha                Harriton               5:18.90   4 
 28 Smith, Emily                 Spring Ford            5:19.08   4 
 29 Marchini, Isabella           Spring Ford            5:20.59   3 
 30 Fry, Jade                    Lake Lehman            5:21.42   3 
 31 Pirkl, Anna                  Bay Shore              5:21.85   3 
 32 Reilly, Caelyn               Bay Shore              5:23.30   4 
 33 Mancoridis, Viki             Masterman              5:24.59   2 
 34 Bell, Elisabeth              Souderton Ar           5:24.85   2 
 35 Mancoridis, Marina           Masterman              5:25.01   3 
 36 Olivere, Maddie              Padua Academ           5:25.05   3 
 37 Warrender, Maddie            Northeastern           5:27.16   3 
 38 Jacobs, Molly                Avon Grove             5:27.35   2 
 39 Hardin, Olivia               Tatnall                5:27.97   3 
 40 Hassman, Rowan               Lower Merion           5:28.19   1 
 41 Smith, Emily                 Penn Charter           5:28.81   3 
 42 Hansell, Emily               Owen J. Robe           5:31.00   2 
 43 Durrwachter, Katrina         Emmaus                 5:31.24   2 
 44 Jennings, Randi              Canton Area            5:31.35   2 
 45 Kluchinski, Catherine        Cheltenham             5:31.53   2 
 46 Kitchen, Courtney            Henderson              5:31.55   2 
 47 Edwards, Elizabeth           Unionville             5:31.77   4 
 48 Keyte, Jillian               Central Buck           5:32.42   2 
 49 Vledder, Julia               Spring Ford            5:32.58   3 
 50 Eller, Casey                 Rustin                 5:32.63   1 
 51 Konkoly, Abby                Methacton              5:32.81   2 
 52 Hennessy, Anna               GA                     5:33.04   2 
 53 Krebs, Makenna               (Cd East) Ce           5:33.62   3 
 54 Patrick, Mckenzie            Franklin Hig           5:33.93   2 
 55 Codd, Sarah                  DT West                5:34.56   2 
 56 Costello, Julia              Pope John Pa           5:34.84   2 
 57 Murphy, Sarah                Lansdale Cat           5:35.19   1 
 58 House, Jaela                 South Willia           5:35.79   2 
 59 DeRusso, Jackie              GA                     5:36.03   3 
 60 Fath, Christina              Washington T           5:36.09   2 
 61 Graham, Melissa              Lower Merion           5:36.16   1 
 62 Neborg, Nicole               Hatboro Hors           5:36.22   4 
 63 Havertine, Julia             Radnor                 5:36.51   2 
 64 Smyth, Lindsay               Avon Grove             5:36.51   1 
 65 Johnson, Holly               WC East                5:36.58   1 
 66 Carreras, Kelly              Henderson              5:37.24   1 
 67 Williamson, Kelly            Pope John Pa           5:37.51   1 
 68 Cooper, Olivia               Radnor                 5:37.73   2 
 69 Brubaker, Lily               Eastern Leba           5:37.87   1 
 70 Rudderow, Elizabeth          Wilson (3)             5:38.98   2 
 71 Dawyot, Claire               Kennett                5:42.73   1 
 72 Landow, Ligia                Rustin                 5:42.94   1 
 73 Horan, Meghan                Twin Valley            5:42.97   2 
 74 DeSantis, Emily              Conestoga              5:42.98   2 
 75 Stolpe, Hannah               Perkiomen Va           5:43.41   3 
 76 Stolzfus, Abbey              Conrad Weise           5:44.00   1 
 77 Quinn, Kelsey                Hatboro Hors           5:44.50   1 
 78 Ritzmann, Sonia              Central Buck           5:46.84   1 
 79 Sharp, Julia                 Kennett                5:47.52   2 
 80 Frasch, Maddy                Conrad Weise           5:49.16   3 
 81 McCloskey, Camryn            Christopher            5:50.93   1 
 82 Miller, Gina                 Delaware Mil           5:50.94   1 
 83 Hutsko, Julia                Lake Lehman            5:52.05   1 
 84 Sobeck, Rebecca              Methacton              5:53.46   1 
 85 Sliney, Julia                Delaware Mil           5:53.87   1 
 86 Rock, Lindsay                Lansdale Cat           5:59.53   1 
 
Girls 3200 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Devlin, Aislinn              DT West               10:41.31   2 
  2 Sargent, Olivia              Pennsbury             10:45.34   2 
  3 Kanaley, Bridget             Bay Shore             10:46.91   2 
  4 Breeding, Kacie              Unionville            10:52.02   2 
  5 Webb, Mary                   Pennsbury             10:52.21   2 
  6 Rittler, MaryGrace           Cheltenham            10:52.55   2 
  7 Hays, Keelin                 Tatnall               10:52.85   2 
  8 Hallahan, Maggie             GA                    10:57.16   2 
  9 Breidenstine, Ella           Lower Dauphi          11:03.26   2 
 10 Glodek, Annie                Perkiomen Va          11:04.44   2 
 11 Twomey, Meridith             Pennsbury             11:10.00   1 
 12 Macturk, Katie               Concord High          11:13.20   1 
 13 Connelly, Kayla              Lansdale Cat          11:14.13   2 
 14 Wistar, Alice                GFS                   11:18.01   2 
 15 Zouras, Santina              DT West               11:19.86   1 
 16 Kaulbach, Griffin            GFS                   11:21.30   2 
 17 Dickow, Kate                 Warwick               11:22.45   1 
 18 Alexander, Courtney          Henderson             11:28.87   1 
 19 Reyes, Jasmin                Bay Shore             11:30.07   2 
 20 McLain, Maddie               Eastern York          11:32.88   2 
 21 Quinn, Alyssa                Hatboro Hors          11:32.93   1 
 22 Klang, Laura                 Rustin                11:33.11   1 
 23 Myers, Sydney                Central Daup          11:34.21   1 
 24 Scheinbecker, Teaghan        Perkiomen Va          11:35.05   2 
 25 Balmer, Bailey               Pennsbury             11:35.19   1 
 26 Richart, Sarah               Cheltenham            11:36.68   1 
 27 Glasier, Alex                Owen J. Robe          11:38.62   1 
 28 Sands, Autumn                Owen J. Robe          11:42.18   1 
 29 Kaminski, Analise            St. Mark's H          11:43.14   2 
 30 Sanger, Lindsay              Wilson (3)            11:43.21   1 
 31 Weaver, Bethany              West York Ar          11:46.27   1 
 32 Knudsen, Hannah              Hatboro Hors          11:50.83   1 
 33 Jennings, Randi              Canton Area           11:51.70   1 
 34 Huff, Nicole                 Kennett               11:51.94   1 
 35 Shultz, Annamarie            Conestoga             11:52.37   1 
 36 Teklits, Quinn               Tatnall               11:54.23   1 
 37 Dougherty, Elizabeth         WC East               11:59.39   1 
 38 Reilly, Lexi                 Kennett               11:59.77   1 
 39 Slingluff, Alexandra         Conestoga Va          12:14.73   1 
 40 Vledder, Jenna               Spring Ford           12:23.03   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brooks, Yasmin               Susquehanna              14.35q  4 
  2 Goode, Aviana                Bay Shore                14.67q  5 
  3 Langley-Walker, Madison      Cheltenham               14.93q  3 
  4 Cintron, Taliah              Padua Academ             15.03q  1 
  5 Warren, Christina            Perkiomen Va             15.03q  2 
  6 Lucey, Cameron               Padua Academ             15.07q  1 
  7 Martinez, Nissa              Martin Luthe             15.18q  2 
  8 Berecz, Evelyn               DT East                  15.43q  3 
  9 Braun, Brittany              Penn Manor               16.00   4 
 10 McKoy, Teasha                GFS                      16.02   5 
 11 Marini, Keri                 Phoenixville             16.12   6 
 12 Anderson, Haley              Christopher              16.33   6 
 13 Desipio, Rebecca             Hatboro Hors             16.40   5 
 14 Sigler, Jordan               Spring Ford              16.46   2 
 15 Donahue, Genevieve           Owen J. Robe             16.66   1 
 16 Kauffman, Sammy              Wilson (3)               16.71   2 
 17 Mcdevitt, Taylor             DT East                  16.85   4 
 18 Dungan, Abbey                Methacton                16.87   3 
 19 Gomma, Nacera                WC East                  16.91   6 
 20 Hastings, Lyndsay            Unionville               16.94   4 
 21 Johnson, Renee               Spring Ford              17.13   1 
 22 Heiber, Gretchen             Central Buck             17.21   3 
 23 Jones, Courtney              Wilson (3)               17.26   3 
 24 Schenk, Sophie               Unionville               17.27   2 
 25 Swope, Keyra                 Dallastown               17.35   6 
 26 Martinez, Erica              Bay Shore                17.46   5 
 27 Romaniello, Cara             Souderton Ar             17.58   6 
 28 Sapp, Avery                  Owen J. Robe             17.71   5 
 29 McClure, Caitlyn             Methacton                17.87   3 
 30 Burke, Fiona                 Bishop Shana             17.97   4 
 31 Cunningham, Johnnie          Phoenixville             18.01   4 
 32 Gross, Claudia               West York Ar             18.02   5 
 33 Harthan, Sarah               Penn Manor               18.08   4 
 34 Williams, Chyane             Polytech Hig             18.16   6 
 35 Sanford, Kimmie              Central Buck             18.41   3 
 36 Kiel, Megan                  Conestoga Va             18.46   5 
 37 Schlatsa, Jocelyn            Perkiomen Va             18.46   6 
 38 Gohn, Rebecca                West York Ar             19.23   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Brooks, Yasmin               Susquehanna              14.14  
  2 Goode, Aviana                Bay Shore                14.20  
  3 Warren, Christina            Perkiomen Va             14.66  
  4 Langley-Walker, Madison      Cheltenham               14.66  
  5 Cintron, Taliah              Padua Academ             15.11  
  6 Martinez, Nissa              Martin Luthe             15.30  
  7 Lucey, Cameron               Padua Academ             15.56  
  8 Berecz, Evelyn               DT East                  15.82  
 
Girls 300 Meter Hurdles HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Brooks, Yasmin               Susquehanna              43.82   7 
  2 Langley-Walker, Madison      Cheltenham               44.38   7 
  3 Cintron, Taliah              Padua Academ             44.63   7 
  4 Duffy, Caroline              Methacton                46.27   7 
  5 Sprague, Kiara               Conestoga                47.21   7 
  6 Domenick, Amy                Methacton                47.50   6 
  7 Higgins, Jordan              Hatboro Hors             47.58   7 
  8 Plate, Bridgit               Pope John Pa             47.73   7 
  9 Anderson, Haley              Christopher              47.85   7 
 10 Forman, Ava                  Friends' Cen             47.92   6 
 11 Gomma, Nacera                WC East                  48.33   6 
 12 Lucey, Cameron               Padua Academ             48.73   6 
 13 Hastings, Lyndsay            Unionville               49.00   6 
 14 Swope, Keyra                 Dallastown               49.37   4 
 15 Zammarchi, Ellen             Tatnall                  49.95   3 
 16 Braun, Brittany              Penn Manor               50.10   6 
 17 Donnelly, Rowen              Owen J. Robe             50.14   2 
 18 Haldeman, Anna               Conestoga Va             50.26   3 
 19 Kauffman, Sammy              Wilson (3)               50.36   4 
 20 Kuhn, Emma                   DT East                  50.45   5 
 21 Macneal, Eliza               GFS                      50.65   3 
 22 Jones, Courtney              Wilson (3)               50.72   1 
 23 Schenk, Sophie               Unionville               50.73   4 
 24 Nolt, Jalissa                Eastern Leba             50.88   4 
 25 Mathis, Lexxie               Tatnall                  50.96   5 
 26 Williams, Chyane             Polytech Hig             51.09   4 
 27 Schlachta, Jordan            Perkiomen Va             51.39   1 
 28 Band, Lexxy                  Rustin                   51.40   3 
 29 Colavita, Michaela           Friends' Cen             51.62   3 
 30 Cunningham, Johnnie          Phoenixville             51.66   2 
 31 Fox, Kayla                   Perkiomen Va             51.68   5 
 32 Bierly, Sophie               Phoenixville             51.73   2 
 33 Bernatos, Katelyn            Owen J. Robe             52.38   5 
 34 Kiel, Megan                  Conestoga Va             52.40   2 
 35 Gohn, Rebecca                West York Ar             52.60   1 
 36 Schell, Hannah               Northeastern             52.82   3 
 37 Alleyne, Cierra              Concord High             53.12   5 
 38 Hirth, Haley                 DT West                  53.15   2 
 39 Nevels, Victoria             Delaware Mil             53.33   3 
 40 Heiber, Gretchen             Central Buck             54.82   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay HS
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Methacton  'A'                                        49.14   4 
  2 Perkiomen Valley  'A'                                 50.10   4 
  3 Souderton Area  'A'                                   50.83   4 
  4 Spring Ford  'A'                                      51.45   4 
  5 Polytech High School  'A'                             51.61   3 
  6 Hatboro Horsham  'A'                                  51.83   3 
  7 Abington  'A'                                         51.85   3 
  8 DT East  'A'                                          51.89   4 
  9 Bishop Shanahan  'A'                                  51.97   3 
 10 Martin Luther King HS  'A'                            52.00   2 
 11 Wilson (3)  'A'                                       52.34   3 
 12 Unionville  'A'                                       52.41   2 
 13 Penn Manor  'A'                                       52.54   4 
 14 Kennett  'A'                                          52.66   2 
 15 Owen J. Roberts  'A'                                  52.93   1 
 16 WC East  'A'                                          53.20   2 
 17 South Williamsport  'A'                               53.28   2 
 18 Avon Grove  'A'                                       53.58   1 
 19 West York Area  'A'                                   53.74   4 
 20 Emmaus  'A'                                           53.82   1 
 21 Lake Lehman  'A'                                      53.97   1 
 22 Franklin High School  'A'                             54.43   2 
 23 Padua Academy  'A'                                    54.75   2 
 24 Central Bucks West  'A'                               54.80   3 
 25 Rustin  'A'                                           55.70   2 
 26 Archmere Academy  'A'                                 57.13   1 
 -- Penncrest  'A'                                           DQ   3 
 -- Bay Shore  'A'                                           DQ   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay HS
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Henderson  'A'                                      4:05.15  
  2 Abington  'A'                                       4:05.68  
  3 Lake Lehman  'A'                                    4:15.74  
  4 Conestoga Valley  'A'                               4:23.88  
  5 Christopher Dock  'A'                               4:23.89  
  6 Rustin  'A'                                         4:25.44  
  7 Bay Shore  'A'                                      4:29.64  
 
Girls 4x800 Meter Relay HS
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Bishop Shanahan  'A'                                9:42.37  
  2 Twin Valley  'A'                                    9:56.55  
  3 West York Area  'A'                                 9:58.89  
  4 DT East  'A'                                        9:59.10  
  5 Lower Merion  'A'                                  10:02.51  
  6 Friends' Central  'A'                              10:02.57  
  7 Central Bucks West  'A'                            10:14.62  
  8 Delaware Military Academy  'A'                     10:27.23  
  9 WC East  'A'                                       10:31.21  
 10 Spring Ford  'A'                                   10:31.30  
 11 Padua Academy  'A'                                 10:33.98  
 12 Dallastown  'A'                                    10:34.23  
 13 Bay Shore  'A'                                     10:34.66  
 14 DT West  'A'                                       10:41.59  
 15 Unionville  'A'                                    10:45.32  
 16 Methacton  'A'                                     10:47.27  
 17 Canton Area  'A'                                   10:53.77  
 18 Pottsgrove  'A'                                    10:55.65  
 19 Polytech High School  'A'                          11:03.08  
 20 Perkiomen Valley  'A'                              11:07.29  
 21 Archmere Academy  'A'                              11:22.89  
 22 Rustin  'A'                                        11:23.19  
 23 Souderton Area  'A'                                11:29.60  
 24 Gtown Friends  'A'                                 11:47.02  
 
Girls 800 Meter Run Middle School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bocchetti, Elaina            Tatnall                2:36.07  
  2 Lister, Allie                Peirce Middl           2:41.84  
  3 Franco, Lauren               Peirce Middl           2:42.38  
  4 Bocchetti, Olivia            Tatnall                2:42.99  
  5 Teneza, Emma                 Peirce Middl           2:43.65  
  6 Scott, Autumn                Peirce Middl           2:46.60  
  7 Baker, Megan                 Peirce Middl           2:47.59  
  8 Turek, Taylor                Peirce Middl           2:49.32  
  9 Cantando, Riley              Peirce Middl           2:53.06  
 10 Rutecki, Julianna            Peirce Middl           2:53.80  
 11 Bender, Jordan               Peirce Middl           3:09.60  
 
Boys 100 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Jennings, Jeremy             DT East                  10.99q  5 
  2 Headen, Charles              LaSalle Coll             11.03q 10 
  3 Kratz, Austin                Christopher              11.06q  6 
  4 Brown, Shyheim               (Cd East) Ce             11.10q 11 
  5 Brown, Jeff                  Friends' Cen             11.24q  8 
  6 Eubanks, Winston             LaSalle Coll             11.25q  4 
  7 Phillips, Tyrone             Imhotep Inst             11.26q  2 
  8 Hammond, Kameron             DT East                  11.27q  3 
  9 Cartwright II, Kasseem       GA                       11.29   7 
 10 Anspach, Ethan               Eastern Leba             11.31   9 
 11 Hope, Nick                   Fleetwood Ar             11.36   4 
 12 Wells, Christopher           Imhotep Inst             11.36   6 
 13 Smith, Najee                 Muhlenberg               11.40   4 
 14 Miller, Andrew               Conestoga Va             11.41   1 
 15 Bell, Asa                    Friends' Cen             11.48  11 
 16 Martinez, Angel              Wilson (3)               11.49   9 
 17 Yates, Akennis               Washington T             11.54   2 
 17 Orozco, Nico                 Conestoga                11.54   8 
 19 Nash, Elan                   Unionville               11.54   6 
 20 Eury, Nick                   Lake Lehman              11.56   6 
 21 Reed, Douglas                Polytech Hig             11.57   1 
 22 Johnson, Kyle                LaSalle Coll             11.60   5 
 23 Bills, A.J.                  DT West                  11.61   9 
 24 Bah, Oumar                   Church Farm              11.61   5 
 25 Gaspard, Stalyzas            WC East                  11.62   3 
 26 Boyle, Brian                 Malvern Prep             11.63   7 
 27 Gwoah, Mike                  DT East                  11.66   1 
 28 Davis, Tim                   Oxford Area              11.66   3 
 29 James, Anthony               Bay Shore                11.67   3 
 30 Barbon, Jose                 Conestoga Va             11.68   1 
 31 Spencer Patterson, Kalen     Dallastown               11.71  11 
 32 DiTrolio, Phil               Malvern Prep             11.71   1 
 33 Osuagwu, Ike                 Tatnall                  11.73   5 
 34 McElheny, Theoren            Penn Manor               11.76   5 
 35 Kauffman, Shane              West York Ar             11.78   9 
 36 Poad, Brian                  Delaware Mil             11.78  11 
 37 Creekmore, Lashawn           Bay Shore                11.80   6 
 38 Pravetz, Devin               Smithtown Ea             11.80   3 
 39 Cooper, Jared                WC East                  11.82   1 
 40 Pron, Matt                   Owen J. Robe             11.82   1 
 41 Pathisseril, Michael         Henderson                11.83   8 
 41 Shea, Jack                   Hershey                  11.83   9 
 43 Amin, Amin                   (Cd East) Ce             11.84   7 
 44 Reitano, Manny               GFS                      11.86   7 
 45 Gentile, Robert              Springside C             11.90   1 
 46 Brown, Josiah                Muhlenberg               11.93   4 
 47 Roundtree, Tahir             Washington T             11.94   8 
 48 McPherson, Izaiah            Emmaus                   11.94   2 
 49 Dyer, Anwar                  Polytech Hig             11.95   9 
 50 Richardson, Blane            Penn Manor               11.95   4 
 51 D'Ambrosio, Kyle             Pope John Pa             11.95  11 
 52 Toney, Bryan                 Rustin                   11.96  11 
 53 Ganges, Donovan              GA                       12.00   5 
 54 Shah, Silas                  GFS                      12.01   6 
 55 Preston, Cj                  Henderson                12.03  10 
 56 Nguyen, Pennington           Souderton Ar             12.05   3 
 57 Calhoun, Ashon               Pottsgrove               12.17  10 
 58 McDonough, Jared             Souderton Ar             12.21   2 
 59 Telemaque, Justin            Springside C             12.25   7 
 60 Heimbach, Evan               Perkiomen Va             12.36   3 
 61 Billig, Jeffrey              Avon Grove               12.41   4 
 62 Hendershot, Gavin            Owen J. Robe             12.54   9 
 -- Bilicic, Griffin             Methacton                   FS   2 
 -- Frazier, Brandon             Rustin                      FS  10 
 
Boys 100 Meter Dash HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Kratz, Austin                Christopher              10.99  
  2 Brown, Shyheim               (Cd East) Ce             11.05  
  3 Brown, Jeff                  Friends' Cen             11.18  
  4 Hammond, Kameron             DT East                  11.23  
  5 Phillips, Tyrone             Imhotep Inst             11.39  
  6 Jennings, Jeremy             DT East                  11.42  
 
Boys 200 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 McLemore, Joshua             DT West                  21.84q  7 
  2 Jones-Roundtree, Ade         Imhotep Inst             21.93q  8 
  3 Jennings, Jeremy             DT East                  22.10q 11 
  4 Eubanks, Winston             LaSalle Coll             22.41q  6 
  5 Kratz, Austin                Christopher              22.43q 10 
  6 Headen, Charles              LaSalle Coll             22.53q  3 
  7 Brown, Jeff                  Friends' Cen             22.54q 11 
  8 Arp, Aaron                   (Cd East) Ce             22.55q  9 
  9 Walker, Carnel               The Haverfor             22.64  11 
 10 Hammond, Kameron             DT East                  22.68   2 
 11 Jones, Kavond                Henderson                22.96   4 
 12 Johnson, Kyle                LaSalle Coll             23.05  11 
 13 Nash, Elan                   Unionville               23.07   9 
 14 Smith, Najee                 Muhlenberg               23.19   6 
 15 James, Anthony               Bay Shore                23.27   2 
 16 Hope, Nick                   Fleetwood Ar             23.29   4 
 17 Mazlin, Sean                 CR North                 23.30   8 
 18 Cooper, Myles                Henderson                23.31   5 
 19 McAndrew, Sean               Wilson (3)               23.34   9 
 20 Wells, Christopher           Imhotep Inst             23.37   7 
 21 Yates, Akennis               Washington T             23.42   9 
 22 Spencer Patterson, Kalen     Dallastown               23.44   5 
 23 Wahn, Andrew                 WC East                  23.44   7 
 24 Orozco, Nico                 Conestoga                23.46   8 
 25 Dyer, Anwar                  Polytech Hig             23.50   2 
 26 Tracy, Justin                Dallastown               23.55   8 
 27 Reamon, Charles              Washington T             23.56   5 
 28 Cooke, Rashaun               Lower Merion             23.58   5 
 29 Bell, Asa                    Friends' Cen             23.64   4 
 30 Reed, Douglas                Polytech Hig             23.67  11 
 30 Kauffman, Shane              West York Ar             23.67   6 
 32 Myers, Lubens                Emmaus                   23.68   2 
 33 Pravetz, Devin               Smithtown Ea             23.69   5 
 34 Alleyne, Ian                 DT West                  23.69   7 
 35 Lemma, Aaron                 Pope John Pa             23.70   3 
 36 McElheny, Theoren            Penn Manor               23.70  10 
 37 Butler, Sean                 Delaware Mil             23.71   2 
 38 Barnett, Noah                Canton Area              23.71   2 
 39 Bills, A.J.                  DT West                  23.79   9 
 40 Shea, Jack                   Hershey                  23.86   7 
 41 Miller, Andrew               Conestoga Va             23.89  10 
 42 Hendershot, Gavin            Owen J. Robe             23.89   2 
 43 Gwoah, Mike                  DT East                  23.93   3 
 44 Mills, Brendan               Souderton Ar             23.95   1 
 45 Reitano, Manny               GFS                      23.96   4 
 46 Carbone, Chris               Spring Ford              23.99   9 
 47 Weston, Myles                Delaware Mil             24.00  10 
 48 Osuagwu, Ike                 Tatnall                  24.01  11 
 49 Gates, Daniel                Warwick                  24.01  10 
 50 Smith, Emitt                 Abington                 24.05   5 
 51 Brown, Josiah                Muhlenberg               24.08   3 
 52 Shah, Silas                  GFS                      24.12   6 
 53 Jones, Max                   Methacton                24.13   8 
 54 Schaffner, Brendan           Central Daup             24.13   8 
 55 Boyle, Kevin                 Malvern Prep             24.14   1 
 56 Creekmore, Lashawn           Bay Shore                24.30   4 
 57 Richardson, Blane            Penn Manor               24.42   6 
 58 Horrocks, Evan               Spring Ford              24.43   8 
 59 Stallworth, Ben              The Haverfor             24.45   3 
 60 O'Hara, Joseph               WC East                  24.45   7 
 61 Lohr, Matthew                Pope John Pa             24.50  11 
 62 Nguyen, Pennington           Souderton Ar             24.52   6 
 63 Ferry, Hunter                Springside C             24.60  10 
 64 Threeton, Dominick           South Willia             24.61   9 
 65 Pron, Matt                   Owen J. Robe             24.62   6 
 66 Trommello, Brandon           Perkiomen Va             24.74   5 
 67 McDowell, Sam                Springside C             24.94   4 
 68 Fields, Akeem                Norristown               24.99   1 
 69 Eidel, Gideon                New Hope-Sol             25.32   7 
 70 Koenig, Will                 Conestoga Va             25.48   4 
 
Boys 200 Meter Dash HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Kratz, Austin                Christopher              22.19  
  2 Jones-Roundtree, Ade         Imhotep Inst             22.22  
  3 McLemore, Joshua             DT West                  22.37  
  4 Arp, Aaron                   (Cd East) Ce             22.48  
  5 Brown, Jeff                  Friends' Cen             23.38  
 
Boys 400 Meter Dash HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McLemore, Joshua             DT West                  48.32  11 
  2 Mann, Kaleb                  Bay Shore                50.25  11 
  3 Powers, Daniel               Unionville               50.26  11 
  4 Jones-Roundtree, Ade         Imhotep Inst             50.52  10 
  5 Welde, Mike                  CR North                 50.65  10 
  6 Broadus, Keion               Abington                 50.84   9 
  7 Sooknanan, Aaron             Abington                 50.92   9 
  8 Jones, Kavond                Henderson                50.95  11 
  9 McDonough, Jack              LaSalle Coll             51.20   9 
 10 Teal, James                  Penncrest                51.23  10 
 11 Scarcelle, Stone             Spring Ford              51.45   7 
 12 Nelson, Peter                LaSalle Coll             51.70  11 
 13 Lemma, Aaron                 Pope John Pa             51.91   6 
 14 Scales, Charlie              The Haverfor             51.95   6 
 15 Fromhartz, Seamus            Bishop Shana             51.95   3 
 16 Paynter, Chris               Hershey                  51.98   9 
 17 Brunson, Christian           Imhotep Inst             52.12   7 
 18 Covert, Billy                Rustin                   52.35   6 
 19 Marshall, Edward             Martin Luthe             52.41   8 
 20 Gates, Daniel                Warwick                  52.45   5 
 21 Reamon, Charles              Washington T             52.47   9 
 22 Frazier, Orion               Abington                 52.48   7 
 23 Cover, Josh                  Henderson                52.58   8 
 24 Hogan, Tim                   DT East                  52.81   8 
 25 Ferry, R.                    Springside C             52.86   7 
 26 Tynes, Matt                  St. Mark's H             52.93   5 
 27 Eldridge, Austin             Eastern Leba             52.99   8 
 28 Marcozzi, Jake               WC East                  53.20   5 
 29 Higgins, Chris               St. Mark's H             53.21   8 
 30 Patel, Kapil                 Wilson (3)               53.26   5 
 31 Seay, Jasper                 Kennett                  53.29   5 
 32 Ahebee, Auguste              Friends' Cen             53.35   5 
 33 Hebron, Savion               Neshaminy                53.35   5 
 34 Gill, Mitchell               DT East                  53.40  10 
 35 Wright, Corey                Owen J. Robe             53.41   7 
 36 Broome, Kendall              Hammond High             53.57   2 
 37 Doucet, Nick                 Souderton Ar             53.71   2 
 38 Pathisseril, Michael         Henderson                53.76   8 
 39 Jones, Max                   Methacton                53.80   4 
 40 Suarez, Victor               Conestoga Va             53.95  10 
 41 Butler, Sean                 Delaware Mil             53.97   6 
 42 Bracey, Seth                 Concord High             54.08   2 
 43 Leadbeater, Tom              DT East                  54.08   8 
 44 O'Neill, Ryan                LaSalle Coll             54.13   8 
 45 Schwemler, Eli               GFS                      54.22   6 
 46 McFarland, James             (Cd East) Ce             54.39   3 
 47 Snyder, Wesley               Phoenixville             54.52   2 
 48 Youssaf, Alyan               Conestoga                54.70   1 
 49 Morgan, Mack                 Conestoga                54.75   1 
 50 O'Hara, Joseph               WC East                  54.76   3 
 51 Grant, Matthew               Caravel Acad             54.96   4 
 51 Charalabidis, George         Washington T             54.96   2 
 53 McFarland, Sean              Emmaus                   55.28   5 
 54 Burkholder, Ian              Conestoga Va             55.63   3 
 55 Slattery, Thomas             New Hope-Sol             56.11   3 
 56 Smith, Josh                  Polytech Hig             56.15   6 
 57 Ott, Connor                  Owen J. Robe             56.46   3 
 58 Francis, Tyler               Malvern Prep             56.65   2 
 59 Besong, Lucas                Polytech Hig             56.66   3 
 60 Concannon, Will              Springside C             58.13   1 
 -- Whaley, Dan                  The Haverfor                DQ   3 
 
Boys 800 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 McGinnis, Sean               Phoenixville           1:54.03   7 
  2 Wills, Colin                 Malvern Prep           1:54.93   7 
  3 Town, Matt                   Perkiomen Va           1:56.28   7 
  4 Wright, Lucas                McDonogh Sch           1:56.39   7 
  5 Everidge, Luke               (Cd East) Ce           1:56.53   7 
  6 Keller, Bryan                CR North               1:57.87   7 
  7 Hepp, Grayson                GFS                    1:58.45   7 
  8 Kutney, Evan                 CR South               1:58.75   6 
  9 Previdi, Joseph              Masterman              1:58.91   3 
 10 Chandler, Noah               Springside C           1:59.01   6 
 11 Semanyk, Chase               DT West                1:59.98   6 
 12 Conway, Ethan                Owen J. Robe           2:00.02   6 
 13 Sheptuk, Mike                Notre Dame E           2:00.03   6 
 14 Isham, Christian             Severna Park           2:00.31   4 
 15 Plass, Jonnie                GFS                    2:00.38   6 
 16 Sauer, Aidan                 Pennsbury              2:00.38   4 
 17 Crosby, Andrew               Cheltenham             2:00.69   4 
 18 Jaindl, Greg                 Emmaus                 2:00.81   6 
 19 Osei-Bonsu, Wilmot           Perkiomen Va           2:01.06   5 
 20 Mitchell, Cameron            Abington               2:01.08   6 
 21 Richard, Josh                Henderson              2:01.14   5 
 22 Giannascoli, Jared           Lower Dauphi           2:01.23   3 
 23 McFadden, Jake               Lower Merion           2:01.45   4 
 24 Barr, Joe                    Oxford Area            2:01.46   1 
 25 Adams, Jon                   Perkiomen Va           2:01.69   5 
 26 Haldeman, Matt               CR North               2:01.70   4 
 27 Goldstein, Gordon            GFS                    2:01.86   5 
 28 Berkman, Ben                 Henderson              2:01.86   5 
 29 Hardin, Max                  Tatnall                2:02.03   3 
 30 Yoquinto, Logan              Bishop Shana           2:02.04   6 
 31 McFoy, Noah                  Tatnall                2:02.30   3 
 32 Good, Jake                   Abington               2:02.31   5 
 33 Cassamajor, Drayk            Warwick                2:02.50   3 
 34 Smucker, Spencer             Henderson              2:02.55   5 
 35 Wilson, Orrin                Hershey                2:02.68   3 
 36 Chen, Evan                   Strath Haven           2:03.09   5 
 37 Decena, Antonia              Pope John Pa           2:03.27   1 
 38 Erwin, Robert                Pope John Pa           2:03.32   3 
 39 Gamble, Will                 Henderson              2:03.39   5 
 40 Jarratt, Hunter              Avon Grove             2:03.41   1 
 41 Price, Brendan               LaSalle Coll           2:03.59   6 
 42 Schult, Ryan                 Severna Park           2:03.59   2 
 43 Zavala, Manuel               Muhlenberg             2:03.70   4 
 44 Villone, Nick                Rustin                 2:03.74   4 
 45 Insley, Andrew               Salesianum S           2:04.01   2 
 46 Costonis, Mac                LaSalle Coll           2:04.08   5 
 47 Dewey, Jacob                 DT East                2:04.17   5 
 48 Harpstead, Edward            Rustin                 2:04.23   3 
 49 Linares, Javier              Pennsbury              2:04.32   1 
 50 Carney, Neil                 Penncrest              2:04.33   3 
 51 Feiertag, Jacob              Emmaus                 2:04.41   3 
 52 Gonzalez, Michael            South Willia           2:04.51   4 
 53 Popp, Dylan                  Polytech Hig           2:04.57   2 
 54 Dewey, Evan                  DT East                2:04.63   5 
 55 Brennan, Daniel              WC East                2:04.68   2 
 56 Thomas, Manfred              Masterman              2:04.76   3 
 57 Gonzalez, Alejandro          GA                     2:05.03   2 
 58 Kitto, Matt                  Delaware Mil           2:05.04   4 
 59 Sullivan, Andrew             Hershey                2:05.27   1 
 60 Culp, Jason                  Dallas                 2:05.35   3 
 61 Gingrich, Peter              Lower Dauphi           2:05.44   4 
 62 Thomas, Angelo               (Cd East) Ce           2:05.46   2 
 63 Flamer, Anthony              Polytech Hig           2:05.61   1 
 64 Nelson, Tim                  DT West                2:05.84   2 
 65 Sharma, Milan                Spring Ford            2:06.01   1 
 66 Lopapa, Nick                 Unionville             2:06.09   3 
 67 Coleman, Josh                Abington               2:06.19   4 
 68 Herbert, Joel                Lower Merion           2:06.26   2 
 69 Marsilii, Matt               St. Mark's H           2:06.27   1 
 70 Ingraham, Bradley            Bishop Shana           2:06.49   1 
 71 Brycki, Joshua               Methacton              2:06.57   2 
 72 Seifarth, Jack               West York Ar           2:06.60   2 
 73 DeFilippis, Nicholas         Methacton              2:06.72   4 
 74 Fennimore, Chris             Spring Ford            2:06.79   2 
 75 Galarza, Julian              Concord High           2:07.33   2 
 76 Mink, Dan                    Pennsbury              2:07.65   1 
 77 Quinn, Brendan               Hatboro Hors           2:07.78   4 
 78 Odom, Jack                   Unionville             2:08.34   1 
 79 Banko, Sean                  Salesianum S           2:08.46   2 
 80 Scholl, Gabe                 Henderson              2:08.64   5 
 81 Procope, Biagio              Delaware Mil           2:08.94   1 
 82 Crawley, Hunter              South Willia           2:09.20   5 
 83 Haugherty, Nick              Conestoga Va           2:09.65   1 
 84 Smithson, Sean               Washington T           2:09.74   1 
 85 McEvoy, Dylan                DT East                2:10.79   6 
 86 Murray, Conor                Owen J. Robe           2:17.00   1 
 87 Greve, Michael               Souderton Ar           2:17.88   1 
 
Boys 1600 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Hally, Andrew                Salesianum S           4:19.68   5 
  2 Walker, John                 Salesianum S           4:21.53   5 
  3 Addison, Evan                LaSalle Coll           4:22.98   5 
  4 Barton, Ryan                 DT West                4:23.18   5 
  5 Hontz, Brandon               Rustin                 4:23.41   5 
  6 Flanagan, Michael            Tatnall                4:24.12   5 
  7 Sullivan, Andrew             Hershey                4:25.63   4 
  8 Ilgenfritz, Jake             Avon Grove             4:25.94   5 
  9 Angelina, Joseph             Penncrest              4:26.10   4 
 10 Forsyth, Andrew              Severna Park           4:26.94   5 
 11 Smucker, Spencer             Henderson              4:27.29   5 
 12 Heintz, Ben                  CR North               4:28.66   5 
 13 Crawley, Hunter              South Willia           4:28.81   4 
 14 Paradise, Ryan               Emmaus                 4:28.88   5 
 15 Gelfand, Kasey               Severna Park           4:31.85   4 
 16 Earley, Sam                  CR North               4:31.86   4 
 17 Kolimago, Chris              Bishop Shana           4:34.27   4 
 18 Van Helmond, Abe             Owen J. Robe           4:34.78   4 
 19 Grant, Patrick               LaSalle Coll           4:34.89   5 
 20 Troemel, Christian           Abington               4:35.93   4 
 21 Stassen, Daniel              GFS                    4:36.53   3 
 22 Cassamajor, Drayk            Warwick                4:36.83   3 
 23 Sidlauskas, Marius           Smithtown Ea           4:37.81   3 
 24 Herrmann, Charlie            Lower Merion           4:37.91   3 
 25 Pollio-Barbee, Harper        Penn Charter           4:38.07   3 
 26 Scratchard, Jed              Pennsbury              4:38.54   2 
 27 Mihalak, Colin               Coatesville            4:38.60   4 
 28 Blauvelt, Matthew            Smithtown Ea           4:38.96   3 
 29 Downing, Jack                Henderson              4:39.71   4 
 30 Terwiesch, Jan               Harriton               4:40.10   3 
 31 Price, Brendan               LaSalle Coll           4:40.19   5 
 32 Kaiser, Evan                 DT West                4:41.09   3 
 33 Riley, Colin                 GFS                    4:41.78   3 
 34 Styer, Adam                  Perkiomen Va           4:41.85   4 
 35 Royko, Evan                  Wilson (3)             4:42.29   2 
 36 Calvelli, Anthony            The Haverfor           4:42.55   2 
 37 Balthis, Brendan             Tatnall                4:42.56   3 
 38 Schoener, Will               Wilson (3)             4:42.66   3 
 39 Haas, Tim                    CR North               4:43.60   4 
 40 Breslin, Seamus              Bishop Shana           4:43.90   3 
 41 Kulis, Drew                  Washington T           4:44.05   2 
 42 DelVecchio, Michael          Unionville             4:44.69   4 
 43 Leahan, Ryan                 Coatesville            4:44.85   1 
 44 Concannon, Will              Springside C           4:45.52   3 
 45 Hake, Noah                   Northeastern           4:46.07   1 
 46 Montgomery, Jeff             Perkiomen Va           4:46.23   4 
 47 Hahn, Padraig                Delaware Mil           4:46.38   3 
 48 Deutsch, Connor              Unionville             4:46.96   3 
 49 Kersten, Eric                Pennsbury              4:47.07   2 
 50 Schweitzer, Matt             Spring Ford            4:47.25   2 
 51 Bale, Seth                   Archmere Aca           4:47.53   1 
 52 Borska, Henry                Conestoga              4:48.16   2 
 53 Armour, Peter                Strath Haven           4:48.31   2 
 54 Bixler, Jared                Hatboro Hors           4:48.50   2 
 55 Herriott, Bruce              Harriton               4:48.89   3 
 56 Demis, Ryan                  Rustin                 4:49.01   1 
 57 Schroll, Connor              West York Ar           4:49.34   1 
 58 Merriman, Ryan               Pennsbury              4:49.67   1 
 59 Gregory, Mark                The Haverfor           4:50.51   1 
 60 Summers, Liam                Daniel Boone           4:50.57   2 
 61 Shaw, Mike                   Phoenixville           4:50.88   2 
 62 Neeson, Michael              Pottsgrove             4:50.99   1 
 63 Power, Patrick               Spring Ford            4:51.68   2 
 64 Wagaman, Connor              Concord High           4:51.73   1 
 65 Brennan, Sean                WC East                4:52.33   1 
 66 Rineer, Ronny                Avon Grove             4:52.38   1 
 67 Schaaf, Christian            Phoenixville           4:52.81   1 
 68 Hillegas, Will               Owen J. Robe           4:52.83   1 
 69 Bowman, Danny                Conestoga Va           4:52.86   2 
 70 Hin, Aaron                   Phoenixville           4:52.97   1 
 71 Martinez, Zach               Delaware Mil           4:53.23   2 
 72 Adams, Ian                   Emmaus                 4:53.28   1 
 73 Tursi, Alex                  Washington T           4:53.29   1 
 74 McIlvaine, Eli               Concord High           4:55.69   1 
 75 McIntyre, Kyle               Archmere Aca           4:55.78   1 
 76 Drager, Joesph               Pottsgrove             4:57.32   2 
 77 Sabol, Chris                 Lake Lehman            4:57.91   1 
 78 Hodges, Ethan                Strath Haven           4:58.33   2 
 79 Ritchie, Sean                Methacton              4:58.40   2 
 80 Peshek, Matt                 New Hope-Sol           4:59.85   1 
 81 Brubaker, Preston            Conestoga Va           5:00.72   1 
 82 Dommel, Braden               DT East                5:01.01   1 
 83 Russell, Kyle                Souderton Ar           5:08.87   1 
 84 Francella, Ryan              DT East                5:15.83   1 
 
Boys 3200 Meter Run HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Dahl, Nicholas               GFS                    9:02.10   1 
  2 Hockenbury, Dominic          Lake Lehman            9:03.45   1 
  3 Hengst, Dalton               McDonogh Sch           9:15.72   1 
  4 Murray, Kevin                Charter Scho           9:22.29   1 
  5 Conway, Liam                 Owen J. Robe           9:24.36   1 
  6 Maguire, Joe                 CR South               9:24.37   1 
  7 Sappey, Henry                DT West                9:24.86   1 
  8 Hall, Kent                   Unionville             9:27.94   1 
  9 Livolsi, Frank               LaSalle Coll           9:30.07   1 
 10 Ritz, Owen                   GA                     9:30.37   1 
 11 Reyes, Jeffrey               Bay Shore              9:31.49   1 
 12 Campbell, Ryan               CR North               9:32.28   2 
 13 Shea, Kyler                  Lower Dauphi           9:32.35   2 
 14 Carmody, Jack                Rustin                 9:33.18   1 
 15 Griffen, Will                Cheltenham             9:33.44   1 
 16 Murray, Pj                   Conestoga              9:33.47   2 
 17 Kujdych, Rusty               Neshaminy              9:35.92   1 
 18 Conner, John                 Spring Ford            9:37.20   2 
 19 D'Aquila, Matthew            Lower Merion           9:37.35   2 
 20 Zardecki, Jack               Dallas                 9:39.38   2 
 21 Maxwell, Austin              Kennett                9:39.72   2 
 22 Ryherd, Ben                  DT West                9:39.93   1 
 23 Moser, Robert                WC East                9:40.16   2 
 24 Reuther, Carson              Henderson              9:40.67   2 
 25 Irwin, Connor                Hatboro Hors           9:41.35   2 
 26 Steinhoff, George            Salesianum S           9:41.46   2 
 27 Parker, Colin                Salesianum S           9:42.10   1 
 28 Bullock, Shaun               DT West                9:43.09   2 
 29 Cassel, Colton               Lower Dauphi           9:44.53   2 
 30 McKenna, Jacob               Spring Ford            9:45.88   2 
 31 Goebel, Eddie                LaSalle Coll           9:46.36   1 
 32 Harnish, Jared               Eastern Leba           9:46.70   3 
 33 Smith, Zachary               Spring Ford            9:47.42   2 
 34 Hassman, Evan                Lower Merion           9:50.43   2 
 35 Avila, Chris                 Charter Scho           9:50.63   1 
 36 Reid, Ian                    Strath Haven           9:51.38   2 
 37 Garrett, Joey                Tatnall                9:53.03   2 
 38 Underwood, Jake              Wilson (3)             9:53.58   3 
 39 Lane, Jonah                  Severna Park           9:56.49   2 
 40 Kramer, Doug                 Penn Manor             9:58.71   3 
 41 Smiley, Dylan                Phoenixville           9:59.46   3 
 42 O'Neill, Jake                DT West                9:59.89   2 
 43 Allen, Matt                  Hatboro Hors          10:00.01   2 
 44 Paul, Stephen                LaSalle Coll          10:01.77   2 
 45 Alansky, Drew                DT West               10:02.06   2 
 46 Burkhart, Nate               Conestoga Va          10:02.22   3 
 47 Robinson, Jake               Conestoga             10:03.02   3 
 48 MacGregor, Frank             Perkiomen Va          10:05.16   3 
 49 Koza, Ethan                  CR North              10:07.58   3 
 50 Hoyos, Sebastian             WC East               10:08.03   3 
 51 Biederman, Matt              Unionville            10:09.12   3 
 52 Borger, Peter                Malvern Prep          10:09.89   3 
 53 Blair, Patrick               DT West               10:10.59   2 
 54 Butler, Peter                GA                    10:12.63   3 
 55 Goldberg, Zach               GFS                   10:13.42   3 
 56 Amway, Tyler                 Conestoga Va          10:14.86   3 
 57 Ettien, Blake                Bishop Shana          10:15.87   3 
 58 Murray, Zach                 Daniel Boone          10:16.16   3 
 59 Darcy, Liam                  Phoenixville          10:16.84   3 
 60 O'Donovan, Dan               Bay Shore             10:18.92   3 
 61 Barone, Sean                 Owen J. Robe          10:21.34   3 
 62 Cammarata, Chris             New Hope-Sol          10:21.46   3 
 63 Vadnais, Robert              St. Mark's H          10:26.30   3 
 64 Breen, Joe                   Souderton Ar          10:27.11   3 
 65 Ralston, Maxwell             Washington T          10:35.17   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles HS
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Goodman, Devon               GA                       14.93q  4 
  2 Garland, Kyle                GA                       14.98q  2 
  3 Wolfe, Josh                  Christopher              15.00q  3 
  4 Atwood, Justin               Dallastown               15.22q  1 
  5 Magee, Dudley                Polytech Hig             15.36q  5 
  6 Bermudez, Aanyah             Conestoga Va             15.41q  5 
  7 Becattini, Mike              LaSalle Coll             15.58q  4 
  8 Pressley, Bobby              Susquehanna              15.84q  4 
  9 Perry, Antoine               (Cd East) Ce             15.88   6 
 10 McGinley, Chris              Methacton                15.95   3 
 11 Willen, Jackson              Hershey                  16.09   4 
 12 Chapman, Stephen             Spring Ford              16.12   5 
 13 Thenga, Jordan               Wilson (3)               16.16   2 
 14 Tran, Andy                   Phoenixville             16.19   6 
 15 Jonassaint, Jonathon         Muhlenberg               16.26   2 
 16 Sieving, Kevin               Souderton Ar             16.26   4 
 17 McMillan, Jawaun             Dallastown               16.44   5 
 18 Thenga, Trevor               Wilson (3)               16.45   1 
 19 Saddic, John                 WC East                  16.54   1 
 20 Pidgeon, Colin               Perkiomen Va             16.58   3 
 21 Lentz, Jack                  GFS                      16.60   1 
 22 Darkes, Luke                 Eastern Leba             16.61   2 
 22 Patterson, Earl              Springside C             16.61   3 
 24 Yuchmimiuk, Nate             Pottsgrove               16.79   3 
 25 Allegrinni, Mario            Hershey                  16.92   6 
 26 Maness, Ryan                 Washington T             16.93   5 
 27 Scalia, Michael              St. Mark's H             16.95   6 
 28 Blake, Jordan                Abington                 17.02   2 
 29 Steele, Byrce                Tunkhannock              17.04   4 
 30 Papatti, Amit                Unionville               17.24   1 
 31 Breish, Matthew              Spring Ford              17.26   2 
 32 Polignano, Vincent           Owen J. Robe             17.30   3 
 33 Pace, Christian              Pottsgrove               17.36   2 
 34 Guy-Mozenter, Noah           Henderson                17.38   6 
 35 Humphreville, Tyler          Conestoga Va             17.38   1 
 36 brookins, tyler              Washington T             17.42   1 
 37 Beavers, Zack                LaSalle Coll             17.55   5 
 38 McCarthy, Connor             Avon Grove               17.76   5 
 39 Marshall, Ay'Jaun            West York Ar             18.02   2 
 40 Schenk, Benjamin             Unionville               18.48   6 
 41 Ambrose, Evan                Avon Grove               19.15   6 
 
Boys 110 Meter Hurdles HS
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 Goodman, Devon               GA                       14.52  
  2 Garland, Kyle                GA                       14.70  
  3 Bermudez, Aanyah             Conestoga Va             14.92  
  4 Magee, Dudley                Polytech Hig             14.95  
  5 Wolfe, Josh                  Christopher              15.09  
  6 Becattini, Mike              LaSalle Coll             15.86  
  7 Atwood, Justin               Dallastown               15.86  
  8 Pressley, Bobby              Susquehanna              15.87  
 
Boys 300 Meter Hurdles HS
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Goodman, Devon               GA                       39.78   7 
  2 Cooper, Myles                Henderson                40.24   6 
  3 Garland, Kyle                GA                       40.37   7 
  4 Tracy, Justin                Dallastown               41.06   6 
  5 Wolfe, Josh                  Christopher              41.07   7 
  6 Chapman, Stephen             Spring Ford              41.47   6 
  7 Underwood, Ky'lif            Pottsgrove               41.64   7 
  8 Pressley, Bobby              Susquehanna              41.94   5 
  9 D'Ambrosio, Kyle             Pope John Pa             41.99   6 
 10 Humphreville, Tyler          Conestoga Va             42.00   5 
 11 Sanchez, Josh                Hammond High             42.02   5 
 12 Magee, Dudley                Polytech Hig             42.19   6 
 13 Ortega, Justin               Bay Shore                42.22   4 
 14 Tran, Andy                   Phoenixville             42.51   4 
 15 Lenahan, Matt                Hatboro Hors             42.68   7 
 16 Beavers, Zack                LaSalle Coll             42.85   6 
 17 Troutman, Blaine             Eastern Leba             42.92   6 
 18 Ambrose, Evan                Avon Grove               43.11   5 
 19 Thenga, Jordan               Wilson (3)               43.19   4 
 20 Tu, Yang                     Conestoga                43.25   1 
 21 DeLone, Zach                 DT East                  43.32   3 
 22 Lindner, Sam                 The Haverfor             43.36   7 
 23 Lentz, Jack                  GFS                      43.43   3 
 24 Armstrong, Gabe              Henderson                43.45   2 
 25 Blake, Jordan                Abington                 43.60   5 
 26 Willen, Jackson              Hershey                  43.62   4 
 27 Scalia, Michael              St. Mark's H             43.92   5 
 28 Schenk, Benjamin             Unionville               43.96   4 
 29 Smith, Nick                  Polytech Hig             43.97   2 
 30 McCarthy, Connor             Avon Grove               44.08   3 
 31 Washington, Manasseh         WC East                  44.25   3 
 32 Smith, Tim                   Abington                 44.65   3 
 33 Thenga, Trevor               Wilson (3)               44.68   1 
 34 Magee, Joshua                Perkiomen Va             44.82   1 
 35 Zingani, Alex                Washington T             44.92   2 
 36 Marshall, Ay'Jaun            West York Ar             44.95   5 
 37 Lohr, Matthew                Pope John Pa             44.96   2 
 38 Franks, Ryan                 Malvern Prep             45.13   1 
 39 Maness, Ryan                 Washington T             45.42   2 
 40 Pidgeon, Colin               Perkiomen Va             45.56   4 
 41 Pace, Christian              Pottsgrove               45.64   2 
 42 Costantini, Sebastian        Malvern Prep             46.95   5 
 43 Ayambem, Tawo                DT West                  47.75   1 
 44 Langan, Richie               St. Mark's H             48.70   1 
 45 Chang, Brandon               Phoenixville             48.73   2 
 -- Papatti, Amit                Unionville                  DQ   4 
 
Boys 4x100 Meter Relay HS
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Dallastown  'A'                                       43.70   5 
  2 LaSalle College High School  'A'                      44.08   4 
  3 Methacton  'A'                                        44.13   5 
  4 Polytech High School  'A'                             44.25   5 
  5 Lower Merion  'A'                                     44.38   4 
  6 The Haverford School for Boys  'A'                    44.68   4 
  7 CR North  'A'                                         44.69   4 
  8 Spring Ford  'A'                                      44.92   4 
  9 WC East  'A'                                          44.97   3 
 10 Wilson (3)  'A'                                       45.19   4 
 11 Lake Lehman  'A'                                      45.28   5 
 12 Penn Manor  'A'                                       45.35   5 
 13 Eastern Lebanon County  'A'                           45.89   4 
 14 Souderton Area  'A'                                   45.91   3 
 15 Washington Twp HS  'A'                                46.17   2 
 16 DT West  'A'                                          46.42   5 
 17 Emmaus  'A'                                           46.45   2 
 18 Hershey  'A'                                          46.71   3 
 19 Pottsgrove  'A'                                       46.74   1 
 20 DT East  'A'                                          46.76   1 
 21 West York Area  'A'                                   46.99   3 
 22 Avon Grove  'A'                                       47.06   1 
 23 Perkiomen Valley  'A'                                 47.15   3 
 24 Kennett  'A'                                          47.33   3 
 25 Henderson  'A'                                        47.35   3 
 26 Malvern Prep  'A'                                     47.38   1 
 27 Springside Chestnut Hill Acade  'A'                   47.44   2 
 28 St. Mark's High School  'A'                           47.69   1 
 29 Bay Shore  'A'                                        51.11   3 
 -- Archmere Academy  'A'                                   DNF   2 
 -- Christopher Dock  'A'                                    DQ   2 
 -- Unionville  'A'                                          DQ   5 
 -- Martin Luther King HS  'A'                               DQ   2 
 -- Conestoga Valley  'A'                                    DQ   5 
 
Boys 4x400 Meter Relay HS
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Abington  'A'                                       3:30.90  
  2 WC East  'A'                                        3:33.50  
  3 New Hope-Solebury  'A'                              3:40.38  
  4 Friends' Central  'A'                               3:41.00  
  5 Tatnall  'A'                                        3:41.50  
  6 Avon Grove  'A'                                     3:42.35  
  7 Souderton Area  'A'                                 3:48.88  
 
Boys 4x800 Meter Relay HS
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 DT East  'A'                                        8:12.64  
  2 Methacton  'A'                                      8:18.48  
  3 Dallas  'A'                                         8:19.29  
  4 Masterman  'A'                                      8:20.37  
  5 Abington  'A'                                       8:23.66  
  6 Bay Shore  'A'                                      8:24.06  
  7 Twin Valley  'A'                                    8:24.22  
  8 DT West  'A'                                        8:27.90  
  9 Polytech High School  'A'                           8:36.34  
 10 LaSalle College High School  'A'                    8:37.67  
 11 Perkiomen Valley  'A'                               8:38.16  
 12 Conestoga Valley  'A'                               8:40.13  
 13 Spring Ford  'A'                                    8:41.09  
 14 WC East  'A'                                        8:42.11  
 15 Friends' Central  'A'                               8:42.49  
 16 Norristown  'A'                                     8:42.63  
 17 Henderson  'A'                                      8:43.07  
 18 Malvern Prep  'A'                                   8:49.52  
 19 Martin Luther King HS  'A'                          8:51.74  
 20 Bishop Shanahan  'A'                                8:52.28  
 21 Dallastown  'A'                                     8:55.31  
 22 Kennett  'A'                                        8:58.93  
 23 Pottsgrove  'A'                                     9:00.07  
 24 Christopher Dock  'A'                               9:00.76  
 25 Unionville  'A'                                     9:05.06  
 26 Devon Preparatory School  'A'                       9:23.52  
 27 Souderton Area  'A'                                 9:37.64  
 28 Gtown Friends  'A'                                  9:49.48  
 
Boys 800 Meter Run Middle School
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Xiang, Max                   Peirce Middl           2:12.15  
  2 Hessler, Connor              Fred S. Engl           2:12.60  
  3 McCann, John                 Peirce Middl           2:13.63  
  4 Talham, Luke                 Fred S. Engl           2:14.85  
  5 Schlegel, Griffin            Twin Valley            2:15.51  
  6 Bolt, Steven                 Twin Valley            2:17.37  
  7 Skinner, Adian               Fred S. Engl           2:17.71  
  8 McGintity, John              Peirce Middl           2:22.04  
  9 Geir, Luke                   Peirce Middl           2:26.81  
 10 Mulhurn, Nate                Peirce Middl           2:28.01  
 11 Kifer, Kevin                 Peirce Middl           2:33.80  
 12 Harris, Dean                 Peirce Middl           2:36.05  
 13 Kilroy, Eathen               Peirce Middl           2:37.08  
 14 Wagner, Braden               Peirce Middl           2:37.77  
 15 Goldberg, Jarrett            Peirce Middl           2:38.28  
 16 Gershman, Alex               Peirce Middl           2:40.53  
 17 Makke, Issah                 Peirce Middl           2:41.35  
 18 Avila, Andrew                Unattached             2:42.80  
 
Men 800 Meter Run Elite
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Ellison, Sam                 Boston Athletic        1:51.53  
  2 Garrity, Mike                Unattached             1:55.94  
  3 Galato, Andrew               Unattached             1:59.36
Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: