Page 1

                   CHES-MONT CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
                          UNIONVILLE HIGH SCHOOL
                                 10/12/15

 
Place TmPl No.  Name               Yr  Sex School                    1600    3853    Time     
===== ==== ==== ================== === === ========================= ======= ======= ===== 
         1 1949 Jake Dunleavy      11  M   West Chester Henderson       5:10   13:09       
         2 1973 Michael Thompson   12  M   West Chester Henderson       5:13   13:12       
         3 1954 Stephen Heck       10  M   West Chester Henderson       5:15   13:14       
         4 1945 Apurva Deshmukh    12  M   West Chester Henderson       5:10   13:15       
         5  391 Payton Sewall      9   M   Downingtown West             5:16   13:16       
         6 1953 Will Gamble        11  M   West Chester Henderson       5:10   13:20       
         7 1160 Harrison Mazurek   10  M   West Chester East            5:15   13:29       
         8  307 Nick Robinson      9   M   Downingtown East             5:10   13:32       
         9 1976 Andrew Weller      12  M   West Chester Henderson       5:14   13:33       
        10 1965 Josh Richard       11  M   West Chester Henderson       5:29   13:35       
        11  374 Evan Kaiser        10  M   Downingtown West             5:13   13:35       
           1974 Luke Walton        10  M   West Chester Henderson       5:15   13:39       
        12  386 Tyler Rollins      10  M   Downingtown West             5:22   13:41       
           1946 Aidan Diskin       11  M   West Chester Henderson       5:28   13:42       
           1952 Doug Foley         10  M   West Chester Henderson       5:27   13:43       
        13  361 Joseph Chamoun     9   M   Downingtown West             5:16   13:44       
        14  175 Sean Kelly         12  M   Bishop Shanahan              5:14   13:45       
        15  299 Will McGowen       10  M   Downingtown East             5:26   13:53       
        16  446 Jaydon McGoldrick  12  M   Great Valley                 5:29   13:54       
        17  385 Aidan Peat         11  M   Downingtown West             5:29   13:54       
        18  273 Aiden Barna        11  M   Downingtown East             5:25   13:54       
           1977 Brian Zoretic      10  M   West Chester Henderson       5:29   13:54       
        19 1145 Tyler Daley        9   M   West Chester East            5:21   13:55       
           1951 Dom Feola          10  M   West Chester Henderson       5:31   13:55       
        20  452 Roman Silen        10  M   Great Valley                 5:30   13:55       
        21  392 Zac Sewall         11  M   Downingtown West             5:26   13:57       
        22 1146 Jake Decker        12  M   West Chester East            5:17   13:59       
        23  193 Joseph Schubert    9   M   Bishop Shanahan              5:29   13:59       
        24  110 Matt Chapla        11  M   Avon Grove                   5:35   14:01       
        25  317 Russel Winters     9   M   Downingtown East             5:29   14:02       
        26  438 Ian Hranilovich    12  M   Great Valley                 5:30   14:05       
           1968 Jon Roth           11  M   West Chester Henderson       5:28   14:06       
        27 1141 Sean Brennan       9   M   West Chester East            5:24   14:10       
        28  390 Chase Semanyk      10  M   Downingtown West             5:22   14:11       
           1948 Owen Downing       10  M   West Chester Henderson       5:31   14:11       
        29 1908 Payne Pachuda      11  M   West Chester East            5:28   14:12       
        30 1096 Jack Mangan        10  M   Unionville                   5:38   14:12       
        31 1912 Alex Troncelliti   12  M   West Chester East            5:28   14:15       
        32 1162 Joseph Mazzo       9   M   West Chester East            5:39   14:16       
        33  443 Deakon McCurdy     12  M   Great Valley                 5:37   14:17       
        34  459 Eric Wang          12  M   Great Valley                 5:37   14:17       
            377 Kevin Long         10  M   Downingtown West             5:44   14:17       
        35  312 James Strommer     12  M   Downingtown East             5:25   14:17       
        36  431 Justin Falcone     11  M   Great Valley                 5:32   14:17       
        37  107 Jake Armstrong     9   M   Avon Grove                   5:37   14:18       
        38  122 Brody Hudson       11  M   Avon Grove                   5:35   14:19       
        39  311 Aaron Stoyack      10  M   Downingtown East             5:16   14:19       
            354 Jackson Ambrovich  10  M   Downingtown West             5:44   14:19       
        40  171 Evan Fortunato     10  M   Bishop Shanahan              5:42   14:20       
        41  190 Keaton Penney      10  M   Bishop Shanahan              5:43   14:20       
        42  187 Andrew Musik       10  M   Bishop Shanahan              5:42   14:21       
           1975 Anirudh Watturkar  11  M   West Chester Henderson       5:31   14:22       
        43  174 Bradley Ingraham   11  M   Bishop Shanahan              5:27   14:23       
        44 2370 James Poff         10  M   West Chester Rustin          5:33   14:23       
        45  445 Matt McGauley      12  M   Great Valley                 5:37   14:24       
        46  219 Kelvin Cabrera     10  M   Coatesville                  5:51   14:25       
        47  226 Joe Kelly          10  M   Coatesville                  5:51   14:26       
        48  293 Tom Leadbeater     10  M   Downingtown East             5:29   14:27       
            287 Tim Hogan          12  M   Downingtown East             5:29   14:27       
        49  128 Thomas Mayer       9   M   Avon Grove                   5:37   14:28       
        50  126 Justin Lytle       12  M   Avon Grove                   5:41   14:30       
           1157 Adam Kaplan        9   M   West Chester East            5:39   14:32       
            370 George Gordon      11  M   Downingtown West             5:53   14:33       
           1940 Logan Bixler       11  M   West Chester Henderson       5:36   14:33       
           1158 Thomas Luckner     11  M   West Chester East            5:46   14:34       
        51  167 Cameron Cunningham 10  M   Bishop Shanahan              5:43   14:35       
        52  114 Stephen Dow        12  M   Avon Grove                   5:42   14:35       
            179 David Loffredo     9   M   Bishop Shanahan              5:43   14:36       
           1137 Chris Anderson     9   M   West Chester East            5:43   14:36       
           1911 Eddie Smith        12  M   West Chester East            5:22   14:36       
            455 Michael Tang       12  M   Great Valley                 5:35   14:38       
            424 Blair Barstar      11  M   Great Valley                 5:41   14:38       
        53 1094 Adam Kimmel        11  M   Unionville                   5:38   14:40       
        54 1078 James Conway       9   M   Unionville                   5:49   14:40       
            381 Nate Mucha         10  M   Downingtown West             5:21   14:40       
            371 Alex Greenwood     11  M   Downingtown West             5:45   14:41       
        55  121 Jordan Howard      10  M   Avon Grove                   5:41   14:41       
            357 Keegan Borig       9   M   Downingtown West             5:49   14:41       
            436 Seth Hoffritz      9   M   Great Valley                 5:41   14:42       
            180 Owen Luebbers      12  M   Bishop Shanahan              5:36   14:42       
            178 James Kolimago     9   M   Bishop Shanahan              5:47   14:43       
           1915 Laszlo Vasko       10  M   West Chester East            5:51   14:43       
           1154 Matt Fuget         11  M   West Chester East            5:44   14:43       
        56 2367 Brody Monigal      11  M   West Chester Rustin          5:55   14:44       
           1961 Jon McCormack      9   M   West Chester Henderson       6:03   14:45       
            284 Ryan Francella     12  M   Downingtown East             5:30   14:47       
            379 Nick Mangine       10  M   Downingtown West             5:52   14:47       
            117 Adam Gaerity       12  M   Avon Grove                   5:48   14:50       
            168 Patrick Dacey      10  M   Bishop Shanahan              5:43   14:51       
            456 Harry Tredinnick   11  M   Great Valley                 5:51   14:53       
        57  236 Jon Woodard        12  M   Coatesville                  5:52   14:54       
        58  229 Roger Maris        12  M   Coatesville                  5:54   14:54       
        59 2363 Sean Harvey        10  M   West Chester Rustin          5:42   14:57       
            173 Brendan Hmiel      12  M   Bishop Shanahan              5:35   14:58       
            464 Jared Zupito       11  M   Great Valley                 5:57   14:58       
            433 Derek Gray         11  M   Great Valley                 5:53   14:58       
        60 1092 Gerrick Hardy      11  M   Unionville                   5:39   14:59       
            395 Kevin Wagner       9   M   Downingtown West             5:55   15:00       
        61 1098 Michael McMahon    12  M   Unionville                   5:46   15:01       
        62 1089 Peter Grandell     10  M   Unionville                   5:45   15:05       
            316 Tyler White        11  M   Downingtown East             5:53   15:05       
            162 Joey Bertolami     12  M   Bishop Shanahan              5:47   15:06       
           1966 Evan Rodgers       11  M   West Chester Henderson       5:48   15:07       
           1957 Shane Justice      9   M   West Chester Henderson       6:11   15:09       
            389 John Sauerzopf     12  M   Downingtown West             5:38   15:09       
            300 Grady Meredith     9   M   Downingtown East             6:02   15:09       
           1958 Steven Kurek       9   M   West Chester Henderson       5:58   15:10       
           1161 Enrico Mazzo       10  M   West Chester East            6:07   15:11       
           1147 Joe Delaney        9   M   West Chester East            5:54   15:11       
           1960 Ian Manion         9   M   West Chester Henderson       6:11   15:11       
        63 2352 Vijay Bhagat       10  M   West Chester Rustin          6:01   15:12       
        64 2378 Blake Winkley      9   M   West Chester Rustin          5:39   15:13       
            315 Alex Weck          12  M   Downingtown East             5:50   15:13       
        65 1105 Daniel Powers      12  M   Unionville                   5:45   15:14       
            437 Austin Horvath     9   M   Great Valley                 6:04   15:15       
            364 Jack Crossan       11  M   Downingtown West             5:56   15:15       
           1073 Connor Ash         9   M   Unionville                   6:03   15:17       
           1107 Liam Sweeney       10  M   Unionville                   6:02   15:17       
           1914 Emil Vasko         9   M   West Chester East            5:43   15:18       
        66  220 Alex Cartagena     11  M   Coatesville                  5:59   15:18       
           1151 Ian Eckerd         12  M   West Chester East            5:48   15:19       
            281 Jake Ellison       12  M   Downingtown East             6:03   15:19       
            290 Cole Kacmar        10  M   Downingtown East             5:36   15:19       
        67  230 Colin McLorie      12  M   Coatesville                  5:53   15:21       
            194 Ben Stapleton      11  M   Bishop Shanahan              5:48   15:23       
            375 Max Kelly          9   M   Downingtown West             5:59   15:23       
        68  483 Liam Breining      9   M   Kennett                      6:06   15:24       
        69  491 Chris Kratz        10  M   Kennett                      5:54   15:24       
        70 1999 Bryce Barrouk      10  M   West Chester Rustin          6:01   15:24       
            296 Connor McCue       10  M   Downingtown East             5:58   15:25       
            423 Geoffrey Barratt   10  M   Great Valley                 6:10   15:26       
            137 Liam Skinner       10  M   Avon Grove                   6:05   15:26       
        71 1003 Matt Rudisill      10  M   Octorara                     6:09   15:26       
           1155 Martin Gusick      9   M   West Chester East            5:52   15:27       
            306 Joe Robinson       9   M   Downingtown East             5:55   15:27       
            132 Max Pochan         9   M   Avon Grove                   6:07   15:28       
            130 Derek O'Doherty    10  M   Avon Grove                   6:06   15:29       
           1942 Ro Chatterge       11  M   West Chester Henderson       5:59   15:31       
            435 Dawson Hilditch    11  M   Great Valley                 6:14   15:31       
        72 2368 Kavi Patel         11  M   West Chester Rustin          5:59   15:32       
            369 Dean Gelling       9   M   Downingtown West             6:05   15:33       
            366 Vincent DiEdwardo  9   M   Downingtown West             6:05   15:33       
        73  994 Ian Hazen          9   M   Octorara                     6:20   15:35       
            393 Andrew Sharpless   10  M   Downingtown West             5:54   15:36       
            192 Ben Schmidt        10  M   Bishop Shanahan              6:03   15:37       
            297 Liam McDowell      9   M   Downingtown East             5:55   15:40       
            384 Mitchell Patterson 11  M   Downingtown West             6:04   15:45       
        74  222 Levi Cramer        10  M   Coatesville                  5:56   15:45       
           1077 Jack Conway        11  M   Unionville                   6:15   15:47       
            189 Andrew Pavelik     10  M   Bishop Shanahan              5:56   15:48       
            163 Simon Blanchard    10  M   Bishop Shanahan              6:12   15:49       
           1910 Nick Ruth          11  M   West Chester East            6:07   15:50       
            301 Jacob Newbaum      11  M   Downingtown East             6:02   15:51       
            120 Zach Herring       12  M   Avon Grove                   6:18   15:51       
           1905 Kevin Mengel       10  M   West Chester East            6:04   15:54       
            442 Alejandro Macarron 11  M   Great Valley                 6:21   15:54       
            136 Kyle Shah          9   M   Avon Grove                   6:16   15:56       
        75 1024 Logan Shafer       10  M   Oxford Area                  6:10   15:57       
            358 Owen Brade         12  M   Downingtown West             6:03   15:58       
           2369 Nick Pirone        9   M   West Chester Rustin          6:03   15:58       
           1087 Christian Garrison 9   M   Unionville                   6:24   15:58       
            314 Nick Swanson       12  M   Downingtown East             6:05   15:59       
           1165 Aidan McClay       9   M   West Chester East            6:09   15:59       
            280 Andrew Elliot      11  M   Downingtown East             6:13   16:00       
           2374 Myles Thomas       11  M   West Chester Rustin          6:06   16:00       
           2366 Twan Le            10  M   West Chester Rustin          6:22   16:00       
            295 Curtis McCourt     11  M   Downingtown East             6:17   16:03       
           2000 Raz Baruch         9   M   West Chester Rustin          6:22   16:03       
           1972 Taylor Sorenson    9   M   West Chester Henderson       6:37   16:04       
           1139 Eric Biesanz       9   M   West Chester East            6:17   16:04       
           1941 Peter Burgess      9   M   West Chester Henderson       6:21   16:04       
            365 Kevin Damico       9   M   Downingtown West             6:34   16:05       
           1079 Nate Coughlin      11  M   Unionville                   6:17   16:05       
            185 Luke Mich          9   M   Bishop Shanahan              6:15   16:06       
            119 Connor Gray        9   M   Avon Grove                   6:07   16:07       
           1074 Michael Bender     10  M   Unionville                   6:17   16:10       
            181 Ryan MaQuire       10  M   Bishop Shanahan              6:13   16:11       
           1956 Steven Jones       10  M   West Chester Henderson       6:15   16:11       
            172 Brian Gallagher    10  M   Bishop Shanahan              6:13   16:12       
           1150 Michael Dye        12  M   West Chester East            6:03   16:12       
            108 Sean Barrett       10  M   Avon Grove                   6:32   16:13       
            112 Peyton Cole        9   M   Avon Grove                   6:31   16:13       
            161 Jack Baggott       12  M   Bishop Shanahan              6:23   16:13       
           1099 Blake Metro-Gault  9   M   Unionville                   6:24   16:15       
            432 Dominic Finan      9   M   Great Valley                 6:31   16:15       
           1100 Christian Muravsky 9   M   Unionville                   6:28   16:15       
           1103 Shane O'Leary      9   M   Unionville                   6:28   16:15       
           1944 Nick Deluca        12  M   West Chester Henderson       6:11   16:17       
           1955 Evan Hellmig       9   M   West Chester Henderson       6:26   16:18       
           2351 Kevin Batchelor    11  M   West Chester Rustin          6:00   16:18       
           1163 Jack McAlinney     9   M   West Chester East            6:14   16:18       
        76 1021 John Platt         11  M   Oxford Area                  6:11   16:18       
        77  495 Noah Rasero        9   M   Kennett                      6:14   16:19       
            368 James Duffy        9   M   Downingtown West             6:06   16:20       
           2382 Griffin Wisser     9   M   West Chester Rustin          6:22   16:21       
           1164 Adam McAlonie      10  M   West Chester East            6:17   16:22       
           1143 Drew Comer         9   M   West Chester East            6:17   16:22       
            285 Andrew Gittis      11  M   Downingtown East             6:36   16:22       
        78 1023 Hunter Riess       9   M   Oxford Area                  6:21   16:25       
            376 Griffin Liebsch    12  M   Downingtown West             6:25   16:26       
            454 Kyle Stamer        12  M   Great Valley                 6:20   16:26       
            453 Ryan Small         9   M   Great Valley                 6:21   16:26       
            429 Jackson Campbell   9   M   Great Valley                 6:32   16:28       
            165 Ethan Chan         9   M   Bishop Shanahan              6:16   16:30       
            195 Ian Tower          9   M   Bishop Shanahan              6:41   16:30       
            176 Colin Kirby        10  M   Bishop Shanahan              6:22   16:31       
           2359 Sean DeLancey      11  M   West Chester Rustin          6:24   16:34       
           1097 Mike Marinelli     12  M   Unionville                   6:35   16:36       
            460 Ming Wang          10  M   Great Valley                 6:33   16:38       
           1081 Kyle D'Arcy        9   M   Unionville                   6:28   16:40       
            292 Matt Kervinen      9   M   Downingtown East             6:15   16:42       
           1083 Jeremy Do          11  M   Unionville                   6:37   16:42       
            291 Brendand Dougherty 10  M   Downingtown East             6:23   16:42       
            313 Kenny Swanson      12  M   Downingtown East             6:27   16:43       
           1913 Nathan Troncelliti 9   M   West Chester East            6:26   16:44       
            131 Carter O'Sullivan  11  M   Avon Grove                   6:32   16:44       
            113 Alex Coppens       9   M   Avon Grove                   6:28   16:45       
            127 Michael Mayer      12  M   Avon Grove                   6:34   16:45       
            233 Joe Torres         9   M   Coatesville                  6:08   16:47       
        79 1020 Ben Neely          10  M   Oxford Area                  6:18   16:51       
           1148 Kevin Diestelow    11  M   West Chester East            6:25   16:52       
            294 Robert Loebe       10  M   Downingtown East             6:29   16:52       
            444 Brian McDonough    9   M   Great Valley                 6:45   16:53       
            303 Kyle Owens         10  M   Downingtown East             6:30   16:54       
           1159 Seth Lunick        10  M   West Chester East            6:38   16:55       
           1938 Aidan Adkins       10  M   West Chester Henderson       6:40   16:56       
        80  992 William Dastalfo   10  M   Octorara                     6:27   16:56       
            426 Nathan Beebe       10  M   Great Valley                 6:44   16:57       
            441 Jacob Lauber       9   M   Great Valley                 6:33   16:58       
            129 Joe Moran          12  M   Avon Grove                   6:27   16:59       
           2355 Gareth Chapman     12  M   West Chester Rustin          6:23   17:03       
        81  481 Anthony Bennett    9   M   Kennett                      6:29   17:05       
        82  998 Bryce Knox         11  M   Octorara                     6:31   17:08       
            223 Matt Evans         10  M   Coatesville                  6:34   17:13       
            198 Paul Vink          9   M   Bishop Shanahan              6:42   17:15       
            118 Matthew Gaerity    9   M   Avon Grove                   6:42   17:16       
        83 1018 Jadyn Crowley      9   M   Oxford Area                  6:35   17:16       
            427 Matt Boland        10  M   Great Valley                 6:45   17:17       
            135 Ethan Sachs        10  M   Avon Grove                   6:39   17:18       
            380 David Milam        10  M   Downingtown West             6:42   17:18       
            289 Zach Jackson       10  M   Downingtown East             6:38   17:20       
        84 1006 Diego Tenario      10  M   Octorara                     6:40   17:21       
            428 Luke Brogan        11  M   Great Valley                 6:40   17:26       
        85  482 Tyler Bowdoin      10  M   Kennett                      6:21   17:31       
           1102 Ryan O'Leary       12  M   Unionville                   6:37   17:34       
            440 Luke Lasure        10  M   Great Valley                 6:52   17:35       
            450 Aaron Rubin        11  M   Great Valley                 6:56   17:38       
        86 1004 Lucas Schroder     10  M   Octorara                     6:35   17:38       
           1959 Henry Levesque     10  M   West Chester Henderson       6:51   17:43       
           1916 Timothy Zabel      12  M   West Chester East            6:44   17:44       
            286 James Gourley      10  M   Downingtown East             6:38   17:48       
           1970 Aravind Sivaram    10  M   West Chester Henderson       6:49   17:49       
           2357 Tommy Dainton      12  M   West Chester Rustin          6:36   17:51       
            309 Connor Sobelewski  9   M   Downingtown East             6:52   17:53       
            310 Sean Spencer       11  M   Downingtown East             6:51   17:56       
        87  997 Dylan Kendig       10  M   Octorara                     6:53   18:04       
            197 Shaun Vassil       10  M   Bishop Shanahan              6:46   18:17       
            188 Micheal O'Donnell  12  M   Bishop Shanahan              7:21   18:20       
            160 Ben Baggott        9   M   Bishop Shanahan              7:13   18:25       
            199 Ethan Wait         9   M   Bishop Shanahan              6:47   18:25       
        88  486 Dan Drennen        10  M   Kennett                      6:44   18:26       
            434 Rohit Haridas      9   M   Great Valley                 7:22   18:27       
            274 Chris Buccellato   12  M   Downingtown East             7:07   18:27       
            275 Kevin Cummins      12  M   Downingtown East             7:07   18:28       
            196 Peter Vassil       10  M   Bishop Shanahan              7:03   18:28       
           1076 Gavin Brezski      10  M   Unionville                   7:26   18:31       
            999 Frankie Leslie     10  M   Octorara                     7:06   18:40       
           1106 Andrew Short       11  M   Unionville                   6:34   18:47       
           1038 David German       9   M   Sun Valley                   6:37   18:48       
           1138 Kenet Bickley      11  M   West Chester East            6:44   18:50       
           2371 Char Reinheimer    9   M   West Chester Rustin          7:00   18:54       
           1088 Nate Gerstensckla  9   M   Unionville                   7:35   19:22       
           1091 Jake Haplea        9   M   Unionville                   7:00   19:29       
           2358 Zach DeBarberie    10  M   West Chester Rustin          6:54   19:41       
           2373 Andrew Sinks       10  M   West Chester Rustin          7:12   19:43       
           1042 Shane O'Neil       10  M   Sun Valley                   8:01   19:51       
            184 Christopher Medve  10  M   Bishop Shanahan              7:25   20:08       
           2376 Zac Watson         9   M   West Chester Rustin          8:10   20:17       
            990 Tyler Conway       9   M   Octorara                     7:06   20:51       
           1001 Bailey Pappas      10  M   Octorara                     8:18   21:01       
           1093 Kenneth Kim        9   M   Unionville                   7:44   21:24       
           1005 Chris Singleton    9   M   Octorara                     8:03   21:24       
            166 Trevor Chan        11  M   Bishop Shanahan              7:39   21:48       
            138 Tyler Wittman      9   M   Avon Grove                   6:19               
           1040 Don Gilmore        10  M   Sun Valley                   8:53               

                     *********** TEAM SCORE **********

  1. West Chester Henderson   
            1    2    3    4    6   (9) (10) =    16
  2. Downingtown West         
            5   11   12   13   17  (21) (28) =    58
  3. Downingtown East         
            8   15   18   25   35  (39) (48) =   101
  4. West Chester East        
            7   19   22   27   29  (31) (32) =   104
  5. Great Valley             
           16   20   26   33   34  (36) (45) =   129
  6. Bishop Shanahan          
           14   23   40   41   42  (43) (51) =   160
  7. Avon Grove               
           24   37   38   49   50  (52) (55) =   198
  8. Unionville               
           30   53   54   60   61  (62) (65) =   258
  9. Coatesville              
           46   47   57   58   66  (67) (74) =   274
 10. West Chester Rustin      
           44   56   59   63   64  (70) (72) =   286
 11. Kennett                  
           68   69   77   81   85  (88)      =   380
 12. Octorara                 
           71   73   80   82   84  (86) (87) =   390
 13. Oxford Area              
           75   76   78   79   83            =   391


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: