Page 1

                      DEPUY SYNTHES 5K & 1 MILE WALK
                             WEST CHESTER, PA
                                  9/20/13

Place Name                S Team                           Time    Pace
===== =================== = ============================== ======= =====
    1 Bradley Robinson    M Jennersville                     19:00  6:07
    2 Jason Flickinger    M Trauma                           19:06  6:09
    3 Glenna Champion     F Trauma                           19:15  6:12
    4 John Noon           M CMF                              19:20  6:14
    5 Alexander Van Ruler M Operations                       19:37  6:19
    6 Jason Long          M Dev Center                       20:24  6:34
    7 John Ulrich         M SWC                              20:30  6:36
    8 Denise Trimble      F Tech Center                      20:39  6:39
    9 Peter Horgan        M Trauma                           21:06  6:48
   10 Jeremy Lende        M Office Serv                      21:25  6:54
   11 David Urbahns       M Trauma                           21:25  6:54
   12 Juston Gates        M Trauma                           21:34  6:57
   13 Derrick Peoples     M BRW Plant                        21:42  7:00
   14 Ian Burgess         M Trauma                           22:10  7:09
   15 David Burkhart      M BRW Plant                        22:17  7:11
   16 Sasha Niemeyer      F Biomaterials                     22:19  7:11
   17 Gary Reehl          M Tech Center                      22:35  7:17
   18 Brian Dec           M SWC                              22:53  7:22
   19 Adam Hashmi         M Trauma                           22:58  7:24
   20 Ryan Sellman        M Tech Center                      23:05  7:26
   21 Asad Tanvir         M Biomaterials                     23:06  7:27
   22 Andrew Davison      M CMF                              23:34  7:36
   23 Ahmed Allaoui       M Jennersville                     23:35  7:36
   24 Mark Grady          M CMF                              23:45  7:39
   25 Madeline Olsen      F PD QE                            23:49  7:40
   26 Manuel Vandervennen M Biomaterials                     23:51  7:41
   27 Jessica Wilson      F Trauma                           23:54  7:42
   28 Erik Youngblood     M Tech Center                      24:10  7:47
   29 Todd Wilson         M BRW Plant                        24:23  7:51
   30 Wamis Singhatat     M Trauma                           24:25  7:52
   31 Douglas Vaughen     M SWC                              24:36  7:56
   32 Maria Maroulis      F Trauma                           24:39  7:57
   33 Joe Bravo           M CMF                              24:40  7:57
   34 Philip Watt         M CMF                              24:41  7:57
   35 Christopher Campbel M CMF                              24:50  8:00
   36 Deidre Cargile      F CMF                              24:53  8:01
   37 Jerome Vaudant      M Paoli                            24:55  8:02
   38 Kevin Smith         M BRW Plant                        24:56  8:02
   39 Colleen Connelly    F Tech Center                      25:07  8:06
   40 Jennie Smith        F Tech Center                      25:17  8:09
   41 Mark Siravo         M Tech Center                      25:39  8:16
   42 David Downey        M Trauma                           25:50  8:19
   43 Stephen Jankowski   M BRW Plant                        25:56  8:21
   44 Chris Shane         M Biomaterials                     26:04  8:24
   45 Mike Sticklin       M BRW Plant                        26:06  8:25
   46 Gloria Lauria       F CMF                              26:22  8:30
   47 Tim Shenk           M BRW Plant                        26:24  8:30
   48 Augusta Altieri     M Trauma                           26:31  8:33
   49 Michael Cimabue     M Complaint Handling Unit          26:34  8:34
   50 Brian Griffiths     M CMF                              26:34  8:34
   51 Patrick Luke        M Complaint Handling Unit          26:37  8:35
   52 Josef Gabelberger   M Biomaterials                     26:49  8:38
   53 Angela Silvestri    F SWC                              26:55  8:40
   54 Maripat Rhood       F Trauma                           27:03  8:43
   55 Chris Bonner        M CMF                              27:03  8:43
   56 Linley Grandison    F                                  27:04  8:43
   57 Vasiliy Dulgiyer    M BRW Plant                        27:12  8:46
   58 Kevin Gorum         M BRW Plant                        27:21  8:49
   59 Eric Lui            M CMF                              27:25  8:50
   60 Nick Pachuda        M trauma                           27:27  8:51
   61 Kathryn Rebilas     F Trauma Training                  27:29  8:51
   62 Miriam Wehrli       F SWC                              27:32  8:52
   63 Marc Schaffer       M CMF                              27:33  8:53
   64 Adam Nelson         M CMF                              27:39  8:54
   65 Michael Yudhishthu  M Biomaterials                     27:40  8:55
   66 Dominic D'Andrea    M trauma                           27:47  8:57
   67 Allison Landers     F Biomaterials                     27:49  8:58
   68 Steven Clareen      M Trauma                           27:50  8:58
   69 Jason Chan          M CMF                              27:53  8:59
   70 Damon Lees          M CMF                              28:17  9:07
   71 Colleen Flesher     F Trauma                           28:29  9:11
   72 Kassandra Badmann   F Trauma                           28:31  9:11
   73 Tobin Chidester     F CMF                              28:31  9:11
   74 Scott Schneider     M Operations                       28:36  9:13
   75 Lauren Hysek        F CMF                              28:41  9:14
   76 Regan Barber        F CMF                              28:43  9:15
   77 Greg Parranto       M CMF                              28:48  9:17
   78 Mark Radcliffe      M BRW Plant                        28:48  9:17
   79 Lynn Malinoski      F Legal                            29:20  9:27
   80 Leticia Ayala       F Trauma                           29:54  9:38
   81 Doug Walker         M BRW Plant                        29:56  9:39
   82 J.E. Hamer-Maansson F SWC                              30:05  9:41
   83 Patte Nestor        F SWC                              30:22  9:47
   84 Debby Andersen      F SWC                              30:28  9:49
   85 Kelly Bratic        F Spine                            30:39  9:52
   86 Matthew Snyder      M BRW Plant                        30:47  9:55
   87 Latice Gramby       F Ward Avenue                      30:55  9:58
   88 Ian Duncan          M Jennersville                     31:07 10:01
   89 Ron Bautista        M Trauma                           31:09 10:02
   90 Kristina Snyder     F Trauma                           31:51 10:16
   91 Brianne Ehmann      F CMF                              31:53 10:16
   92 Celeste Hughes      F IT                               32:11 10:22
   93 Debby Nemecek       F Trauma                           32:14 10:23
   94 Ben Chronister      M Trauma                           32:28 10:27
   95 Jeff Miller         M SWC                              32:38 10:31
   96 Jay Smith           M Biomaterials                     32:46 10:33
   97 Robert Colon        M BRW Plant                        32:59 10:37
   98 George Mikhail      M Trauma                           33:10 10:41
   99 Julie Decker        F Trauma                           33:11 10:41
  100 Dai Vo              F SUSA                             33:58 10:56
  101 Dana Majors         F BRW Plant                        33:59 10:57
  102 Tina Corey          F Trauma                           34:05 10:59
  103 Eric Reno           M CMF                              34:16 11:02
  104 Jason Lauer         M Trauma                           34:16 11:02
  105 Richard Lessig      M CMF                              34:19 11:03
  106 Stephen Zurla       M Tech Center                      34:22 11:04
  107 Charles Beale       M Mech Testing                     34:35 11:08
  108 Staci Strzelecki    F Paoli                            34:51 11:14
  109 Lynn Kelly          F Tech Center                      35:02 11:17
  110 Greg Duffy          M Supply Chain                     35:13 11:21
  111 Amy Lee             F Supply Chain                     35:18 11:22
  112 Jennifer Trinh      F IT                               35:59 11:35
  113 Krisi Carr          F Trauma                           36:29 11:45
  114 Alyssa Beckwith     F Trauma                           36:34 11:47
  115 Sandra Miller       F Tech Center                      36:41 11:49
  116 Ken Carpenter       M Trauma                           37:15 12:00
  117 Judy Rue            F Vet                              37:59 12:14
  118 Valerie Biggers     F CMF                              38:00 12:14
  119 Kelsey Ritter       F Trauma                           38:06 12:16
  120 Kyle Henning        M Trauma                           38:06 12:16
  121 Donte Manire        M BRW Plant                        38:11 12:18
  122 Ed Alwine           M Operations                       40:07 12:55
  123 Jeanne Anastasi     F Trauma                           40:23 13:00
  124 Lorraine Peachey    F Trauma                           40:24 13:01
  125 Colleen Peachey     F Trauma                           44:10 14:13
  126 Richard Collins     M BRW Plant                        44:45 14:25
  127 Terri Washington    F BRW Plant                        46:02 14:49
  128 Rich Shindle        M BRW Plant                        46:45 15:03

                      DEPUY SYNTHES 5K & 1 MILE WALK
                             WEST CHESTER, PA
                                  9/20/13


----------------------------------------------------------------------------
                          TEAM Results
----------------------------------------------------------------------------
   1.  Trauma
            19:06   19:15   21:06   21:25   21:34 (  22:10) (  22:58) = 1:42:26
         Jason Flickinger, Glenna Champion, Peter Horgan, David Urbahns, Juston
         Gates, Ian Burgess, Adam Hashmi
   2.  Tech Center
            20:39   22:35   23:05   24:10   25:07 (  25:17) (  25:39) = 1:55:36
         Denise Trimble, Gary Reehl, Ryan Sellman, Erik Youngblood, Colleen
         Connelly, Jennie Smith, Mark Siravo
   3.  CMF
            19:20   23:34   23:45   24:40   24:41 (  24:50) (  24:53) = 1:56:00
         John Noon, Andrew Davison, Mark Grady, Joe Bravo, Philip Watt,
         Christopher Campbell, Deidre Cargile
   4.  BRW Plant
            21:42   22:17   24:23   24:56   25:56 (  26:06) (  26:24) = 1:59:14
         Derrick Peoples, David Burkhart, Todd Wilson, Kevin Smith, Stephen
         Jankowski, Mike Sticklin, Tim Shenk
   5.  Biomaterials
            22:19   23:06   23:51   26:04   26:49 (  27:40) (  27:49) = 2:02:09
         Sasha Niemeyer, Asad Tanvir, Manuel Vandervennen, Chris Shane, Josef
         Gabelberger, Michael Yudhishthu, Allison Landers
   6.  SWC
            20:30   22:53   24:36   26:55   27:32 (  30:05) (  30:22) = 2:02:26
         John Ulrich, Brian Dec, Douglas Vaughen, Angela Silvestri, Miriam
         Wehrli, J.E. Hamer-Maansson, Patte Nestor



Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: