CHESMONT CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIP
                                 10/13/14

Place TmPl Name                Yr Team                      Time    Pace
===== ==== =================== == ========================= ======= =====
    1    1 Olivia Young        12 UNIONVILLE                  18:57  6:06
    2    2 Elise Claffey       12 GREAT VALLEY                19:07  6:10
    3    3 Kacie Breeding      11 UNIONVILLE                  19:24  6:15
    4    4 Gretchen Mills      12 UNIONVILLE                  19:38  6:19
    5    5 Anna Juul           10 UNIONVILLE                  19:47  6:22
    6    6 Elaine Estes        12 OXFORD AREA                 19:52  6:24
    7    7 Emily Meehan        10 GREAT VALLEY                19:53  6:24
    8    8 Tabitha Wismer      12 GREAT VALLEY                19:58  6:26
    9    9 Anna Willig         11 GREAT VALLEY                20:24  6:34
   10   10 Leah Talley         12 UNIONVILLE                  20:38  6:39
   11   11 Sarah Hipwell       12 GREAT VALLEY                20:45  6:41
   12   12 Caroline Stickley   11 OCTORARA                    20:53  6:44
   13   13 Jillian Brislin     10 UNIONVILLE                  21:04  6:47
   14   14 Zibby Harvey        10 OXFORD AREA                 21:11  6:49
   15   15 Casey Eller         11 WEST CHESTER RUSTIN         21:27  6:54
   16   16 Elizabeth Edwards   10 UNIONVILLE                  21:27  6:54
   17   17 Jocelyn Golly       11 OXFORD AREA                 21:38  6:58
   18      Julia Sharp         10 KENNETT                     21:39  6:58
   19   18 Julia Koehler       11 OXFORD AREA                 22:09  7:08
   20   19 Amanda Oster        11 OCTORARA                    22:20  7:11
   21   20 Molly Adams         12 WEST CHESTER RUSTIN         22:25  7:13
   22   21 Olivia Quinci       11 OXFORD AREA                 22:29  7:15
   23      Madison Schuck      12 KENNETT                     22:33  7:16
   24   22 Kari Lownes         12 GREAT VALLEY                22:37  7:17
   25   23 Natalie Novotni     10 SUN VALLEY                  22:46  7:20
   26   24 Samara Thomas       12 WEST CHESTER RUSTIN         22:48  7:21
   27   25 Anja Tuominen        9 WEST CHESTER RUSTIN         22:52  7:22
   28   26 Mary Grace Ryan      9 WEST CHESTER RUSTIN         22:53  7:22
   29   27 Sarah Wilkinson      9 OXFORD AREA                 22:54  7:23
   30   28 Monica Auberzinsky  11 OCTORARA                    23:04  7:26
   31   29 Emma Wilkinson      11 OXFORD AREA                 23:17  7:30
   32   30 Allison Warner      12 WEST CHESTER RUSTIN         23:24  7:32
   33   31 Cecilia Wishneski   11 OCTORARA                    23:28  7:33
   34   32 Amber Hontz         12 WEST CHESTER RUSTIN         23:35  7:36
   35   33 Artricia Nou        10 SUN VALLEY                  24:18  7:49
   36   34 Brenna Ruhnke        9 GREAT VALLEY                24:25  7:52
   37   35 Gioia Maiale        10 SUN VALLEY                  24:28  7:53
   38      Amalija Jurcik      12 KENNETT                     24:41  7:57
   39   36 Morgan Fusco        12 SUN VALLEY                  24:59  8:03
   40   37 Brianna Fletcher    12 OCTORARA                    26:22  8:30
   41   38 Allison Mowrey      11 OCTORARA                    26:23  8:30
   42   39 Jennifer Brittingha 12 SUN VALLEY                  26:27  8:31
                                                                      Page 1


                     *********** TEAM SCORE **********


  1.    23  UNIONVILLE                (  19:41  1:38:24)
========================================
  1      1  Olivia Young                18:57
  2      3  Kacie Breeding              19:24
  3      4  Gretchen Mills              19:38
  4      5  Anna Juul                   19:47
  5     10  Leah Talley                 20:38
  6   ( 13) Jillian Brislin             21:04
  7   ( 16) Elizabeth Edwards           21:27

  2.    37  GREAT VALLEY              (  20:02  1:40:07)
========================================
  1      2  Elise Claffey               19:07
  2      7  Emily Meehan                19:53
  3      8  Tabitha Wismer              19:58
  4      9  Anna Willig                 20:24
  5     11  Sarah Hipwell               20:45
  6   ( 22) Kari Lownes                 22:37
  7   ( 34) Brenna Ruhnke               24:25

  3.    76  OXFORD AREA               (  21:28  1:47:19)
========================================
  1      6  Elaine Estes                19:52
  2     14  Zibby Harvey                21:11
  3     17  Jocelyn Golly               21:38
  4     18  Julia Koehler               22:09
  5     21  Olivia Quinci               22:29
  6   ( 27) Sarah Wilkinson             22:54
  7   ( 29) Emma Wilkinson              23:17

  4.   110  WEST CHESTER RUSTIN       (  22:29  1:52:25)
========================================
  1     15  Casey Eller                 21:27
  2     20  Molly Adams                 22:25
  3     24  Samara Thomas               22:48
  4     25  Anja Tuominen               22:52
  5     26  Mary Grace Ryan             22:53
  6   ( 30) Allison Warner              23:24
  7   ( 32) Amber Hontz                 23:35

  5.   127  OCTORARA                  (  23:14  1:56:07)
========================================
  1     12  Caroline Stickley           20:53
  2     19  Amanda Oster                22:20
  3     28  Monica Auberzinsky          23:04
  4     31  Cecilia Wishneski           23:28
  5     37  Brianna Fletcher            26:22
  6   ( 38) Allison Mowrey              26:23

  6.   166  SUN VALLEY                (  24:36  2:02:58)
========================================
  1     23  Natalie Novotni             22:46
  2     33  Artricia Nou                24:18
  3     35  Gioia Maiale                24:28
  4     36  Morgan Fusco                24:59
  5     39  Jennifer Brittingham        26:27




Incomplete Teams:

KENNETT
         Julia Sharp, Madison Schuck, Amalija Jurcik

Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: