*********** TEAM SCORE **********

  1. Downingtown West         
            2    3    7    9   15  (21) (22) =    36
  2. Downingtown East         
            4    5   17   18   19  (32) (45) =    63
  3. West Chester Henderson   
            1    6    8   31   56  (57) (64) =   102
  3. Unionville               
           10   13   24   26   29  (41) (46) =   102
  5. West Chester East        
           11   16   20   40   43  (47) (48) =   130
  6. Bishop Shanahan          
           12   25   36   39   52  (65) (66) =   164
  7. Avon Grove               
           14   35   37   42   49  (51) (67) =   177
  8. Kennett                  
           23   27   28   61   68  (69) (70) =   207
  9. Great Valley             
           30   33   50   53   58  (59) (63) =   224
 10. West Chester Rustin      
           34   38   44   54   55  (60) (62) =   225


                                                                      Page 1

                   CHES-MONT CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
                          UNIONVILLE HIGH SCHOOL
                                 10/11/16

 
Place TmPl No.  Name               Yr  Sex School                    1600    3200    Time     
===== ==== ==== ================== === === ========================= ======= ======= ===== 
         1 4823 Megan Baker        9   F   West Chester Henderson       6:40               
         2  659 Lauren Perlish     10  F   Downingtown West             6:40               
         3  636 Mikhaila Boyda     11  F   Downingtown West             6:40               
         4  587 Charlotte Roumpz   9   F   Downingtown East             6:40               
         5  588 Kyra Sandercock    10  F   Downingtown East             6:40               
         6 4835 Emma Kilroy        11  F   West Chester Henderson       6:41               
         7  649 Julia Johnson      10  F   Downingtown West             6:41               
         8 4830 Ruby Forsyth       9   F   West Chester Henderson       6:41               
         9  662 Laura Stockdale    11  F   Downingtown West             6:41               
        10 4711 Meghan Smith       9   F   Unionville                   6:47               
        11 4768 Hanna Kelly        11  F   West Chester East            6:47               
        12  500 Emily Shaw         10  F   Bishop Shanahan              6:48               
        13 4702 Marcella Krautzel  9   F   Unionville                   6:49               
        14  442 Julia Kushnerock   9   F   Avon Grove                   6:49               
        15  647 Lauren Glancey     10  F   Downingtown West             6:50               
        16 4766 Jenna Jones        12  F   West Chester East            6:53               
        17  583 Elizabeth Ostap    10  F   Downingtown East             6:56               
        18  582 Mallory McDermott  9   F   Downingtown East             6:56               
        19  578 Grace Hassing      9   F   Downingtown East             6:56               
        20 4770 Mikayla Lewin      12  F   West Chester East            6:56               
        21  650 Julia Jones        12  F   Downingtown West             6:57               
        22  666 Kennedy Zednik     9   F   Downingtown West             6:57               
        23 4578 Claire Dawyot      11  F   Kennett                      6:57               
            637 Annika Brynildsen  10  F   Downingtown West             6:59               
        24 4718 Abby Zerbe         12  F   Unionville                   6:59               
        25  488 Katie Dietl        10  F   Bishop Shanahan              6:59               
        26 4701 Gemma Krautzel     9   F   Unionville                   7:00               
        27 4588 Jennifer Schaen    11  F   Kennett                      7:00               
        28 4585 Lauren Moss        10  F   Kennett                      7:00               
        29 4691 Anna Crawford      12  F   Unionville                   7:00               
        30 4535 Isabel Martinez    11  F   Great Valley                 7:00               
        31 4834 Peyton Herbst      10  F   West Chester Henderson       7:01               
        32  579 Mayiya Kervinen    12  F   Downingtown East             7:02               
           4644 Mackenzie Harrison 9   F   Oxford Area                  7:04               
        33 4529 Cammy Devine       9   F   Great Valley                 7:05               
           4647 Riely Kelly        10  F   Oxford Area                  7:05               
        34 4904 Emma Snelling      11  F   West Chester Rustin          7:05               
        35  448 Brianna Williams   10  F   Avon Grove                   7:06               
        36  486 Allison Deitl      11  F   Bishop Shanahan              7:06               
        37  447 Emma Sullivan      12  F   Avon Grove                   7:07               
        38 4909 Taylor Verrekia    10  F   West Chester Rustin          7:07               
            664 Lindsay Wallace    10  F   Downingtown West             7:07               
        39  497 Katie Longenderfer 12  F   Bishop Shanahan              7:08               
            634 Madison Asbury     11  F   Downingtown West             7:09               
        40 4757 Laurel Bowers      11  F   West Chester East            7:09               
            545 Gabby Baumler      10  F   Coatesville                  7:09               
        41 4713 Madison Townsend   9   F   Unionville                   7:10               
        42  434 Isabella Crist     11  F   Avon Grove                   7:11               
        43 4779 Anna Zikas         9   F   West Chester East            7:11               
            635 Shannon Blair      11  F   Downingtown West             7:11               
            657 Abbie O'Neill      10  F   Downingtown West             7:12               
        44 4898 Isabella Purcell   10  F   West Chester Rustin          7:13               
        45  594 Olivia Venditti-Sp 11  F   Downingtown East             7:13               
        46 4700 Virginia Korrell   12  F   Unionville                   7:14               
            580 Oliva Lambertson   10  F   Downingtown East             7:15               
            590 Corinne Strommer   9   F   Downingtown East             7:16               
        47 4760 Justine Davis      12  F   West Chester East            7:17               
            571 Eden Brown         10  F   Downingtown East             7:17               
        48 4776 Nicole Ruggiero    12  F   West Chester East            7:17               
           4759 Amanda D'Antonio   11  F   West Chester East            7:18               
            577 Megan Gibson       11  F   Downingtown East             7:18               
            573 Sophia Curran      11  F   Downingtown East             7:18               
            591 Julia Tapper       11  F   Downingtown East             7:18               
        49  444 Molly Russell      9   F   Avon Grove                   7:18               
        50 4541 Diana Tiburcio     9   F   Great Valley                 7:21               
            643 Kaylie Flagg       12  F   Downingtown West             7:22               
            641 Julia Driscoll     12  F   Downingtown West             7:23               
        51  443 Stephanie Paglia   9   F   Avon Grove                   7:23               
            572 Emily Cook         12  F   Downingtown East             7:24               
        52  503 Christina Williams 11  F   Bishop Shanahan              7:26               
            655 Lily Morgan        10  F   Downingtown West             7:27               
            648 Hannah Gottlieb    12  F   Downingtown West             7:31               
           4612 Anna Cassidy       12  F   Octorara                     7:31               
            633 Katelyn Anthony    12  F   Downingtown West             7:31               
           4712 Kathryn Storey     9   F   Unionville                   7:32               
           4697 Christina Hastings 9   F   Unionville                   7:33               
           4769 Michele LaColla    11  F   West Chester East            7:33               
            595 Kyra White         11  F   Downingtown East             7:35               
        53 4532 Jessica Jones      12  F   Great Valley                 7:35               
           4714 Julia Walter       9   F   Unionville                   7:36               
        54 4905 Jill Stout         12  F   West Chester Rustin          7:38               
        55 4893 Capri Mancini      10  F   West Chester Rustin          7:38               
        56 4831 Molly Gerholtz     11  F   West Chester Henderson       7:40               
        57 4845 Cali Wallace       10  F   West Chester Henderson       7:40               
        58 4531 Millie Field       10  F   Great Valley                 7:41               
        59 4536 Kelly McQueston    12  F   Great Valley                 7:41               
        60 4881 Mekenzie Berger    10  F   West Chester Rustin          7:41               
            652 Madeline Leamy     12  F   Downingtown West             7:42               
            570 Reiley Broms       12  F   Downingtown East             7:43               
        61 4577 Madison Brown      12  F   Kennett                      7:45               
            660 Melissa Petertonje 9   F   Downingtown West             7:45               
            574 Emma Egnaczyk      11  F   Downingtown East             7:45               
            665 Lauryn Williams    10  F   Downingtown West             7:46               
        62 4895 Izzy Okuolglu      9   F   West Chester Rustin          7:46               
            581 Gianna Martini     12  F   Downingtown East             7:47               
        63 4534 Avery Keller       12  F   Great Valley                 7:47               
           4777 Lauren Scheuer     12  F   West Chester East            7:48               
           4894 Sophie Moscoe      9   F   West Chester Rustin          7:51               
           4709 Tia Scott          9   F   Unionville                   7:51               
           4540 Skylar Seeley      9   F   Great Valley                 7:51               
           4617 Julia Stoltzfus    10  F   Octorara                     7:52               
           4616 Kayla Smoker       12  F   Octorara                     7:56               
        64 4840 Ava Mullertz       11  F   West Chester Henderson       7:56               
        65  498 Angelica Relacion  9   F   Bishop Shanahan              7:57               
           4688 Cara Brennan       11  F   Unionville                   7:57               
           4710 Natalie Seilus     11  F   Unionville                   7:58               
           4883 Sarah Blossom      11  F   West Chester Rustin          7:58               
           4696 Katie Hart         12  F   Unionville                   7:58               
           4900 Eilyse Scanlon     9   F   West Chester Rustin          7:59               
        66  502 Lauren Vivirito    12  F   Bishop Shanahan              8:00               
        67  432 Gianna Busala      11  F   Avon Grove                   8:01               
           4763 Emma Holland       11  F   West Chester East            8:02               
           4756 Sravya Basvapatri  11  F   West Chester East            8:02               
           4755 Anastasia Barrett  11  F   West Chester East            8:02               
           4774 Cassie Rafter      9   F   West Chester East            8:02               
           4767 Hayden Keljikian   11  F   West Chester East            8:03               
            596 Emily Zimmerman    11  F   Downingtown East             8:05               
            438 Zoe Frantz         9   F   Avon Grove                   8:06               
            642 Genna Edwards      12  F   Downingtown West             8:06               
           4910 Chloe Warner       10  F   West Chester Rustin          8:06               
           4833 Andrea Hellmig     10  F   West Chester Henderson       8:10               
           4829 Hannah Ferguson    9   F   West Chester Henderson       8:10               
           4896 Grace O'Malley     12  F   West Chester Rustin          8:11               
           4887 Willow Greene      10  F   West Chester Rustin          8:11               
            501 Maddie Trevelino   10  F   Bishop Shanahan              8:12               
        68 4584 Arianna Meola      12  F   Kennett                      8:13               
            483 Mary Boland        10  F   Bishop Shanahan              8:14               
           4906 Regan Talley       12  F   West Chester Rustin          8:15               
        69 4587 Reema Roa          10  F   Kennett                      8:15               
            499 Jen Sendi          12  F   Bishop Shanahan              8:20               
            487 Caitlin DeStefano  9   F   Bishop Shanahan              8:20               
            491 Kelsey Harper      10  F   Bishop Shanahan              8:24               
            484 Emily Clark        10  F   Bishop Shanahan              8:25               
           4841 Camille Parkinson  10  F   West Chester Henderson       8:26               
            504 Elizabeth Xydis    10  F   Bishop Shanahan              8:27               
           4911 Tiffany Zavitsky   10  F   West Chester Rustin          8:28               
           4846 Jen Waltz          12  F   West Chester Henderson       8:29               
           4828 Lauren Cavanaugh   10  F   West Chester Henderson       8:30               
           4826 Julia Bleecker     10  F   West Chester Henderson       8:30               
        70 4583 Sydney Mentzer     10  F   Kennett                      8:34               
            663 Ainslee Walker     9   F   Downingtown West             8:38               
            576 Vanessa Flocco     10  F   Downingtown East             8:41               
           4897 Annie Page         12  F   West Chester Rustin          9:03               
           4890 Madeline Kozak     12  F   West Chester Rustin          9:03               
           4885 Sofia Franco       9   F   West Chester Rustin          9:29               


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: