O'All Place Adj Place Bib No Name               Team            Mile 1 Mile 2 Mile 3 Time    Pace   
 1           1         4022   Cole Walker        Unionville      5:02   6:01   5:13   16:16.9 5:15/M 
 2           2         4067   Joshua Lewin       WC East         5:05   6:07   5:14   16:28.0 5:19/M 
 3           3         3803   Payton Sewall      D-West          5:05   6:08   5:16   16:30.0 5:19/M 
 4           4         3816   Isaac Valderrabano D-West          5:06   6:06   5:25   16:39.0 5:22/M 
 5           5         4153   Calvin Pash        WC Henderson    5:13   6:14   5:12   16:40.4 5:23/M 
 6           6         3755   Aiden Barnhill     D-West          5:07   6:07   5:33   16:48.5 5:25/M 
 7           7         3999   Cole Driver        Unionville      5:09   6:14   5:27   16:51.1 5:26/M 
 8           8         4015   Ethan McIntyre     Unionville      5:05   6:17   5:31   16:54.3 5:27/M 
 9           9         3765   Joseph Chamoun     D-West          5:11   6:09   5:34   16:55.7 5:27/M 
 10          10        3818   Kevin Wagner       D-West          5:10   6:15   5:36   17:03.2 5:30/M 
 11          11        4150   Luke Miles         WC Henderson    5:16   6:19   5:31   17:08.3 5:32/M 
 12          12        4068   Joseph Mazza       WC East         5:11   6:23   5:34   17:08.7 5:32/M 
 13          13        3597   Ryan Doherty       Bishop Shanahan 5:24   6:25   5:22   17:12.9 5:33/M 
 14          14        3559   Luke Talham        Avon Grove      5:22   6:22   5:29   17:14.6 5:34/M 
 15          15        3609   Sean Murphy        Bishop Shanahan 5:17   6:29   5:29   17:15.9 5:34/M 
 16          16        3772   Ben Datte          D-West          5:16   6:23   5:36   17:16.5 5:34/M 
 17          17        3840   Riley Casey        Great Valley    5:15   6:29   5:32   17:17.4 5:35/M 
 18          18        3763   Jack Cappello      D-West          5:26   6:27   5:26   17:20.1 5:35/M 
 19          19        4053   Tyler Daley        WC East         5:14   6:27   5:39   17:21.7 5:36/M 
 20          20        3847   Seth Hoffritz      Great Valley    5:09   6:33   5:40   17:24.0 5:37/M 
 21          21        3844   Hayden Coates      Great Valley    5:19   6:32   5:33   17:25.6 5:37/M 
 22          22        3928   Luke Campbell      Oxford Area     5:16   6:30   5:42   17:28.9 5:38/M 
 23          23        3712   Russel Winters     D-East          5:23   6:29   5:36   17:30.2 5:39/M 
 24          24        3865   Michael Search     Great Valley    5:33   6:28   5:29   17:30.6 5:39/M 
 25          25        3901   Gavin Maxwell      Kennett         5:17   6:36   5:38   17:33.2 5:40/M 
 26          26        3926   Evan Campbell      Oxford Area     5:10   6:32   5:56   17:38.6 5:41/M 
 27          27        3558   Aidan Skinner      Avon Grove      5:21   6:34   5:43   17:39.2 5:42/M 
 28          28        4074   Domenic Moser      WC East         5:16   6:31   5:51   17:39.4 5:42/M 
 29          29        4077   Kyle Puchalla      WC East         5:22   6:32   5:45   17:40.8 5:42/M 
 30          30        3546   Parker Jarratt     Avon Grove      5:15   6:22   6:04   17:41.8 5:42/M 
 31          31        3702   Nick Robinson      D-East          5:24   6:26   5:53   17:43.7 5:43/M 
 32          32        3940   Jacob Hewes        Oxford Area     5:25   6:34   5:44   17:44.3 5:43/M 
 33          33        4134   Luke Geier         WC Henderson    5:24   6:37   5:42   17:44.6 5:43/M 
 34          34        4125   Gavin Brophy       WC Henderson    5:30   6:43   5:31   17:45.9 5:44/M 
 35          35        3858   Rahman Mohammed    Great Valley    5:06   6:36   6:03   17:46.9 5:44/M 
 36          36        3697   Sean McDonald      D-East          5:24   6:34   5:49   17:48.0 5:45/M 
 37          37        3907   Andrew Overman     Kennett         5:26   6:37   5:44   17:48.0 5:45/M 
 38          38        3632   Jahmir Carter      Coatesville     5:29   6:35   5:43   17:48.3 5:45/M 
 39          39        4054   Joe Delaney        WC East         5:23   6:33   5:53   17:50.2 5:45/M 
 40          40        3631   Joshua Campagna    Coatesville     5:28   6:38   5:49   17:57.2 5:47/M 
 41          41        3636   Ryan Corsello      Coatesville     5:28   6:36   5:52   17:58.3 5:48/M 
 42          42        3692   Jacob Lawson       D-East          5:26   6:42   5:52   18:01.0 5:49/M 
 43          43        3933   Gavin Fitzgerald   Oxford Area     5:22   6:45   5:53   18:01.3 5:49/M 
 44          44        3681   Brendan Flynn      D-East          5:33   6:42   5:45   18:01.8 5:49/M 
 45          45        3951   Bruce Trimmer      Oxford Area     5:25   6:47   5:50   18:03.7 5:49/M 
 46          46        3694   Caiden Leen        D-East          5:32   6:43   5:48   18:04.8 5:50/M 
 47          47        3544   Connor Gray        Avon Grove      5:37   6:39   5:51   18:07.9 5:51/M 
 48          48        3929   Mitchell Campbell  Oxford Area     5:24   6:57   5:48   18:10.2 5:52/M 
 49          49        4008   James Hoopman      Unionville      5:32   6:50   5:47   18:11.1 5:52/M 
 50          50        4000   Jacob Elsen        Unionville      5:30   6:41   6:04   18:16.5 5:54/M 
 51          51        4047   Sean Brennan       WC East         5:33   6:50   5:53   18:17.9 5:54/M 
 52          52        3538   Alex Coppens       Avon Grove      5:40   6:50   5:48   18:18.5 5:54/M 
 53          53        3910   Davis Piercy       Kennett         5:23   6:56   5:59   18:20.0 5:55/M 
 54          54        3995   Ansh Abbaraju      Unionville      5:32   6:54   5:53   18:20.2 5:55/M 
 55          55        4152   Max Mullertz       WC Henderson    5:40   6:52   5:51   18:23.9 5:56/M 
 56          56        4154   Patrick Rabin      WC Henderson    5:40   6:53   5:50   18:24.8 5:56/M 
 57          57        3536   Benny Clark        Avon Grove      5:41   6:50   5:53   18:24.9 5:56/M 
 58          58        3615   Joseph Schubert    Bishop Shanahan 5:31   7:03   5:50   18:26.1 5:57/M 
 59          59        3687   Collin Hickey      D-East          5:31   6:51   6:08   18:31.4 5:58/M 
 60          60        3869   Ryan Small         Great Valley    5:34   6:57   6:02   18:34.3 5:59/M 
 61          61        3604   Jack Loeper        Bishop Shanahan 5:36   6:58   6:01   18:35.9 6:00/M 
 62          62        3942   Ryan Latsch        Oxford Area     5:40   6:55   6:01   18:36.6 6:00/M 
 63          63        3612   Ethan Perry        Bishop Shanahan 5:37   6:58   6:00   18:36.8 6:00/M 
 64          64        4245   Kevin Whalen       WC Rustin       5:35   6:57   6:09   18:42.2 6:02/M 
 65          65        3641   Micah Kranzel      Coatesville     5:43   7:02   6:01   18:46.5 6:03/M 
 66          66        3962   William Dykes      Sun Valley      5:35   7:01   6:10   18:47.6 6:04/M 
 67          67        3599   Patrick Dunphy     Bishop Shanahan 5:31   7:04   6:19   18:54.5 6:06/M 
 68          68        3889   Liam Breining      Kennett         5:42   7:08   6:15   19:06.8 6:10/M 
 69          69        4208   Nick Durinzi       WC Rustin       5:40   7:07   6:19   19:07.9 6:10/M 
 70          70        3862   Jonathan Sadanaga  Great Valley    5:49   7:04   6:21   19:15.2 6:13/M 
 71          71        4206   Jimmy Coates       WC Rustin       5:46   7:14   6:18   19:19.0 6:14/M 
 72          72        3534   Ayden Caulder      Avon Grove      5:40   7:05   6:39   19:26.3 6:16/M 
 73          73        3600   Jack Ettien        Bishop Shanahan 5:42   7:16   6:32   19:30.5 6:17/M 
 74          74        4241   Josh Viarengo      WC Rustin       5:44   7:15   6:30   19:31.1 6:18/M 
 75          75        4149   John McGinty       WC Henderson    5:43   7:27   6:23   19:34.0 6:19/M 
 76          76        3905   Cameron Olivier    Kennett         5:47   7:35   6:13   19:37.6 6:20/M 
 77          77        4205   Chris Canterino    WC Rustin       5:48   7:26   6:30   19:44.4 6:22/M 
 78          78        4237   Elisha Stigora     WC Rustin       5:49   7:28   6:28   19:45.5 6:22/M 
 79          79        3638   Alex Fox           Coatesville     5:51   7:29   6:26   19:47.9 6:23/M 
 80          80        3635   Spencer Colon      Coatesville     5:43   7:22   6:44   19:50.1 6:24/M 
 81          81        3998   James Conway       Unionville      5:10   6:34   8:07   19:52.3 6:25/M 
 82          82        3890   Jesse Comanda      Kennett         5:33   7:11   7:37   20:21.7 6:34/M 
 83          83        4218   Nick Lutcavage     WC Rustin       5:48   7:47   7:01   20:36.5 6:39/M 
 84          84        3887   Anthony Bennett    Kennett         6:03   7:51   7:00   20:54.6 6:45/M 
 85          85        3640   Mike Kelly         Coatesville     6:10   7:47   7:04   21:02.1 6:47/M 
 86          86        3965   Christian Hansen   Sun Valley      6:55   7:50   6:22   21:08.7 6:49/M 
 87          87        3971   Freddie Summers    Sun Valley      6:25   8:10   7:18   21:55.0 7:04/M 
 88          88        3972   Evan Taylor        Sun Valley      6:59   9:09   7:42   23:51.0 7:42/M 
 89          89        3969   Joey Mozzoni       Sun Valley      6:55   9:12   7:50   23:58.8 7:44/M 
 90          90        3966   Nicholas Maiale    Sun Valley      6:59   9:09   7:59   24:08.6 7:47/M 
 91          91        3963   David German       Sun Valley      6:59   9:09   8:00   24:08.6 7:47/M 


 Ches-Mont Championships          
 Team Summary Report - Boys          
 October 08, 2018          
 Results By Chester County Running Store CCRS    www.runccrs.com          
                                                          
 Varsity Boys          
 Place Team            Top  5 Places 1  2  3  4  5  6* 7* 
 1     D-West          32            3  4  6  9  10 16 18 
 Top  5 Times: 1:23:56.5          
                                                          
 2     WC East         90            2  12 19 28 29 39 51 
 Top  5 Times: 1:26:18.8          
                                                          
 3     Unionville      115           1  7  8  49 50 54 81 
 Top  5 Times: 1:26:29.9          
                                                          
 4     Great Valley    117           17 20 21 24 35 60 70 
 Top  5 Times: 1:27:24.7          
                                                          
 5     WC Henderson    138           5  11 33 34 55 56 75 
 Top  5 Times: 1:27:43.3          
                                                          
 6     Oxford Area     168           22 26 32 43 45 48 62 
 Top  5 Times: 1:28:57.0          
                                                          
 7     Avon Grove      170           14 27 30 47 52 57 72 
 Top  5 Times: 1:29:02.2          
                                                          
 8     D-East          176           23 31 36 42 44 46 59 
 Top  5 Times: 1:29:04.8          
                                                          
 9     Bishop Shanahan 210           13 15 58 61 63 67 73 
 Top  5 Times: 1:30:07.9          
                                                          
 10    Kennett         259           25 37 53 68 76 82 84 
 Top  5 Times: 1:32:25.7          
                                                          
 11    Coatesville     263           38 40 41 65 79 80 85 
 Top  5 Times: 1:32:18.4          
                                                          
 12    WC Rustin       355           64 69 71 74 77 78 83 
 Top  5 Times: 1:36:24.7          
                                                          
 13    Sun Valley      416           66 86 87 88 89 90 91 
 Top  5 Times: 1:49:41.2          
                                                          
Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: