DirectAthletics MeetPro
                        Coatesville vs. Downingtown West                        
                    Coatesville, Coatesville, PA - 4/11/2018                    

Men's 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 KIRK, Eric           Coatesville               11.36  NW    1  (1)     
   2 MILES, Roland        Coatesville               11.54  NW    1  (2)     
   3 GAINER, Terrence     Downingtown West          11.65  NW    1  (3)     
   4 BURGESS, Artie       Coatesville               11.76  NW    1  (4)     
   5 COSPITO, David       Downingtown West          11.85  NW    1  (5)     
   6 SUMMERS, Kahtero     Coatesville               11.91  NW    1  (6)     
   7 WILLIAMS, Julian     Downingtown West          11.94  NW    1  (7)     
   8 MILLER, Daimere      Coatesville               11.97  NW    2  (1)     
   9 FLEMING, Rydir       Downingtown West          12.02  NW    1  (8)     
  10 GARCIA, Morrell      Downingtown West          12.05  NW    2  (2)     
  11 GAINER, Marcus       Downingtown West          12.30  NW    2  (3)     
  12 BOSWELL, Kirill      Downingtown West          12.46  NW    3  (1)     
  13 SHIELDS, Justin      Coatesville               12.65  NW    4  (1)     
  14 KONIGSBERG, Andrew   Downingtown West          12.67  NW    4  (2)     
  15 BRADLEY, Andrew      Downingtown West          12.70  NW    3  (2)     
  16 ALEXANDER, Mekhi     Coatesville               12.75  NW    3  (3)     
  17 ORTEGA, Ricky        Coatesville               12.95  NW    2  (4)     
  18 BUNMAN, Dew          Downingtown West          13.14  NW    3  (4)     
  19 BARTILOMO, Austin    Downingtown West          13.20  NW    3  (5)     
  20 CHATTERTON, Aidan    Coatesville               13.35  NW    5  (1)     
  21 THREADGILL, Keshawn  Coatesville               13.39  NW    5  (2)     
  22 PETERSON, Quincy     Downingtown West          13.56  NW    4  (3)     
  23 TOMMY, David         Coatesville               13.71  NW    3  (6)     
  24 FREDERICK, Patrick   Coatesville               13.93  NW    5  (3)     
  25 WATSON, Bevan        Downingtown West          13.97  NW    5  (4)     
  26 MADANAT, Andrew      Downingtown West          14.04  NW    5  (5)     
  27 HILL, Connor         Downingtown West          14.35  NW    6  (1)     
  28 DIEUGENIO, Dom       Downingtown West          14.42  NW    6  (2)     
  29 MICHEL, Chris        Downingtown West          14.62  NW    5  (6)     
  30 MENDIOLA, Jimmy      Coatesville               14.94  NW    4  (4)     
  31 CLARK, Kodi          Coatesville               16.36  NW    5  (7)     
  32 FEDIUKOV, Anton      Downingtown West          16.81  NW    5  (8)     
  33 WITOWSKI, Richard    Coatesville               16.97  NW    4  (5)     
     BARRETT-JENNINGS, Ra Coatesville                 DNS        3          
     KELLUM, Clayton      Coatesville                 DNS        2          
     MANTRABUDDI, Hitesh  Downingtown West            DNS        2          
     AVERY, Young         Coatesville                 DNS        2          
     MORSE, Kieran        Coatesville                 DNS        3          
     LEWIS, Tyriq         Downingtown West            DNS        2          
     DOURMAT, Davin       Coatesville                 DNS        4          
     COWAN, Nate          Downingtown West            DNS        4          
     KONIGSBERG, Evan     Downingtown West            DNS        4          
     POLITO, Zach         Downingtown West            DNS        6          

Men's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 KIRK, Eric           Coatesville               23.11  NW    1  (1)     
   2 MILLER, Daimere      Coatesville               23.70  NW    1  (2)     
   3 BURGESS, Artie       Coatesville               24.04  NW    1  (3)     
   4 GARCIA, Morrell      Downingtown West          24.56  NW    1  (4)     
   5 HAIDER, Ali          Downingtown West          25.16  NW    2  (1)     
   6 FLEMING, Rydir       Downingtown West          25.19  NW    1  (5)     
   7 YOUNG, Avery         Coatesville               25.27  NW    2  (2)     
   8 MARASCO, Joey        Downingtown West          25.49  NW    2  (3)     
   9 ALEXANDER, Mekhi     Coatesville               25.88  NW    2  (4)     
  10 BUSTERNA, Matteo     Downingtown West          26.11  NW    3  (1)     
  11 BELTRAN, Tyler       Coatesville               26.23  NW    3  (2)     
  12 MCCLAIN-JACKSON, Dam Coatesville               26.49  NW    4  (1)     
  13 PECK, Tanner         Downingtown West          26.53  NW    3  (3)     
  14 TOMMY, David         Coatesville               26.67  NW    3  (4)     
  15 BERTRAM, Ryan        Downingtown West          26.91  NW    4  (2)     
  16 PAROYA, Abe          Downingtown West          26.93  NW    4  (3)     
  17 MENDIOLA, Jimmy      Coatesville               27.16  NW    3  (5)     
  18 DOURMAT, Davin       Coatesville               28.02  NW    3  (6)     
  19 JORDAN, Cooper       Downingtown West          28.08  NW    3  (7)     
  20 CLARK, Kodi          Coatesville               28.63  NW    4  (4)     
  21 DIFRANCESCO, Mike    Downingtown West          28.64  NW    4  (5)     
  22 BOSWELL, Kirill      Downingtown West          29.23  NW    4  (6)     
  23 BARTILOMO, Austin    Downingtown West          29.97  NW    5  (1)     
  24 PETERSON, Quincy     Downingtown West          32.92  NW    5  (2)     
  25 KONIGSBERG, Andrew   Downingtown West          36.89  NW    5  (3)     
     GAINER, Marcus       Downingtown West            DNS        1          
     GAINER, Terrence     Downingtown West            DNS        1          
     MILES, Roland        Coatesville                 DNS        1          
     MADEL, Jake          Downingtown West            DNS        2          
     WILLIAMS, Julian     Downingtown West            DNS        2          
     SUMMERS, Kahtero     Coatesville                 DNS        2          
     FREDERICK, Patrick   Coatesville                 DNS        2          
     COWAN, Nate          Downingtown West            DNS        3          
     GARCIA, Kameron      Downingtown West            DNS        4          
     MADANAT, Andrew      Downingtown West            DNS        4          
     SANDERS, Cole        Downingtown West            DNS        5          
     KWON, Eugene         Downingtown West            DNS        5          
     BUNMAN, Dew          Downingtown West            DNS        5          
     FEDIUKOV, Anton      Downingtown West            DNS        6          
     POLITO, Zach         Downingtown West            DNS        6          
     MICHEL, Chris        Downingtown West            DNS        6          

Men's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 SEMANYK, Chase       Downingtown West          51.16   1  (1)     
   2 MCINTIRE, Jarred     Downingtown West          53.52   1  (2)     
   3 CARTER, Jahmir       Coatesville               53.53   1  (3)     
   4 LENGHEL, Andrew      Coatesville               55.03   2  (1)     
   5 BROWN, C.j           Coatesville               55.38   1  (4)     
   6 COSPITO, David       Downingtown West          56.13   1  (5)     
   7 ROSS, Quil           Coatesville               57.19   2  (2)     
   8 BETZ, Holden         Downingtown West          57.94   1  (6)     
   9 JORDAN, Cooper       Downingtown West          59.84   2  (3)     
  10 RINGSDORF, Scott     Coatesville             1:00.73   2  (4)     
  11 HADZOR, Pierce       Coatesville             1:02.53   2  (5)     
  12 EVANS, Matthew       Coatesville             1:04.50   2  (6)     
     BEARD, Jaeden        Coatesville                 DNS   1          
     MILES, Roland        Coatesville                 DNS   1          
     HUG, Jack            Downingtown West            DNS   2          
     REED, Scott          Coatesville                 DNS   2          

Men's 800 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 LONG, Kevin          Downingtown West        2:09.74   1  (1)     
   2 NELSON, Tim          Downingtown West        2:09.88   1  (2)     
   3 KAISER, Evan         Downingtown West        2:10.84   1  (3)     
   4 FARRELL, Jake        Downingtown West        2:11.17   1  (4)     
   5 KELLY, Joe           Coatesville             2:11.71   1  (5)     
   6 AMBROVICH, Jackson   Downingtown West        2:11.80   1  (6)     
   7 CAPPELLO, Jack       Downingtown West        2:12.64   2  (1)     
   8 DIEDWARDO, Vincent   Downingtown West        2:15.87   1  (7)     
   9 HERNANDEZ, Noah      Coatesville             2:18.38   1  (8)     
  10 BECHARD, Jeremy      Downingtown West        2:23.16   2  (2)     
  11 KELLY, Mike          Coatesville             2:24.39   1  (9)     
  12 AMOS, Terrance       Coatesville             2:26.49   1 (10)     
  13 JARMAN, Zack         Downingtown West        2:26.98   2  (3)     
  14 BULGER, Nate         Downingtown West        2:27.92   2  (4)     
  15 KELLY, Max           Downingtown West        2:31.76   2  (5)     
  16 NG, Luke             Downingtown West        2:32.51   2  (6)     
  17 MARIS, Mike          Coatesville             2:35.05   2  (7)     
  18 SCHWARTZ, Thomas     Downingtown West        2:35.48   2  (8)     
  19 SHARPLESS, Daniel    Downingtown West        2:38.82   2  (9)     
  20 LING, Ryen           Downingtown West        2:44.50   2 (10)     
  21 DAVIS, Jordan        Downingtown West        2:52.79   2 (11)     
  22 GLANCEY, Ryan        Downingtown West        3:06.68   2 (12)     
  23 CZAP, Connor         Downingtown West        3:08.50   2 (13)     
     RINGSDORF, Scott     Coatesville                 DNS   1          
     CABRERA, Kelvin      Coatesville                 DNS   1          
     WAGNER, Ryan         Downingtown West            DNS   2          

Men's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 CAPPELLO, Jack       Downingtown West        4:59.23     
   2 VALDERRABANO, Isaac  Downingtown West        4:59.56     
   3 KAISER, Evan         Downingtown West        4:59.86     
   4 BARNHILL, Aiden      Downingtown West        5:00.28     
   5 CABRERA, Kelvin      Coatesville             5:00.36     
   6 DATTE, Ben           Downingtown West        5:04.76     
   7 BORIG, Keegan        Downingtown West        5:07.09     
   8 MUCHA, Nate          Downingtown West        5:08.21     
   9 DEBUQUE, Henry       Downingtown West        5:11.01     
  10 CHYLACK, Matthew     Downingtown West        5:13.42     
  11 HERNANDEZ, Noah      Coatesville             5:17.74     
  12 ISEMINGER, Jacob     Coatesville             5:20.26     
  13 FOX, Alex            Coatesville             5:27.83     
  14 CLINTON, Philli      Coatesville             6:10.23     
     PIERGIOVANNI, Nick   Downingtown West            DNS     
     MANGINE, Anthony     Downingtown West            DNS     
     RYMER, Declan        Downingtown West            DNS     
     DAMICO, Kevin        Downingtown West            DNS     
     SHARPLESS, Andrew    Downingtown West            DNS     
     CHAMOUN, Joseph      Downingtown West            DNS     

Men's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 SEWELL, Payton       Downingtown West       10:04.63     
   2 ROLLINS, Tyler       Downingtown West       10:04.64     
   3 CORSELLO, Ryan       Coatesville            10:29.23     
   4 BERTONI, Michael     Downingtown West       10:58.52     
   4 WAGNER, Kevin        Downingtown West       10:58.52     

Men's 110m Hurdles
Finals
===================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Pts 
===================================================================
   1 ELTERS, Jared        Coatesville               15.35  NW      
   2 ROBINSON, Ethan      Downingtown West          16.42  NW      
   3 AYAMBEM, Tawo        Downingtown West          16.48  NW      
   4 JACKSON, Anthony     Coatesville               18.37  NW      
   5 ROSS, Quil           Coatesville               20.13  NW      
   6 TERRELL, K.T         Coatesville               20.60  NW      
     KAMMERER, Lucas      Downingtown West            DNS          
     TENORE, Vincent      Coatesville                 DNS          

Men's 300m Hurdles
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 ELTERS, Jared        Coatesville               41.70     
   2 ROBINSON, Ethan      Downingtown West          41.77     
   3 AYAMBEM, Tawo        Downingtown West          44.39     
   4 SHIELDS, Justin      Coatesville               47.38     
   5 SMITH, Justin        Downingtown West          51.37     
     TENORE, Vincent      Coatesville                 DNS     
     KAMMERER, Lucas      Downingtown West            DNS     

Men's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A      43.68     
   2 Coatesville           B      48.50     
     Downingtown West      A        DNF     
     Downingtown West      B        DNS     

Men's 4 x 400m Relay
Finals
=====================================================
  Pl Team                 Sq       Time Ht. (Pl) Pts 
=====================================================
   1 Downingtown West      A    3:31.85   1  (1)     
   2 Coatesville           A    3:35.54   1  (2)     
   3 Downingtown West      B    3:46.64   2  (1)     
   4 Coatesville           B    3:48.43   2  (2)     
   5 Coatesville           C    3:48.65   2  (3)     
   6 Downingtown West      C    3:54.15   2  (4)     
   7 Coatesville           D    4:20.29   2  (5)     

Men's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Downingtown West      A    8:38.05     
   2 Coatesville           A    9:07.73     
     Coatesville           B        DNS     

Men's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   2 HART, Donovan        Coatesville            5' 10"     
   3 KAMARA, Ousman       Coatesville            5' 10"     
   1 BRICKUS, Donovan     Coatesville            5' 10"     
   4 WAGNER, Jimmy        Downingtown West        5' 8"     
   4 ROBINSON, Ethan      Downingtown West        5' 8"     
   6 SALOME, Robert       Coatesville             5' 6"     
   7 WRIGHT, Kenny        Coatesville             5' 4"     
   8 GARCIA, Kameron      Downingtown West        5' 2"     
   8 HILL, Connor         Downingtown West        5' 2"     
  10 JEUNE, Jack          Downingtown West        5' 0"     
  10 STUKES, Anthony      Coatesville             5' 0"     
     BUTLER, George       Coatesville                NH     
     MCNEIL, Ryan         Downingtown West           NH     
     KONIGSBERG, Andrew   Downingtown West          DNS     
     CREWS, Dante         Coatesville               DNS     

Men's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 MIRANDA, Dominic     Coatesville             9' 6"     
   2 JARMAN, Eric         Downingtown West        9' 0"     
   3 CONNELLY, Will       Downingtown West        8' 0"     
   4 CHATTERTON, Aidan    Coatesville             7' 6"     
     FICCA, P.J           Coatesville                NH     
     YEZAK, Kyle          Downingtown West          DNS     

Men's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 KIRK, Eric           Coatesville          21' 2.75  NW      
   2 MOORE, Naheem        Coatesville          20' 6.75  NW      
   3 LEWIS, Tyriq         Downingtown West     20' 0.50  NW      
   4 KIEFEL, Justin       Downingtown West     19' 11.7  NW      
   5 JACKSON, Anthony     Coatesville          18' 11.5  NW      
   6 AYAMBEM, Tawo        Downingtown West     17' 11.2  NW      
   7 MORSE, Kieran        Coatesville            17' 9"  NW      
   8 WRIGHT, Kenny        Coatesville            17' 8"  NW      
   9 GARCIA, Kameron      Downingtown West     17' 5.75  NW      
  10 WILLIAMS, Wesley     Downingtown West     17' 5.50  NW      
  11 SALOME, Robert       Coatesville          16' 10.2  NW      
  12 SCHETROMA, Vincent   Downingtown West     16' 7.75  NW      
  13 MCNEIL, Ryan         Downingtown West     16' 4.50  NW      
  14 KWON, Eugene         Downingtown West      15' 10"  NW      
  15 WATSON, Bevan        Downingtown West       14' 6"  NW      
  16 DIEUGENIO, Dom       Downingtown West     12' 1.75  NW      
     GLENNON, Jake        Downingtown West          DNS          
     STEWART, Abdul       Coatesville               DNS          
     KAMARA, Ousman       Coatesville               DNS          
     HART, Donovan        Coatesville               DNS          
     TENORE, Vincent      Coatesville               DNS          

Men's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 MOORE, Naheem        Coatesville            44' 7"  NW      
   2 KIEFEL, Justin       Downingtown West     44' 1.50  NW      
   3 JACKSON, Anthony     Coatesville          40' 8.75  NW      
   4 LEWIS, Tyriq         Downingtown West     38' 4.75  NW      
   5 AYAMBEM, Tawo        Downingtown West     37' 10.2  NW      
   6 KWON, Eugene         Downingtown West       33' 7"  NW      
   7 WATSON, Bevan        Downingtown West     29' 8.25  NW      
     WRIGHT, Kenny        Coatesville               DNS          
     TENORE, Vincent      Coatesville               DNS          

Men's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 SANTIAGO, Ricky      Coatesville            42' 0"     
   2 YOUNG, Jack          Downingtown West       41' 9"     
   3 RAIMONDO, Alex       Coatesville           33' 11"     
   3 HAMMOND, Ryan        Downingtown West      33' 11"     
   6 ATWELL, Matt         Coatesville            33' 2"     
   8 LONDON, Ian          Coatesville            32' 4"     
   9 WALKER, Mason        Downingtown West       28' 4"     
  10 DESHIELDS, Chris     Coatesville          23' 6.50     
     BRADLEY, Andrew      Downingtown West          DNS     

Men's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 RAIMONDO, Alex       Coatesville           119' 4"     
   2 YOUNG, Jack          Downingtown West       95' 6"     
   3 HAMMOND, Ryan        Downingtown West       81' 0"     
   5 WALTON, Jake         Coatesville            78' 3"     
   6 ATWELL, Matt         Coatesville            73' 6"     
   7 DESHIELDS, Chris     Coatesville            72' 4"     
   8 LONDON, Ian          Coatesville            70' 0"     

Men's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 YOUNG, Aaron         Coatesville          171' 10"     
   2 ORTEGA, Ricky        Coatesville           171' 4"     
   3 YOUNG, Avery         Coatesville           158' 4"     
   4 MAYER, Ian           Coatesville           120' 7"     
   5 GLENNON, Jake        Downingtown West      116' 9"     
   6 HART, Darius         Coatesville            98' 9"     
     STEWART, Abdul       Coatesville               DNS     
     BRADLEY, Andrew      Downingtown West          DNS     

Women's 100 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 MILES, Porsha        Coatesville               13.05  NW    1  (1)     
   2 WORTHINGTON, Jordyn  Coatesville               13.26  NW    1  (2)     
   3 TUCKER, Maya         Downingtown West          13.27  NW    1  (3)     
   4 ROKINS, Patrisha     Coatesville               13.64  NW    2  (1)     
   5 PEOPLES, Dasani      Coatesville               13.69  NW    2  (2)     
   6 GRIBBEN, Liliana     Coatesville               13.81  NW    4  (1)     
   7 BIANCO, Jenna        Downingtown West          13.82  NW    1  (4)     
   8 MORSE, Kaia          Coatesville               14.02  NW    1  (5)     
   9 DAVIS, Xiahna        Coatesville               14.03  NW    3  (1)     
  10 HUGHES-JACKSON, Damo Coatesville               14.07  NW    4  (2)     
  11 WALTON, Alizayna     Coatesville               14.18  NW    2  (3)     
  12 GALLAGHER, Hope      Coatesville               14.21  NW    3  (2)     
  13 SITHOLE, Precious    Downingtown West          14.23  NW    1  (6)     
  14 KOHUTE, Sierra       Downingtown West          14.31  NW    2  (4)     
  15 WATSON, Zaria        Coatesville               14.51  NW    3  (3)     
  16 JAMES, Jamya         Coatesville               14.66  NW    3  (4)     
  17 LUBWAMA, Diana       Downingtown West          14.71  NW    2  (5)     
  18 YODER, Hannah        Coatesville               14.87  NW    4  (3)     
  19 DEVLIN, Kathleen     Downingtown West          15.28  NW    2  (6)     
  20 MURPHY, Maggie       Downingtown West          15.88  NW    2  (7)     
  21 MARMOL, Alaisha      Coatesville               15.90  NW    4  (4)     
  22 LYDON, Madison       Downingtown West          17.03  NW    3  (5)     
     SNOH, Wiltricia      Coatesville                 DNS        1          
     MILLER, Anna         Downingtown West            DNS        1          
     WRIGHT, Kara         Coatesville                 DNS        2          
     KIEFEL, Jocelyn      Downingtown West            DNS        3          
     BARTON, Katie        Downingtown West            DNS        3          
     HESS, Emma           Downingtown West            DNS        3          
     ALSTON, Morgan       Downingtown West            DNS        4          
     BRICKUS, Lehla       Coatesville                 DNS        4          
     HOPKINS, Jia         Coatesville                 DNS        4          

Women's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 WORTHINGTON, Jordyn  Coatesville               27.19  NW    1  (1)     
   2 TUCKER, Maya         Downingtown West          27.21  NW    1  (2)     
   3 MORSE, Kaia          Coatesville               28.16  NW    1  (3)     
   4 BIANCO, Jenna        Downingtown West          28.55  NW    1  (4)     
   5 MILLER, Anna         Downingtown West          28.74  NW    1  (5)     
   6 HOPKINS, Jia         Coatesville               29.12  NW    2  (1)     
   7 SNOH, Wiltricia      Coatesville               29.56  NW    1  (6)     
   8 KOHUTE, Sierra       Downingtown West          29.60  NW    1  (7)     
   9 WATSON, Zaria        Coatesville               29.80  NW    2  (2)     
  10 WALTON, Alizayna     Coatesville               30.18  NW    3  (1)     
  11 LUBWAMA, Diana       Downingtown West          30.19  NW    2  (3)     
  12 RIGGS, Hannah        Downingtown West          30.61  NW    2  (4)     
  13 WILLIAMS, Monico     Downingtown West          31.71  NW    3  (2)     
  14 BRICKUS, Lehla       Coatesville               31.91  NW    3  (3)     
  15 GRIBBEN, Liliana     Coatesville               31.94  NW    3  (4)     
  16 DEVLIN, Kathleen     Downingtown West          31.97  NW    2  (5)     
  17 ODDO, Jenna          Downingtown West          32.23  NW    3  (5)     
  18 LYDON, Madison       Downingtown West          35.89  NW    4  (1)     
     WRIGHT, Kara         Coatesville                 DNS        1          
     JAMES, Jamya         Coatesville                 DNS        2          
     MURPHY, Maggie       Downingtown West            DNS        2          
     SEGERS, Pazia        Coatesville                 DNS        2          
     FLOERSHEIM, Anika    Downingtown West            DNS        3          
     HUGHES-JACKSON, Damo Coatesville                 DNS        3          
     JAHROMI, Lili        Downingtown West            DNS        3          
     GALLAGHER, Hope      Coatesville                 DNS        4          
     MARMOL, Alaisha      Coatesville                 DNS        4          

Women's 400 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 EBERLY, Arianna      Coatesville               59.02     
   2 ROKINS, Patrisha     Coatesville             1:00.96     
   3 MUCHA, Grace         Downingtown West        1:01.49     
   4 YODER, Hannah        Coatesville             1:08.27     
   5 DI OTTAVIO, Lauren   Downingtown West        1:08.49     
   6 DAVIS, Kelly         Downingtown West        1:09.00     
   7 JAHROMI, Lili        Downingtown West        1:13.24     
     BUTCHER, Amariah     Coatesville                 DNS     

Women's 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 MILLER, Sammie       Coatesville             2:21.42     
   2 FLANNERY, Lauren     Downingtown West        2:37.22     
   3 WALLACE, Lindsay     Downingtown West        2:45.35     
   4 RICCARDO, Ciana      Downingtown West        2:47.88     
   5 OKUMURA, Rebekah     Coatesville             2:49.59     
   6 BRUNSCHWYLER, Charlo Downingtown West        2:51.69     
   7 OKUMURA, Gabrielle   Coatesville             2:52.55     
   8 BAUMLER, Gabby       Coatesville             2:52.85     
   9 BYERS, Lauren        Downingtown West        2:56.61     
  10 PROIETTI, Elizabeth  Downingtown West        2:57.27     
  11 ROGELSTAD, Leah      Downingtown West        3:00.58     
  12 ARDLE, Lauren        Downingtown West        3:08.41     
  13 SHARPE, Emma         Coatesville             3:13.80     
     HARPER, Emma         Downingtown West            DNS     
     PEREIRA-OGEN, Ally   Downingtown West            DNS     
     LIECHTY, Annabelle   Downingtown West            DNS     
     O'NEILL, Abbie       Downingtown West            DNS     
     WALKER, Ainslee      Downingtown West            DNS     
     HENRY, Paige         Coatesville                 DNS     

Women's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 HUTTON, Brooke       Coatesville             5:29.25     
   2 ZEDNIK, Kennedy      Downingtown West        5:55.86     
   3 SHANMUGASUNDARAM, La Downingtown West        5:58.53     
   4 BLAIR, Shannon       Downingtown West        6:02.09     
   5 GEMMELL, Shannon     Coatesville             6:20.80     
     GLANCEY, Lauren      Downingtown West            DNS     

Women's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 MOFFITT, Leah        Coatesville            12:21.24     
   2 DATTE, Tessa         Downingtown West       12:36.22     
   3 RILEY, Julia         Downingtown West       12:44.51     
   4 PERLISH, Lauren      Downingtown West       12:54.94     
   5 HENRY, Paige         Coatesville            13:10.15     
   6 CICHON, Ashley       Downingtown West       13:20.91     

Women's 100m Hurdles
Finals
===================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Pts 
===================================================================
   1 STANFIELD, Chloe     Downingtown West          17.77  NW      
   2 WILKINS, Jazmine     Coatesville               17.95  NW      
   3 GEMMELL, Rachel      Coatesville               19.21  NW      
   4 BRUNSCHWYLER, Charlo Downingtown West          21.13  NW      
   5 PEOPLES, Dasani      Coatesville               23.30  NW      

Women's 300m Hurdles
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 STANFIELD, Chloe     Downingtown West          51.69     
   2 JOHNSON, Alexa       Coatesville               54.99     
   3 GEMMELL, Rachel      Coatesville               56.97     
     PEOPLES, Dasani      Coatesville                 DNS     
     MILES, Porsha        Coatesville                 DNS     
     WILKINS, Jazmine     Coatesville                 DNS     

Women's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A      50.13     
   2 Coatesville           B      53.66     
   3 Downingtown West      B      55.17     
   4 Downingtown West      A    1:01.93     
     Coatesville           C        DNS     

Women's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A    4:15.67     
   2 Downingtown West      A    4:24.10     
   3 Coatesville           B    4:47.08     
   4 Coatesville           C    5:24.27     
     Coatesville           D        DNS     

Women's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Coatesville           A   11:22.04     
   2 Downingtown West      A   12:11.28     

Women's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 ERNST, Morgan        Coatesville            4' 10"     
   2 BROWN, Dianna        Coatesville             4' 2"     
     BARTON, Katie        Downingtown West          DNS     
     DIEDWARDO, Lauren    Downingtown West          DNS     

Women's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 UDELL, Lucy          Downingtown West        8' 0"     
   2 DOYLE, Emily         Downingtown West        6' 0"     
   3 GEMMELL, Rachel      Coatesville             6' 0"     
   4 JOHNSON, Alexa       Coatesville             5' 6"     
     SEGERS, Pazia        Coatesville                NH     
     WALKER, Ainslee      Downingtown West           NH     
     GORDON, Rosalie      Downingtown West          DNS     
     FOSTER, Kayla        Downingtown West          DNS     

Women's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 JOHNSON, Alexa       Coatesville          17' 0.75  NW      
   2 WORTHINGTON, Jordyn  Coatesville            16' 3"  NW      
   3 COGNETTI, Gianna     Coatesville          16' 1.50  NW      
   4 ALSTON, Morgan       Downingtown West       15' 6"  NW      
   5 MOBILE, Maria        Coatesville            14' 9"  NW      
   6 WALTON, Alizayna     Coatesville            14' 2"  NW      
   7 HESS, Emma           Downingtown West       14' 1"  NW      
   8 ROSE, Julia          Coatesville          13' 10.2  NW      
   9 KIEFEL, Jocelyn      Downingtown West     13' 6.75  NW      
  10 JAMES, Jamya         Coatesville            13' 6"  NW      
  11 MURPHY, Maggie       Downingtown West     10' 3.75  NW      
     BARTON, Katie        Downingtown West          DNS          
     DIEDWARDO, Lauren    Downingtown West          DNS          
     FLOERSHEIM, Anika    Downingtown West          DNS          
     ANDERSON, Mekhia     Coatesville              FOUL          

Women's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 COGNETTI, Gianna     Coatesville            35' 4"  NW      
   2 MOBILE, Maria        Coatesville            32' 8"  NW      
   3 KIEFEL, Jocelyn      Downingtown West     31' 4.50  NW      
   4 GEMMELL, Rachel      Coatesville           30' 10"  NW      
   5 WALTON, Alizayna     Coatesville          29' 0.50  NW      
   6 ROSE, Julia          Coatesville          28' 2.25  NW      
   7 WILKINS, Jazmine     Coatesville           27' 11"  NW      
     ANDERSON, Mekhia     Coatesville               DNS          
     ALSTON, Morgan       Downingtown West          DNS          

Women's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 MORGAN, Darby        Coatesville           35' 11"     
   2 WARNER, Janelle      Coatesville            34' 1"     
   3 ELLZY, Olivia        Coatesville           31' 11"     
   4 SANTIAGO, Zinzi      Coatesville            31' 1"     
   5 BROWN, Nya           Coatesville            30' 7"     
   6 DAVIS, Xiahna        Coatesville           29' 10"     
   7 HAMMOND, Maureen     Downingtown West       28' 6"     
   8 CANNON-NIXON, Carlis Coatesville           25' 10"     
   9 HART, Autumn         Downingtown West       21' 7"     
  10 LIECHTY, Annabelle   Downingtown West     21' 3.50     
  11 BROWN, Julia         Coatesville            21' 3"     
  12 WEST, Morgan         Downingtown West       17' 6"     

Women's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 MORGAN, Darby        Coatesville           102' 4"     
   2 JOSEPH, Dayona       Coatesville            97' 0"     
   3 WARNER, Janelle      Coatesville           85' 11"     
   4 ELLZY, Olivia        Coatesville            78' 4"     
   5 HART, Autumn         Downingtown West       77' 2"     
   6 CANNON-NIXON, Carlis Coatesville            76' 6"     
   7 BROWN, Nya           Coatesville            61' 5"     
   8 HAMMOND, Maureen     Downingtown West       60' 9"     
   9 BROWN, Julia         Coatesville            48' 0"     
  10 LIECHTY, Annabelle   Downingtown West      43' 10"     
  11 WEST, Morgan         Downingtown West       32' 2"     

Women's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 MORRIS, Morgan       Coatesville            94' 2"     
   2 BERMUDEZ, Sierra     Coatesville            90' 8"     
   3 CAVUTO, Stephanie    Coatesville            77' 0"     
   4 GREEN, Faith         Coatesville            60' 3"     
   5 HART, Autumn         Downingtown West      49' 10"     
   6 LIECHTY, Annabelle   Downingtown West       45' 7"     

Boys Scores                                                                     
================================
Team                      Score 
================================
Coatesville                  82 
Downingtown West             68 
Girls Scores                                                                    
================================
Team                      Score 
================================
Coatesville                 113 
Downingtown West             36 

Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: