DirectAthletics MeetPro
                        Coatesville vs. Downingtown East                        
                   Coatesville HS, Coatesville, PA - 5/2/2018                   

Men's 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 Kirk, Eric           Coatesville               11.42  NW    1  (1)     
   2 Miles, Roland        Coatesville               11.49  NW    1  (2)     
   3 Miller, Dymere       Coatesville               11.68  NW    1  (3)     
   4 Ortega, Ricky        Coatesville               12.07  NW    1  (4)     
   5 Johnson, Benedict    Downingtown East          12.16  NW    1  (5)     
   6 Young, Avery         Coatesville               12.42  NW    2  (1)     
   7 Ortner, Ethan        Downingtown East          12.46  NW    1  (6)     
   8 Barrett-Jennings, Ra Coatesville               12.73  NW    2  (2)     
   9 Katakam, Shiv        Downingtown East          13.07  NW    2  (3)     
  10 Threadgill, Keshawn  Coatesville               13.43  NW    2  (4)     
  11 Remy, Clarence       Coatesville               13.47  NW    3  (1)     
  12 Beltran, Tyler       Coatesville               14.02  NW    3  (2)     
  13 Deshpande, Aryan     Downingtown East          14.05  NW    2  (5)     
  14 Yovel, Gal           Downingtown East          14.24  NW    3  (3)     
  15 Naughton, Liam       Downingtown East          14.30  NW    2  (6)     
  16 Clark, Kodi          Coatesville               16.95  NW    3  (4)     
     Brown, Quran         Downingtown East             FS        1          

Men's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 Stocker, Carmi       Downingtown East          22.92  NW    1  (1)     
   2 Kirk, Eric           Coatesville               23.08  NW    1  (2)     
   3 Brown, Quran         Downingtown East          23.13  NW    1  (3)     
   4 Miles, Roland        Coatesville               23.59  NW    1  (4)     
   5 Miller, Dymere       Coatesville               23.71  NW    1  (5)     
   6 Johnson, Benedict    Downingtown East          24.87  NW    2  (1)     
   7 Ponna, Anish         Downingtown East          25.29  NW    1  (6)     
   8 Barrett-Jennings, Ra Coatesville               25.61  NW    2  (2)     
   9 Katakam, Shiv        Downingtown East          26.32  NW    2  (3)     
  10 Nias, Zahan          Downingtown East          26.40  NW    3  (1)     
  11 Johnson, Xavier      Downingtown East          26.77  NW    3  (2)     
  12 D'Aparno, Luca       Downingtown East          26.87  NW    2  (4)     
  13 Naughton, Liam       Downingtown East          28.27  NW    3  (3)     
  14 Deshpande, Aryan     Downingtown East          29.16  NW    3  (4)     
  15 Alston, Dayante      Downingtown East          30.12  NW    3  (5)     
  16 Clark, Kodi          Coatesville               36.42  NW    2  (5)     

Men's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 Brown, C.j           Coatesville               53.16   1  (1)     
   2 Poulos, Andrew       Downingtown East          53.59   1  (2)     
   3 Burgess, Artie       Coatesville               53.66   1  (3)     
   4 Ponna, Anish         Downingtown East          54.95   1  (4)     
   5 Beard, Jaeden        Coatesville               55.40   1  (5)     
   6 Eghbali, Navid       Downingtown East          55.42   1  (6)     
   7 D'Aparno, Luca       Downingtown East          59.30   2  (1)     
   8 Nguyen, Don          Downingtown East        1:01.25   2  (2)     
   9 Bogacki, Chris       Downingtown East        1:01.26   2  (3)     
  10 Evans, Matthew       Coatesville             1:01.31   2  (4)     
  11 Kundavaram, Sriman   Downingtown East        1:01.43   2  (5)     
  12 Hadzor, Pierce       Coatesville             1:01.90   1  (7)     
  13 Sheets, Ryan         Coatesville             1:02.24   2  (6)     
  14 Punjabi, Mayank      Downingtown East        1:03.69   2  (7)     
  15 Michoma, Cj          Downingtown East        1:06.15   2  (8)     

Men's 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Carter, Jahmir       Coatesville             2:06.10     
   2 Campagna, Joshua     Coatesville             2:06.44     
   3 Winters, Russel      Downingtown East        2:07.23     
   4 Leadbeater, Tom      Downingtown East        2:07.72     
   5 Dyba, Alex           Downingtown East        2:07.79     
   6 Fatone, Charlie      Downingtown East        2:14.33     
   7 Kelly, Joe           Coatesville             2:22.32     
   8 Amos, Terrance       Coatesville             2:25.69     
   9 Marino, Nathanael    Downingtown East        2:25.96     
  10 Kelly, Mike          Coatesville             2:25.96     
  11 Laurie, William      Downingtown East        2:29.86     
  12 Maris, Matthew       Coatesville             2:44.69     

Men's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Winters, Russel      Downingtown East        4:51.68     
   2 Stoyack, Aaron       Downingtown East        4:57.20     
   3 Lawson, Jacob        Downingtown East        5:00.10     
   4 Cabrera, Kelvin      Coatesville             5:04.84     
   5 Scavuzzo, Aaron      Downingtown East        5:17.05     
   6 Fox, Alex            Coatesville             5:25.93     
   7 Miller, Ethan        Downingtown East        5:29.64     
   8 Roth, Jake           Downingtown East        5:34.91     
   9 Clinton, Phillip     Coatesville             6:00.94     

Men's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Stoyack, Aaron       Downingtown East       10:29.96     
   2 Corsello, Ryan       Coatesville            10:42.65     
   3 Robinson, Nick       Downingtown East       11:09.70     
   4 Lawson, Jacob        Downingtown East       11:24.96     
   5 Iseminger, Jacob     Coatesville            11:39.84     

Men's 110m Hurdles
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 Elters, Jared        Coatesville               15.20  NW    1  (1)     
   2 Brown, Khalil        Downingtown East          16.51  NW    1  (2)     
   3 Summers, Kahtero     Coatesville               16.51  NW    1  (3)     
   4 Ahmed, Patrick       Coatesville               17.20  NW    1  (4)     
   5 Salt, John           Downingtown East          17.31  NW    1  (5)     
   6 Carney, Caleb        Downingtown East          17.73  NW    1  (6)     
   7 Johnson, Xavier      Downingtown East          18.92  NW    2  (1)     
   8 Jones, Dylan         Downingtown East          19.14  NW    2  (2)     

Men's 300m Hurdles
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 DeLone, Zach         Downingtown East          41.56     
   2 Elters, Jared        Coatesville               41.97     
   3 Ahmed, Patrick       Coatesville               43.51     
   4 Carney, Caleb        Downingtown East          44.10     
   5 Ross, Quil           Coatesville               46.15     
   6 Shields, Justin      Coatesville               46.31     
   7 Johnson, Xavier      Downingtown East          47.55     
   8 Jones, Dylan         Downingtown East          48.44     

Men's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Downingtown East      A      42.43     
   2 Coatesville           A      43.14     

Men's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
     Coatesville           A    3:35.03     
     Downingtown East      A    3:35.13     
     Coatesville           B    3:46.12     
     Coatesville           C    4:18.67     

Men's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Downingtown East      A    8:41.84     
   2 Coatesville           A    8:57.42     

Men's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
  1J DeLone, Zach         Downingtown East       5' 10"     
  2J Hart, Donovan        Coatesville            5' 10"     
  3J Brickus, Donovan     Coatesville             5' 8"     
  4J Kamara, Ousman       Coatesville             5' 8"     
  5J Salome, Robert       Coatesville             5' 8"     
   6 Carney, Caleb        Downingtown East        5' 6"     
   7 Ortner, Ethan        Downingtown East        5' 2"     
     Butler, George       Coatesville                NH     

Men's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 McCue, Connor        Downingtown East       10' 6"     
   2 Miranda, Dominic     Coatesville             9' 6"     
   3 Threadgill, Keshawn  Coatesville             7' 0"     
     Ficca, P.J           Coatesville                NH     

Men's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Ahmed, Patrick       Coatesville          22' 0.75  NW      
   2 Moore, Naheem        Coatesville            21' 5"  NW      
   3 Brown, Khalil        Downingtown East     20' 9.50  NW      
   4 Salt, John           Downingtown East     20' 7.75  NW      
   4 Kirk, Eric           Coatesville          20' 7.75  NW      
   6 Jackson, Anthony     Coatesville           19' 10"  NW      
   7 Ponna, Anish         Downingtown East       19' 2"  NW      

Men's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Moore, Naheem        Coatesville          44' 3.25  NW      
   2 Brown, Khalil        Downingtown East     43' 0.50  NW      
   3 Salt, John           Downingtown East     41' 9.75  NW      
   4 Jackson, Anthony     Coatesville          39' 4.75  NW      
   5 Johnson, Xavier      Downingtown East     34' 3.75  NW      

Men's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Ochsner, John        Downingtown East       47' 9"     
   2 Turocy, Elliott      Downingtown East       42' 9"     
   3 Voss, William        Downingtown East     42' 1.50     
   4 Reynolds, Ryan       Downingtown East     41' 11.2     
   5 Santiago, Ricky      Coatesville            41' 7"     
   6 Voss, James          Downingtown East       37' 6"     
   7 Krasley, Caelan      Downingtown East       37' 3"     
   8 Raimondo, Alex       Coatesville          35' 8.50     
   9 Atwell, Matt         Coatesville          34' 8.50     
  10 London, Ian          Coatesville          33' 10.5     
  11 Malin, Andrew        Downingtown East       33' 0"     
  12 McCain, Christian    Downingtown East       28' 2"     
  13 Hewson, Riley        Coatesville            26' 0"     

Men's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Boudrie, Reed        Downingtown East     118' 10"     
   2 Raimondo, Alex       Coatesville           118' 9"     
   3 Mindek, Joel         Downingtown East      113' 5"     
   4 Ochsner, John        Downingtown East      107' 8"     
   5 Woodburn, Colin      Downingtown East      105' 0"     
   7 Krasley, Caelan      Downingtown East      104' 9"     
   8 Voss, James          Downingtown East      98' 11"     
   9 Walton, Jake         Coatesville            89' 5"     
  10 Voss, William        Downingtown East       89' 1"     
  11 London, Ian          Coatesville            76' 1"     
  12 Hewson, Riley        Coatesville            71' 4"     
  13 Steinke, Noah        Downingtown East       65' 7"     
  14 Atwell, Matt         Coatesville           62' 11"     
  15 Jindal, Maenau       Downingtown East       55' 1"     

Men's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
     Ortega, Ricky        Coatesville           181' 3"     
     Young, Avery         Coatesville           161' 5"     
     Aird, Tim            Downingtown East      156' 1"     
     Young, Aaron         Coatesville           149' 1"     
     Mayer, Ian           Coatesville           141' 1"     
     Ochsner, John        Downingtown East      137' 6"     
     Woodburn, Colin      Downingtown East     123' 11"     
     Boudrie, Reed        Downingtown East      123' 2"     
     Klein, Joshua        Downingtown East      122' 2"     
     Ringhoffer, Matt     Downingtown East      108' 8"     

Women's 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
  1J Miles, Porsha        Coatesville               12.76  NW    1  (1)     
  2J Worthington, Jordyn  Coatesville               13.21  NW    1  (2)     
  3J Lawrence, Miranda    Downingtown East          13.54  NW    1  (3)     
  4J Rokins, Patrisha     Coatesville               13.31  NW    2  (1)     
   4 Watson, Zaria        Coatesville               14.23  NW    2  (4)     
  5J Walton, Alizayna     Coatesville               13.47  NW    2  (2)     
   6 Gallagher, Hope      Coatesville               13.68  NW    2  (3)     
   7 Shonell, Maya        Downingtown East          13.90  NW    1  (4)     
   8 Mikulich, Leah       Downingtown East          14.23  NW    1  (5)     
  10 Tucker, Morgan       Downingtown East          14.33  NW    1  (6)     
  11 James, Jamya         Coatesville               14.41  NW    3  (1)     
  12 Davis, Xiahna        Coatesville               14.72  NW    2  (5)     
  13 Fabrizio, Audra      Downingtown East          15.12  NW    2  (6)     
  14 Anderson, Mekhia     Coatesville               15.89  NW    3  (2)     

Women's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
  1J Peoples, Dasani      Coatesville               28.40  NW    1  (1)     
  2J Shonell, Maya        Downingtown East          28.61  NW    1  (2)     
  3J Mikulich, Leah       Downingtown East          31.04  NW    1  (3)     
  4J Walton, Alizayna     Coatesville               29.08  NW    2  (1)     
  5J Watson, Zaria        Coatesville               29.26  NW    2  (2)     
  6J Gallagher, Hope      Coatesville               29.29  NW    2  (3)     
   7 Fabrizio, Audra      Downingtown East          31.74  NW    2  (4)     
   8 Anderson, Mekhia     Coatesville               35.72  NW    2  (5)     

Women's 400 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Urbanski, Siena      Downingtown East        1:01.97     
   2 Kuhn, Emma           Downingtown East        1:05.09     
   3 Ohara, Emily         Downingtown East        1:05.30     
   4 Hall, Nakira         Downingtown East        1:05.80     
   5 Korsunsky, Rebecca   Downingtown East        1:06.47     
   6 Floyd, Katie         Downingtown East        1:07.33     
   7 Yoder, Hannah        Coatesville             1:09.03     

Women's 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Miller, Sammie       Coatesville             2:21.51     
   2 Roumpz, Charlotte    Downingtown East        2:30.96     
   3 Robson, Clare        Downingtown East        2:39.54     
   4 Henry, Paige         Coatesville             2:42.38     
   5 Okumura, Rebekah     Coatesville             2:46.75     
   6 Alexander, Elizabeth Downingtown East        2:50.13     
   7 Hibshman, Livia      Downingtown East        2:52.74     
   8 Tapper, Julia        Downingtown East        2:58.90     
   9 Khalid, Aisha        Downingtown East        3:06.23     
  10 Catrambone, Devon    Downingtown East        3:08.18     
  11 Corporal, Emily      Downingtown East        3:17.41     
  12 Gibson, Megan        Downingtown East        3:18.34     
  13 Sharpe, Emma         Coatesville             3:18.48     

Women's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Hutton, Brooke       Coatesville             5:45.73     
   2 McDowell, Lara       Downingtown East        6:11.31     
   3 McDermott, Mallory   Downingtown East        6:16.95     
   4 Strommer, Corinne    Downingtown East        6:18.15     
   5 Okumura, Gabrielle   Coatesville             6:24.32     

Women's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Moffitt, Leah        Coatesville            12:45.48     
   2 Gemmell, Shannon     Coatesville            13:55.18     
   3 Squeri, Allie        Downingtown East       14:10.47     

Women's 100m Hurdles
Finals
===================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Pts 
===================================================================
   1 Gemmell, Rachel      Coatesville               18.68  NW      
   2 Peoples, Dasani      Coatesville               18.70  NW      
   3 Zimmerman, Emily     Downingtown East          19.01  NW      
   4 Ericson, Rylee       Downingtown East          21.41  NW      
   5 Shaw, Charlotte      Downingtown East          21.97  NW      
   6 Baumann, Chloe       Downingtown East          22.85  NW      

Women's 300m Hurdles
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Eberly, Arianna      Coatesville               46.79     
   2 Gemmell, Rachel      Coatesville               56.98     
   3 Ericson, Rylee       Downingtown East          57.59     
   4 Zimmerman, Emily     Downingtown East          58.66     
   5 Baumann, Chloe       Downingtown East        1:01.67     
   6 Shaw, Charlotte      Downingtown East        1:03.42     

Women's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A      48.55     
   2 Coatesville           B      54.35     
     Downingtown East      A         NT     

Women's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Downingtown East      A    4:27.88     
   2 Coatesville           A    5:05.30     

Women's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A   11:02.51     
   2 Downingtown East      A   12:06.25     

Women's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Ernst, Morgan        Coatesville             4' 8"     
   2 Hernandez, Idaliz    Downingtown East        4' 4"     
   3 White, Kyra          Downingtown East        4' 2"     
     Alexander, Elizabeth Downingtown East           NH     
     Brown, Dianna        Coatesville                NH     

Women's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Segers, Pazia        Coatesville             6' 6"     
   2 Gemmell, Rachel      Coatesville             6' 0"     
   2 Valencourt, Sammie   Downingtown East        6' 0"     

Women's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Worthington, Jordyn  Coatesville          17' 2.75  NW      
   2 Cognetti, Gianna     Coatesville            17' 0"  NW      
   3 Johnson, Alexa       Coatesville          16' 9.75  NW      
   4 Mobile, Maria        Coatesville            16' 8"  NW      
   5 Walton, Alizayna     Coatesville          15' 9.50  NW      
   6 Rokins, Patrisha     Coatesville            15' 0"  NW      
   7 Hall, Nakira         Downingtown East       14' 7"  NW      
   8 Hernandez, Idaliz    Downingtown East       14' 4"  NW      
   9 Tucker, Morgan       Downingtown East     13' 8.25  NW      
  10 Rose, Julia          Coatesville            13' 2"  NW      
  11 James, Jamya         Coatesville          11' 6.50  NW      
     Anderson, Mekhia     Coatesville              FOUL          
     Campbell, Nicole     Downingtown East         FOUL          

Women's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
     Cognetti, Gianna     Coatesville            35' 1"  NW      
     Mobile, Maria        Coatesville            34' 6"  NW      
     Hernandez, Idaliz    Downingtown East      32' 11"  NW      
     Rokins, Patrisha     Coatesville          32' 1.50  NW      
     Gemmell, Rachel      Coatesville            32' 0"  NW      
     Johnson, Alexa       Coatesville          31' 9.50  NW      
     Campbell, Nicole     Downingtown East     30' 5.50  NW      
     Rose, Julia          Coatesville          30' 1.50  NW      
     Walton, Alizayna     Coatesville          29' 5.25  NW      
     Tucker, Morgan       Downingtown East     29' 4.50  NW      
     Anderson, Mekhia     Coatesville              FOUL          

Women's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Morgan, Darby        Coatesville          37' 5.25     
   2 Rudolph, Victoria    Downingtown East       37' 5"     
   3 Ellzy, Olivia        Coatesville          34' 9.50     
   4 Warner, Janelle      Coatesville            33' 6"     
   5 Brown, Nya           Coatesville            32' 4"     
   6 Wertz, Rachel        Downingtown East       31' 6"     
   7 Davis, Xiahna        Coatesville          31' 0.50     
   9 Castillo, Jennifer   Downingtown East     28' 2.50     
  10 Cannon-Nixon, Carlis Coatesville          27' 9.50     
  11 Jackson, Reilly      Downingtown East       26' 6"     
  12 Corporal, Emily      Downingtown East     21' 1.50     

Women's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Morgan, Darby        Coatesville           106' 7"     
   2 Cannon-Nixon, Carlis Coatesville            94' 7"     
   3 Mindek, Lydia        Downingtown East       92' 5"     
   4 Ellzy, Olivia        Coatesville            91' 9"     
   5 Joseph, Dayona       Coatesville            90' 7"     
   6 Castillo, Jennifer   Downingtown East       83' 1"     
   7 Wertz, Rachel        Downingtown East       77' 4"     
   8 La France, Liza      Downingtown East       71' 9"     
   9 Warner, Janelle      Coatesville            70' 7"     
  10 Rudolph, Victoria    Downingtown East       69' 6"     

Women's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Wertz, Rachel        Downingtown East      107' 2"     
   2 Bermudez, Sierra     Coatesville           97' 11"     
   3 Morris, Morgan       Coatesville            95' 8"     
   4 Wertz, Lindsey       Downingtown East       93' 6"     
   5 Cavuto, Stephanie    Coatesville            82' 3"     
   6 Mindek, Lydia        Downingtown East       82' 0"     
   7 Green, Faith         Coatesville            71' 9"     
   8 La France, Liza      Downingtown East       69' 5"     
   9 Castillo, Jennifer   Downingtown East       54' 0"     

Boys Scores                                                                     
================================
Team                      Score 
================================
Coatesville                  76 
Downingtown East             74 
Girls Scores                                                                    
================================
Team                      Score 
================================
Coatesville                 100 
Downingtown East             50 

Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: