Page 1

                PIAA District 1 Cross Country Championship
                             Lehigh University
                                 10/28/16

                     *********** TEAM SCORE **********

  1. Perkiomen Valley              
            6   28   29   30   48  (94)(149) =   141
  2. North Penn                    
            4    8   12   68   92 (291)(294) =   184
  3. Central Bucks West            
           11   41   46   50   52 (119)(159) =   200
  4. Unionville                    
            2   21   32   49  104 (179)(212) =   208
  5. Downingtown West              
            1    3   56   76   95  (99)(107) =   231
  6. Owen J. Roberts               
           13   31   45   75   77 (111)(151) =   241
  7. Spring Ford                   
            9   16   20   78  127 (141)(182) =   250
  8. Central Bucks East            
           35   47   57   63   67  (70)(101) =   269
  9. Strath Haven                  
           14   61   66   71  100 (144)(156) =   312
 10. Pennsbury                     
            7   27  102  112  114 (177)(190) =   362
 11. Upper Merion                  
           81   83   84   85   88  (91)(160) =   421
 12. Pennridge                     
           17   44   93   96  205 (252)(297) =   455
 13. Downingtown East              
           19   37  116  143  157 (162)(163) =   472
 13. Upper Dublin                  
           38   39   73  126  196 (232)(245) =   472
 15. West Chester Henderson        
           22   80  134  135  140 (153)(271) =   511
 16. Neshaminy                     
           55   87   90  129  161 (167)(280) =   522
 17. Council Rock South            
           69  108  115  118  124 (125)(181) =   534
 18. Boyertown                     
           15   43  150  158  172 (229)(251) =   538
 19. Conestoga                     
           18  110  113  148  171 (183)(237) =   560
 20. Great Valley                  
           53   59  109  146  194 (260)(298) =   561
 21. Council Rock North            
           58   64  105  128  244 (265)      =   599
 22. Central Bucks South           
           24  103  154  155  187 (211)(228) =   623
 23. Coatesville                   
           25   97   98  175  266 (287)(308) =   661
 24. Harriton                      
           26   89  165  173  225 (300)(304) =   678
 25. Souderton Area                
           10  130  176  178  221 (222)(270) =   715
 26. Phoenixville Area             
           54  106  117  219  272 (303)(306) =   768
 27. West Chester East             
           34  131  142  235  238 (283)(284) =   780
 28. Bishop Shanahan               
           65   74  200  214  233 (269)      =   786
 29. Cheltenham                    
            5   40  242  246  256 (313)(314) =   789
 30. Methacton                     
           86  133  139  198  239 (267)(268) =   795
 31. Mount Saint Joseph Academy    
          120  121  122  193  255 (258)(310) =   811
 32. Penn Wood                     
           23  188  199  201  202 (301)      =   813
 33. Haverford Township HS         
          132  137  147  186  218 (276)(290) =   820
 34. Hatboro Horsham               
           51  123  231  236  240 (282)(286) =   881
 35. Wissahickon                   
           36  195  206  213  257 (262)(295) =   907
 36. Avon Grove                    
           72  174  209  234  250 (263)(305) =   939
 37. Kennett                       
          152  166  204  207  220 (247)(341) =   949
 38. Ridley                        
           60  185  189  226  293 (323)      =   953
 39. Lower Merion                  
           82  217  224  243  248 (253)(254) =  1014
 40. Upper Darby                   
           79  136  180  292  333 (334)(346) =  1020
 41. Upper Moreland                
          138  170  227  230  332 (335)(338) =  1097
 42. Radnor                        
          164  168  203  279  285 (296)(315) =  1099
 43. Abington                      
           33  241  275  278  281 (322)      =  1108
 44. Plymouth Whitemarsh           
           62  169  249  312  317 (328)(329) =  1109
 45. West Chester Rustin           
           42  184  274  316  318 (319)(320) =  1134
 46. Pottsgrove                    
          191  197  259  289  299 (302)(326) =  1235
 47. Oxford Area                   
          192  208  261  288  307            =  1256
 48. Garnet Valley                 
          215  216  223  321  330            =  1305
 49. Penncrest                     
          145  273  277  309  311 (331)(336) =  1315
 50. Bensalem                      
          210  264  324  327  343            =  1468
 51. Springfield (Delco)           
          325  337  339  340  342 (344)(345) =  1683



 
Place TmPl No.  Name               Yr  Sex School                         Mile1   Mile2   Time     
===== ==== ==== ================== === === ============================== ======= ======= ===== 
         1  297 Aislinn Devlin     12  F   Downingtown West                  5:30               
         2 3262 Anna Juul          12  F   Unionville                        5:34               
         3  302 Emma Planck        12  F   Downingtown West                  5:39               
         4 1145 Ariana Gardizy     11  F   North Penn                        5:42               
         5  142 MaryGrace Rittler  11  F   Cheltenham                        5:42               
         6 1257 Annie Glodek       12  F   Perkiomen Valley                  5:43               
         7 1244 Mary Webb          12  F   Pennsbury                         5:46               
         8 1148 Mikaela Vlasic     12  F   North Penn                        5:47               
         9 3199 Isabella Marchini  12  F   Spring Ford                       5:48               
        10 3184 Emily Bonaventure  11  F   Souderton Area                    5:48               
        11  126 Megan Kolbe        12  F   Central Bucks West                5:48               
        12 1144 Olivia Dyer        11  F   North Penn                        5:48               
        13 1171 Allison Brunton    12  F   Owen J. Roberts                   5:48               
        14 3235 Isabel Cardi       12  F   Strath Haven                      5:48               
        15   61 Gillian Kasitz     12  F   Boyertown                         5:49               
        16 3198 Gabriella Bamford  11  F   Spring Ford                       5:49               
        17 1226 Monika Brill       12  F   Pennridge                         5:50               
        18  205 Dominique Shultz   11  F   Conestoga                         5:50               
        19  288 Maddy VanBlunk     12  F   Downingtown East                  5:50               
        20 3203 Emily Smith        10  F   Spring Ford                       5:52               
        21 3264 Madison McGovern   10  F   Unionville                        5:52               
        22 3379 Courtney Kitchen   10  F   West Chester Henderson            5:52               
        23 1203 Terri Turner       12  F   Penn Wood                         5:53               
        24  111 Nancy McGrath      11  F   Central Bucks South               5:53               
        25  176 Sammie Miller      10  F   Coatesville                       5:53               
        26  354 Tasha Greene       12  F   Harriton                          5:54               
        27 1239 Chloe Connor       11  F   Pennsbury                         5:54               
        28 1255 Julia Dorley       11  F   Perkiomen Valley                  5:54               
        29 1259 Teaghan Scheinbeck 11  F   Perkiomen Valley                  5:55               
        30 1253 Michele Daniels    12  F   Perkiomen Valley                  5:55               
        31 1170 Mary Bernotas      11  F   Owen J. Roberts                   5:55               
        32 3260 Jillian Brislin    12  F   Unionville                        5:55               
        33    2 Kelly Jawork       12  F   Abington                          5:56               
        34 3363 Allyson Clarke     9   F   West Chester East                 5:56               
        35   95 Cameron Billingsle 10  F   Central Bucks East                5:56               
        36 3421 Hayley Ross        11  F   Wissahickon                       5:56               
        37  287 Lexi VanBlunk      12  F   Downingtown East                  5:57               
        38 3294 Madeline Spaulding 10  F   Upper Dublin                      5:57               
        39 3288 Saddie Gustafson   11  F   Upper Dublin                      5:57               
        40  139 Catherine Kluchins 12  F   Cheltenham                        5:58               
        41  125 Katie Jenkinson    10  F   Central Bucks West                5:58               
        42 3392 Laura Klang        12  F   West Chester Rustin               5:58               
        43   60 Madalyn Hunsberger 10  F   Boyertown                         5:59               
        44 1231 Juliet Ryan        12  F   Pennridge                         6:00               
        45 1175 Autumn Sands       11  F   Owen J. Roberts                   6:00               
        46  129 Piper Wilson       9   F   Central Bucks West                6:01               
        47  100 Hannah Morris      12  F   Central Bucks East                6:01               
        48 1258 Jocelyn Rotay      10  F   Perkiomen Valley                  6:01               
        49 3261 Elizabeth Edwards  12  F   Unionville                        6:01               
        50  123 Vanessa Barrow     11  F   Central Bucks West                6:01               
        51  367 Hannah Knudsen     12  F   Hatboro Horsham                   6:01               
        52  124 Erin Chinnici      11  F   Central Bucks West                6:01               
        53  337 Amy Willig         10  F   Great Valley                      6:02               
        54 1279 Natalee Serwatka   12  F   Phoenixville Area                 6:02               
        55 1119 Kaylee McCullough  9   F   Neshaminy                         6:02               
        56  296 Sarah Codd         12  F   Downingtown West                  6:03               
        57   98 Claudia Eder       10  F   Central Bucks East                6:03               
        58  219 Daphne Vorel       9   F   Council Rock North                6:03               
        59  335 Annalise Porreca   10  F   Great Valley                      6:03               
        60 3164 Jamie Green        11  F   Ridley                            6:03               
        61 3238 Abby Loiselle      10  F   Strath Haven                      6:04               
        62 1294 Kylie Shalala      12  F   Plymouth Whitemarsh               6:04               
        63   97 Tate Dawson        12  F   Central Bucks East                6:04               
        64  214 Megan Coolahan     11  F   Council Rock North                6:04               
        65   45 Kim Harlan         10  F   Bishop Shanahan                   6:04               
        66 3234 Taylor Barkdoll    11  F   Strath Haven                      6:04               
        67   99 Abbey Iafolla      11  F   Central Bucks East                6:04               
        68 1149 Jenna Webb         10  F   North Penn                        6:05               
        69  228 Brittany Gable     11  F   Council Rock South                6:05               
        70   96 Mckenna Brophy     9   F   Central Bucks East                6:05               
        71 3237 Maddie Forbes      12  F   Strath Haven                      6:05               
        72   21 Molly Jacobs       12  F   Avon Grove                        6:05               
        73 3293 Sarah Smith        12  F   Upper Dublin                      6:05               
        74   49 Abby Lee           10  F   Bishop Shanahan                   6:05               
        75 1176 Emma Torak         10  F   Owen J. Roberts                   6:06               
        76  301 Grace Mucha        9   F   Downingtown West                  6:06               
        77 1172 Alex Glasier       11  F   Owen J. Roberts                   6:06               
        78 3202 Rachel Murphy      10  F   Spring Ford                       6:06               
        79 3277 Dootleen Joseph    12  F   Upper Darby                       6:07               
        80 3383 Emma Teneza        9   F   West Chester Henderson            6:08               
        81 3308 Amber Strouse      11  F   Upper Merion                      6:08               
        82 1044 Rowan Hassman      10  F   Lower Merion                      6:09               
        83 3305 Morgan Morton      12  F   Upper Merion                      6:09               
        84 3303 Caitlin Bowe       12  F   Upper Merion                      6:09               
        85 3307 Veronica Sanchez   9   F   Upper Merion                      6:09               
        86 1092 Carly Ukalovic     9   F   Methacton                         6:09               
        87 1118 Becca Lehman       11  F   Neshaminy                         6:09               
        88 3302 Alexis Anderson    11  F   Upper Merion                      6:09               
        89  357 Michelle Qin       10  F   Harriton                          6:10               
        90 1121 Kabrina Weaver     11  F   Neshaminy                         6:10               
        91 3306 Emily Rotz         10  F   Upper Merion                      6:10               
        92 1146 Maeve Gimbert      10  F   North Penn                        6:10               
        93 1230 Madison Polson     12  F   Pennridge                         6:10               
        94 1256 Elizabeth Gama     9   F   Perkiomen Valley                  6:10               
        95  300 Halle Martosella   12  F   Downingtown West                  6:10               
        96 1225 Margot Brill       12  F   Pennridge                         6:11               
        97  178 Leah Moffitt       9   F   Coatesville                       6:11               
        98  177 Tina Mitchell      12  F   Coatesville                       6:11               
        99  298 Reagan Flannery    9   F   Downingtown West                  6:11               
       100 3239 Maurissa Ogunde    12  F   Strath Haven                      6:11               
       101  101 Brooklyne Wiley    11  F   Central Bucks East                6:11               
       102 1240 Rachel Estey       11  F   Pennsbury                         6:11               
       103  115 Madi Tomaselli     10  F   Central Bucks South               6:12               
       104 3263 Kaylee McCarthy    12  F   Unionville                        6:12               
       105  215 Noelle Halikman    9   F   Council Rock North                6:13               
       106 1281 Victoria Wright    11  F   Phoenixville Area                 6:13               
       107  299 Nina Gallagher     10  F   Downingtown West                  6:13               
       108  229 Marisa Kilgarriff  9   F   Council Rock South                6:14               
       109  332 Kayla Beck         12  F   Great Valley                      6:16               
       110  201 Kate Concannon     11  F   Conestoga                         6:16               
       111 1173 Emily Hansell      12  F   Owen J. Roberts                   6:17               
       112 1243 Megan Schaal       11  F   Pennsbury                         6:17               
       113  200 Mary Kate Boccella 12  F   Conestoga                         6:17               
           3407 Lynne O'Connor     11  F   William Tennent                   6:18               
       114 1242 Tori Parisen       10  F   Pennsbury                         6:18               
       115  227 Katie Benincasa    10  F   Council Rock South                6:18               
       116  284 Caroline Roumpz    11  F   Downingtown East                  6:18               
       117 1280 Emma Visnov        11  F   Phoenixville Area                 6:19               
       118  231 May Morris         9   F   Council Rock South                6:19               
       119  127 Amelia Krause      12  F   Central Bucks West                6:19               
       120 1101 Jennifer DeGroat   12  F   Mount Saint Joseph Academy        6:19               
       121 1102 Lauren Ehnow       9   F   Mount Saint Joseph Academy        6:19               
       122 1105 Mollie Mullen      11  F   Mount Saint Joseph Academy        6:19               
       123  368 Nicole Neborg      12  F   Hatboro Horsham                   6:20               
       124  233 Kristen Wandling   11  F   Council Rock South                6:20               
       125  230 Carolyn Ludes      11  F   Council Rock South                6:20               
       126 3289 Sophie Gustafson   12  F   Upper Dublin                      6:20               
       127 3201 Rachel Moyer       11  F   Spring Ford                       6:20               
       128  218 Ellie Spasova      9   F   Council Rock North                6:20               
       129 1120 Abby Tomlinson     9   F   Neshaminy                         6:20               
       130 3187 Autumn-Rose Moody  11  F   Souderton Area                    6:21               
       131 3365 Holly Johnson      11  F   West Chester East                 6:21               
       132  384 Kate Ryan          12  F   Haverford Township HS             6:21               
       133 1090 Anna Price         11  F   Methacton                         6:21               
       134 3381 Lucy Merrill       11  F   West Chester Henderson            6:21               
       135 3382 Alicia Stratman    11  F   West Chester Henderson            6:21               
       136 3274 Wilbertrice Boduo  11  F   Upper Darby                       6:22               
       137  382 Meghan O'Reilly    12  F   Haverford Township HS             6:22               
       138 3322 Mary Thompson      10  F   Upper Moreland                    6:23               
       139 1088 Julia Malachowski  10  F   Methacton                         6:23               
       140 3378 Katie Bixler       10  F   West Chester Henderson            6:23               
       141 3204 Julia Vledder      11  F   Spring Ford                       6:23               
       142 3364 Katherine Duguid   12  F   West Chester East                 6:24               
       143  286 Allie Squeri       9   F   Downingtown East                  6:24               
       144 3236 Ava Crawford       9   F   Strath Haven                      6:24               
       145 1213 Liz Egan           9   F   Penncrest                         6:24               
       146  333 Eryn Casey         12  F   Great Valley                      6:24               
       147  380 Connie Katcavage   9   F   Haverford Township HS             6:25               
       148  199 Nina Bernick       12  F   Conestoga                         6:25               
       149 1254 Rachel Daniels     11  F   Perkiomen Valley                  6:25               
       150   58 Paige Akins        12  F   Boyertown                         6:25               
       151 1174 Charley Lustig     9   F   Owen J. Roberts                   6:25               
       152 1029 Melissa Fitzgibbon 11  F   Kennett                           6:25               
       153 3380 Allie Lister       9   F   West Chester Henderson            6:26               
       154  110 Stephanie Hiltpold 10  F   Central Bucks South               6:26               
       155  114 Rebecca Stratz     12  F   Central Bucks South               6:26               
       156 3240 Stephanie Watson   9   F   Strath Haven                      6:26               
       157  282 Elizabeth Alexande 11  F   Downingtown East                  6:26               
       158   59 Grace Demenno      10  F   Boyertown                         6:27               
       159  128 Ashley Lafferty    12  F   Central Bucks West                6:27               
       160 3304 Carley Cirafesi    11  F   Upper Merion                      6:27               
       161 1116 Lexi Deshield      10  F   Neshaminy                         6:27               
       162  283 Audrey Fatone      11  F   Downingtown East                  6:27               
       163  285 Kyra Sandercock    10  F   Downingtown East                  6:27               
       164 3150 Julia Havertine    11  F   Radnor                            6:28               
       165  356 Alexandra Morel    10  F   Harriton                          6:28               
           1069 Donna Holt         9   F   Marple Newtown                    6:28               
       166 1030 Nicole Huff        11  F   Kennett                           6:28               
       167 1115 Shane Bishop       12  F   Neshaminy                         6:28               
       168 3149 Caroline Ditrolio  11  F   Radnor                            6:28               
       169 1292 Danielle Harper    12  F   Plymouth Whitemarsh               6:28               
       170 3319 Victoria Leister   11  F   Upper Moreland                    6:29               
       171  203 Lauren Hino        9   F   Conestoga                         6:29               
       172   62 Amanda Murray      11  F   Boyertown                         6:29               
       173  351 Claudia Conrad     12  F   Harriton                          6:29               
       174   23 Lindsay Smyth      12  F   Avon Grove                        6:29               
       175  173 Makayla Eberly     12  F   Coatesville                       6:29               
       176 3188 Ashley Schlosser   9   F   Souderton Area                    6:30               
       177 1245 Madison Webber     10  F   Pennsbury                         6:30               
       178 3189 Kristie Scott      10  F   Souderton Area                    6:30               
       179 3265 Hallie Weaver      11  F   Unionville                        6:30               
       180 3276 Alaysha Jones      9   F   Upper Darby                       6:30               
       181  232 Kirsten Servis     12  F   Council Rock South                6:30               
       182 3200 Laura Mcdermott    12  F   Spring Ford                       6:30               
       183  202 Emily DeSantis     10  F   Conestoga                         6:31               
       184 3397 Anja Tuominen      11  F   West Chester Rustin               6:31               
       185 3167 Amalia Robinson    12  F   Ridley                            6:31               
       186  381 Fiona LaBrake      11  F   Haverford Township HS             6:31               
       187  113 Lauren Rosztoczy   10  F   Central Bucks South               6:31               
       188 1198 Maisha Coleman     12  F   Penn Wood                         6:31               
       189 3163 Molly Derleth      10  F   Ridley                            6:31               
       190 1241 Emma Leach         10  F   Pennsbury                         6:31               
       191 3112 Amia Slade         11  F   Pottsgrove                        6:32               
       192 1189 Sarah Wilkinson    11  F   Oxford Area                       6:32               
       193 1107 Kelly Ward         12  F   Mount Saint Joseph Academy        6:32               
       194  334 Mackenzie Jones    12  F   Great Valley                      6:32               
       195 3417 Katie Harbold      10  F   Wissahickon                       6:33               
       196 3290 Grace Murphy       11  F   Upper Dublin                      6:33               
       197 3109 Megan Czerpak      10  F   Pottsgrove                        6:33               
       198 1091 Rebecca Sobeck     10  F   Methacton                         6:33               
       199 1201 Elicia Moore       10  F   Penn Wood                         6:33               
       200   50 Emily Shaw         10  F   Bishop Shanahan                   6:33               
       201 1202 Janae Pitt         12  F   Penn Wood                         6:34               
       202 1197 Kyra Carroll       11  F   Penn Wood                         6:34               
       203 3151 Abigail Idiculla   9   F   Radnor                            6:34               
           3136 Lily Colflesh      11  F   Quakertown                        6:35               
       204 1033 Julia Sharp        12  F   Kennett                           6:35               
           3137 Shelby Daugherty   10  F   Quakertown                        6:35               
       205 1227 Nicole DeHaven     11  F   Pennridge                         6:35               
       206 3418 Maddy Hippensteal  9   F   Wissahickon                       6:35               
       207 1032 Lexi Reilly        12  F   Kennett                           6:35               
       208 1184 Liz Estes          9   F   Oxford Area                       6:35               
       209   20 Cammie Forehand    11  F   Avon Grove                        6:35               
       210   33 Patty Higgins      12  F   Bensalem                          6:35               
       211  112 Lisa Montgomery    12  F   Central Bucks South               6:36               
       212 3266 Julia Zorab        11  F   Unionville                        6:36               
       213 3415 Lieke Black        10  F   Wissahickon                       6:36               
       214   47 Julia Kane         12  F   Bishop Shanahan                   6:37               
       215  312 Savannah Hake      12  F   Garnet Valley                     6:37               
       216  311 Anastasia Erley    9   F   Garnet Valley                     6:37               
       217 1047 Cecily Rosenbaum   12  F   Lower Merion                      6:37               
       218  379 Claire Burns       11  F   Haverford Township HS             6:37               
       219 1278 Julia Hihi         10  F   Phoenixville Area                 6:38               
       220 1031 Kelsey Mentzer     12  F   Kennett                           6:38               
       221 3186 Ellie Kohler       12  F   Souderton Area                    6:38               
       222 3190 Jennifer Sidarous  9   F   Souderton Area                    6:38               
       223  310 Sophie Bushenkell  11  F   Garnet Valley                     6:39               
           3252 Natalie Novotni    12  F   Sun Valley                        6:39               
       224 1046 Christina Peng     10  F   Lower Merion                      6:39               
       225  353 Maddy Fisher       12  F   Harriton                          6:39               
       226 3166 Julianna Moss      10  F   Ridley                            6:39               
       227 3317 Jill Kelly         10  F   Upper Moreland                    6:39               
       228  109 Anna Green         10  F   Central Bucks South               6:40               
       229   63 Mallory Schmidt    10  F   Boyertown                         6:40               
       230 3316 Ashley Choi        11  F   Upper Moreland                    6:40               
       231  366 Miranda Cahill     12  F   Hatboro Horsham                   6:40               
       232 3292 Amy Shaddinger     10  F   Upper Dublin                      6:40               
       233   48 Ally Kelly         11  F   Bishop Shanahan                   6:40               
       234   22 Lauren Jones       12  F   Avon Grove                        6:40               
       235 3368 Kerri Rafter       12  F   West Chester East                 6:40               
           1070 Lauren Holt        12  F   Marple Newtown                    6:40               
       236  365 Sophia Boyer       10  F   Hatboro Horsham                   6:41               
       237  204 Courtney Sellig    12  F   Conestoga                         6:41               
       238 3369 Rachel Sehon       12  F   West Chester East                 6:41               
       239 1087 Ryan DeOrio        12  F   Methacton                         6:41               
       240  369 Lauren Palmer      10  F   Hatboro Horsham                   6:41               
       241    7 Kara Travers       12  F   Abington                          6:42               
       242  141 Chinyelu Ojukwu    9   F   Cheltenham                        6:42               
       243 1042 Avery Clark        9   F   Lower Merion                      6:42               
       244  213 Bridget Burke      10  F   Council Rock North                6:42               
       245 3291 Madelyne Ray       10  F   Upper Dublin                      6:42               
       246  138 Lia Hyman          12  F   Cheltenham                        6:42               
       247 1028 Claire Dawyot      11  F   Kennett                           6:42               
       248 1043 Lauren Else        11  F   Lower Merion                      6:42               
       249 1290 Ally Bukstel       10  F   Plymouth Whitemarsh               6:43               
       250   19 Kiersten Crouse    11  F   Avon Grove                        6:43               
       251   64 Marley Stackonis   12  F   Boyertown                         6:43               
       252 1229 Carly Musco        11  F   Pennridge                         6:43               
       253 1041 Josie Blumenczweig 11  F   Lower Merion                      6:43               
       254 1045 Cianna Huang       10  F   Lower Merion                      6:44               
       255 1104 Jade Killion       11  F   Mount Saint Joseph Academy        6:44               
       256  137 Lydia Gorman       11  F   Cheltenham                        6:44               
       257 3416 Sara Brooks        10  F   Wissahickon                       6:45               
       258 1103 Maeve Gallagher    9   F   Mount Saint Joseph Academy        6:45               
       259 3114 Amie Wildermuth    9   F   Pottsgrove                        6:45               
       260  331 Emma Banister      9   F   Great Valley                      6:46               
       261 1187 Christina Jimenez  9   F   Oxford Area                       6:46               
       262 3420 Ainsley Olszewski  9   F   Wissahickon                       6:46               
       263   18 Alexis Barfell     12  F   Avon Grove                        6:47               
       264   36 Simonet Tan        11  F   Bensalem                          6:47               
       265  216 Annabel Koza       9   F   Council Rock North                6:48               
       266  179 Rebekah Okumura    10  F   Coatesville                       6:48               
       267 1089 Sarah Nicoletti    11  F   Methacton                         6:48               
       268 1093 Madeline Ziegler   9   F   Methacton                         6:48               
       269   46 Caitlin Hmiel      9   F   Bishop Shanahan                   6:48               
       270 3185 Brittany Hayden    11  F   Souderton Area                    6:48               
       271 3377 Emma Kilroy        11  F   West Chester Henderson            6:49               
       272 1276 Mary Grimshaw      10  F   Phoenixville Area                 6:49               
       273 1216 Isabella Moscatell 10  F   Penncrest                         6:49               
       274 3393 Ligia Landow       10  F   West Chester Rustin               6:49               
       275    1 Danielle Andrews   11  F   Abington                          6:50               
       276  385 Sarah Stephens     12  F   Haverford Township HS             6:50               
       277 1211 Lauren Cawley      9   F   Penncrest                         6:50               
       278    3 Ava Leone          11  F   Abington                          6:50               
       279 3152 Aileen Manion      12  F   Radnor                            6:50               
       280 1117 Renee Hertenberger 11  F   Neshaminy                         6:50               
       281    6 Taylor Stamets     10  F   Abington                          6:50               
           3405 Abby Christofas    11  F   William Tennent                   6:50               
       282  370 Kelsey Quinn       12  F   Hatboro Horsham                   6:50               
           3139 Ashlyn Hickey      9   F   Quakertown                        6:51               
       283 3367 Claire Mobed       10  F   West Chester East                 6:51               
       284 3366 Caroline Johnston  12  F   West Chester East                 6:51               
       285 3153 Sarah Rosenblum    11  F   Radnor                            6:51               
       286  371 Grace Weaver       10  F   Hatboro Horsham                   6:51               
       287  175 Brooke Hutton      11  F   Coatesville                       6:51               
       288 1188 Allison Malone     12  F   Oxford Area                       6:52               
           3406 Lauren Gugger      12  F   William Tennent                   6:52               
       289 3108 Elese Christ       12  F   Pottsgrove                        6:52               
       290  383 Paige Ottaviano    12  F   Haverford Township HS             6:52               
       291 1147 Ximena Trejo-Mora  11  F   North Penn                        6:52               
       292 3278 Gianna Mazza       11  F   Upper Darby                       6:52               
       293 3168 Jackie Scandle     11  F   Ridley                            6:52               
       294 1143 Clare Dentner      11  F   North Penn                        6:53               
       295 3419 Tara Jog           10  F   Wissahickon                       6:53               
       296 3154 Chase Rufo         11  F   Radnor                            6:53               
            155 Keeasia Smith      12  F   Chester                           6:53               
       297 1228 Shea McGowen       11  F   Pennridge                         6:54               
       298  336 Brenna Ruhnke      11  F   Great Valley                      6:54               
       299 3111 Molly Neeson       10  F   Pottsgrove                        6:54               
       300  352 Olivia Conrad      9   F   Harriton                          6:55               
       301 1199 Tatiyana Laylor    11  F   Penn Wood                         6:55               
             15 Tymia Avery        9   F   Academy Park                      6:56               
       302 3110 Madison Giraud     10  F   Pottsgrove                        6:56               
       303 1277 Lauren Harper      10  F   Phoenixville Area                 6:57               
       304  355 Catie Kauffman     12  F   Harriton                          6:57               
       305   24 Emma Sullivan      12  F   Avon Grove                        6:58               
       306 1275 Karley Dibofsky    10  F   Phoenixville Area                 7:00               
       307 1186 Zibby Harvey       12  F   Oxford Area                       7:00               
       308  174 Isabel Fox         11  F   Coatesville                       7:01               
       309 1215 Sheila Malone      12  F   Penncrest                         7:01               
       310 1106 Helena Volpe       10  F   Mount Saint Joseph Academy        7:01               
       311 1214 Paige Jacobs       12  F   Penncrest                         7:02               
           3251 Artricia Nou       12  F   Sun Valley                        7:02               
       312 1293 Sarah Scanlin      11  F   Plymouth Whitemarsh               7:03               
       313  143 Sydney Rubin       10  F   Cheltenham                        7:04               
       314  140 Alana Margerum     10  F   Cheltenham                        7:04               
       315 3155 Amanda Zajac       12  F   Radnor                            7:05               
       316 3394 Mary Grace Ryan    11  F   West Chester Rustin               7:06               
       317 1291 Amanda Choi        11  F   Plymouth Whitemarsh               7:06               
       318 3395 Faith Schmidt      10  F   West Chester Rustin               7:06               
           3138 Ellie DeGrunchy    12  F   Quakertown                        7:06               
       319 3396 Katherine Tolsdorf 10  F   West Chester Rustin               7:07               
       320 3391 Josi Gatto         10  F   West Chester Rustin               7:08               
       321  316 Catherine Tran     10  F   Garnet Valley                     7:08               
       322    5 Norah Mcdonnell    12  F   Abington                          7:09               
           3249 Gioia Maiale       12  F   Sun Valley                        7:13               
       323 3165 Samantha Kusner    9   F   Ridley                            7:15               
       324   32 Alexis Finazzo     10  F   Bensalem                          7:15               
       325 3216 Brianna Juliano    11  F   Springfield (Delco)               7:15               
       326 3113 Chloe Sullivan     10  F   Pottsgrove                        7:16               
       327   34 Layla Myers        10  F   Bensalem                          7:18               
       328 1289 Jakiah Belton      10  F   Plymouth Whitemarsh               7:18               
       329 1295 Elizabeth Vikingst 12  F   Plymouth Whitemarsh               7:18               
       330  315 Grace Searing      11  F   Garnet Valley                     7:19               
       331 1217 Abby Volz          9   F   Penncrest                         7:19               
       332 3320 Olivia Metz        10  F   Upper Moreland                    7:20               
       333 3280 Alycia White       11  F   Upper Darby                       7:25               
       334 3279 Jessica Trotter    12  F   Upper Darby                       7:30               
       335 3321 Jenna Painter      10  F   Upper Moreland                    7:35               
       336 1212 Josie Cressler     10  F   Penncrest                         7:36               
       337 3215 Katie Jones        9   F   Springfield (Delco)               7:39               
       338 3318 Emily Keough       11  F   Upper Moreland                    7:51               
       339 3212 Chloe Borgesi      11  F   Springfield (Delco)               7:52               
       340 3217 Nicole Noce        12  F   Springfield (Delco)               7:57               
       341 1027 Madison Brown      12  F   Kennett                           7:58               
       342 3214 Mary Cardie        9   F   Springfield (Delco)               7:58               
       343   35 Isha Patel         10  F   Bensalem                          7:59               
       344 3213 Ren Bruinsma       12  F   Springfield (Delco)               8:11               
       345 3218 Emma Shields       12  F   Springfield (Delco)               8:12               
       346 3275 Megan Cook         10  F   Upper Darby                       8:15               
            153 Mariah Johnson     9   F   Chester                           8:19               
           1072 Brandy Turnier     10  F   Marple Newtown                    8:44               
           1071 Victoria Picozzi   10  F   Marple Newtown                    8:47               
           3248 Hannah Kirkell     9   F   Sun Valley                        9:37               


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: