Licensed to Henderson High School       HY-TEK's Meet Manager 1/7/2013 07:39 PM
                    Chester County Championships - 1/7/2013
                              Ursinis University
                                    Results

Women 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Courtney, Smith              Unionville          10:09.00   10:04.19
  2 Willig, Anna                 Great Valley        10:45.00   10:48.41
  3 Loftus, Tabitha              Downingtown         11:00.00   11:09.18
  4 Squeri, Jessica              Downingtown         11:20.00   11:21.29
  5 Fickenger, Kara              Avon Grove          11:27.70   11:32.60
  6 Havard, Ellen                Perkiomen Va        11:20.00   11:37.24
  7 Nagle, Cassidy               Perkiomen Va        11:20.00   11:40.84
  8 Austin, Morgan               Kennett             12:00.00   11:41.68
  9 Hart, Cassidy                Owen J. Robe        11:25.00   11:50.32
 10 Abbott, Moira                Villa Maria         12:00.00   12:09.57
 11 Halloran, Fiona              Phoenixville        12:40.00   12:29.89

Men 3000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steadman, Joey               Downingtown          9:10.00    9:22.23
  2 Kienzle, Chris               Kennett              9:30.00    9:26.75
  3 Lizins, Kris                 Twin Valley          9:30.55    9:32.84
  4 Power, Paul                  Spring-Ford          9:45.00    9:41.30
  5 Rowles, Ben                  Downingtown          9:55.00    9:46.32
  6 Colin, McDonald              Unionville           9:30.00    9:47.57
  7 Adams, Jay                   Perkiomen Va         9:30.00    9:48.23
  8 Marano, Sam                  Great Valley         9:45.00    9:54.45
  9 Swart, Will                  Henderson            9:45.00   10:02.16
 10 Cooper, Jimmy                Conestoga            9:40.00   10:06.77
 11 Gemmel, Phillip              Coatesville         10:45.45   10:16.37
 12 Bush, Zack                   Sun Valley           9:35.00   10:17.74
 13 Daloisio, Stephen            Owen J. Robe         9:55.00   10:22.42
 14 Riisen, Connor               Coatesville         11:00.00   10:47.60
 15 Diroff, Brian                West Chester        11:00.00   10:55.02
 16 Adams, Jon                   Perkiomen Va        11:30.00   11:09.42
 17 Parson, Nick                 Pottstown           12:00.00   12:25.70


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: