Page 1

                PIAA District 1 Cross Country Championship
                             Lehigh University
                                 10/28/16

                     *********** TEAM SCORE **********

  1. Unionville                    
            2   10   18   62   70 (130)(214) =   162
  2. Perkiomen Valley              
            3   29   33   46   58  (66)(124) =   169
  3. Downingtown West              
            1    4   50   68   69  (80) (97) =   192
  4. Owen J. Roberts               
           16   28   38   60   61  (99)(174) =   203
  5. North Penn                    
            5   13   15   87   91 (283)(297) =   211
  6. Strath Haven                  
           17   37   39   55   64 (166)(205) =   212
  7. Central Bucks East            
           26   32   51   56   57  (71) (92) =   222
  8. Central Bucks West            
            9   35   49   54   84 (111)(160) =   231
  9. Spring Ford                   
           14   19   22   85  108 (181)(245) =   248
 10. Pennsbury                     
            7   30  101  117  143 (168)(183) =   398
 11. Upper Merion                  
           59   67   79   88  118 (139)(179) =   411
 12. Downingtown East              
           23   31  103  121  134 (154)(170) =   412
 13. Pennridge                     
           25   48   90  107  185 (276)(302) =   455
 14. Boyertown                     
           20   42  135  137  171 (208)(267) =   505
 15. Council Rock South            
           94   95   96  113  116 (133)(151) =   514
 16. Upper Dublin                  
           43   44   83  161  190 (253)(263) =   521
 17. Conestoga                     
           11  104  126  127  169 (180)(242) =   537
 18. West Chester Henderson        
           12  114  115  159  164 (272)(274) =   564
 19. Great Valley                  
           75   81  100  144  218 (255)(291) =   618
 20. Coatesville                   
           24   72   93  203  228 (273)(322) =   620
 21. Neshaminy                     
           65   98  147  157  173 (176)(295) =   640
 22. Council Rock North            
           63   77  119  129  270 (275)      =   658
 23. West Chester East             
           21  106  146  186  202 (252)(259) =   661
 24. Souderton Area                
            8  131  162  165  200 (236)(238) =   666
 25. Phoenixville Area             
           41  105  148  191  243 (309)(324) =   728
 26. Harriton                      
           27   89  167  207  251 (280)(310) =   741
 27. Penn Wood                     
           45  156  163  187  196 (319)      =   747
 28. Avon Grove                    
           53  109  188  189  212 (237)(288) =   751
 29. Kennett                       
          102  145  158  178  182 (224)(343) =   765
 30. Bishop Shanahan               
           74   78  184  215  269 (271)      =   820
 31. Mount Saint Joseph Academy    
          120  122  123  209  258 (282)(315) =   832
 32. Cheltenham                    
            6   76  244  246  262 (298)(301) =   834
 33. Central Bucks South           
           73  112  201  220  247 (281)(296) =   853
 34. Hatboro Horsham               
           36  141  235  239  249 (265)(268) =   900
 35. Methacton                     
          136  138  177  193  260 (261)(278) =   904
 36. Lower Merion                  
           86  197  206  210  211 (217)(221) =   910
 37. Haverford Township HS         
          150  152  192  216  223 (240)(284) =   933
 38. Wissahickon                   
           47  222  229  230  254 (256)(285) =   982
 39. Abington                      
           34  233  234  248  250 (313)      =   999
 40. Upper Moreland                
          110  149  204  213  328 (333)(340) =  1004
 41. Radnor                        
          132  140  175  286  292 (294)(299) =  1025
 42. West Chester Rustin           
           40  155  257  303  304 (305)(308) =  1059
 43. Plymouth Whitemarsh           
           82  142  225  306  318 (326)(332) =  1073
 44. Ridley                        
           52  172  232  311  320 (321)      =  1087
 45. Upper Darby                   
          125  153  241  287  330 (336)(341) =  1136
 46. Garnet Valley                 
          198  199  219  317  325            =  1258
 47. Oxford Area                   
          194  195  279  307  323            =  1298
 48. Penncrest                     
          128  277  289  293  314 (329)(334) =  1301
 49. Pottsgrove                    
          226  227  264  290  300 (316)(335) =  1307
 50. Bensalem                      
          231  266  327  331  346            =  1501
 51. Springfield (Delco)           
          312  337  338  339  342 (344)(345) =  1668



 
Place TmPl No.  Name               Yr  Sex School                         Mile1   Mile2   Time     
===== ==== ==== ================== === === ============================== ======= ======= ===== 
         1  297 Aislinn Devlin     12  F   Downingtown West                  5:30   11:12       
         2 3262 Anna Juul          12  F   Unionville                        5:34   11:29       
         3 1257 Annie Glodek       12  F   Perkiomen Valley                  5:43   11:40       
         4  302 Emma Planck        12  F   Downingtown West                  5:39   11:43       
         5 1145 Ariana Gardizy     11  F   North Penn                        5:42   11:43       
         6  142 MaryGrace Rittler  11  F   Cheltenham                        5:42   11:48       
         7 1244 Mary Webb          12  F   Pennsbury                         5:46   11:52       
         8 3184 Emily Bonaventure  11  F   Souderton Area                    5:48   12:00       
         9  126 Megan Kolbe        12  F   Central Bucks West                5:48   12:00       
        10 3264 Madison McGovern   10  F   Unionville                        5:52   12:02       
        11  205 Dominique Shultz   11  F   Conestoga                         5:50   12:03       
        12 3379 Courtney Kitchen   10  F   West Chester Henderson            5:52   12:04       
        13 1144 Olivia Dyer        11  F   North Penn                        5:48   12:05       
        14 3199 Isabella Marchini  12  F   Spring Ford                       5:48   12:06       
        15 1148 Mikaela Vlasic     12  F   North Penn                        5:47   12:06       
        16 1171 Allison Brunton    12  F   Owen J. Roberts                   5:48   12:07       
        17 3235 Isabel Cardi       12  F   Strath Haven                      5:48   12:08       
        18 3260 Jillian Brislin    12  F   Unionville                        5:55   12:09       
        19 3198 Gabriella Bamford  11  F   Spring Ford                       5:49   12:10       
        20   61 Gillian Kasitz     12  F   Boyertown                         5:49   12:13       
        21 3363 Allyson Clarke     9   F   West Chester East                 5:56   12:17       
        22 3203 Emily Smith        10  F   Spring Ford                       5:52   12:18       
        23  288 Maddy VanBlunk     12  F   Downingtown East                  5:50   12:18       
        24  176 Sammie Miller      10  F   Coatesville                       5:53   12:19       
        25 1226 Monika Brill       12  F   Pennridge                         5:50   12:20       
        26   95 Cameron Billingsle 10  F   Central Bucks East                5:56   12:20       
        27  354 Tasha Greene       12  F   Harriton                          5:54   12:21       
        28 1170 Mary Bernotas      11  F   Owen J. Roberts                   5:55   12:22       
        29 1253 Michele Daniels    12  F   Perkiomen Valley                  5:55   12:24       
        30 1239 Chloe Connor       11  F   Pennsbury                         5:54   12:27       
        31  287 Lexi VanBlunk      12  F   Downingtown East                  5:57   12:27       
        32  100 Hannah Morris      12  F   Central Bucks East                6:01   12:27       
        33 1255 Julia Dorley       11  F   Perkiomen Valley                  5:54   12:27       
        34    2 Kelly Jawork       12  F   Abington                          5:56   12:28       
        35  125 Katie Jenkinson    10  F   Central Bucks West                5:58   12:28       
        36  367 Hannah Knudsen     12  F   Hatboro Horsham                   6:01   12:28       
        37 3238 Abby Loiselle      10  F   Strath Haven                      6:04   12:29       
        38 1175 Autumn Sands       11  F   Owen J. Roberts                   6:00   12:31       
        39 3234 Taylor Barkdoll    11  F   Strath Haven                      6:04   12:31       
        40 3392 Laura Klang        12  F   West Chester Rustin               5:58   12:31       
        41 1279 Natalee Serwatka   12  F   Phoenixville Area                 6:02   12:32       
        42   60 Madalyn Hunsberger 10  F   Boyertown                         5:59   12:32       
        43 3288 Saddie Gustafson   11  F   Upper Dublin                      5:57   12:32       
        44 3294 Madeline Spaulding 10  F   Upper Dublin                      5:57   12:32       
        45 1203 Terri Turner       12  F   Penn Wood                         5:53   12:33       
        46 1258 Jocelyn Rotay      10  F   Perkiomen Valley                  6:01   12:33       
        47 3421 Hayley Ross        11  F   Wissahickon                       5:56   12:34       
        48 1231 Juliet Ryan        12  F   Pennridge                         6:00   12:34       
        49  123 Vanessa Barrow     11  F   Central Bucks West                6:01   12:38       
        50  296 Sarah Codd         12  F   Downingtown West                  6:03   12:38       
        51   97 Tate Dawson        12  F   Central Bucks East                6:04   12:38       
        52 3164 Jamie Green        11  F   Ridley                            6:03   12:38       
        53   21 Molly Jacobs       12  F   Avon Grove                        6:05   12:38       
        54  129 Piper Wilson       9   F   Central Bucks West                6:01   12:38       
        55 3237 Maddie Forbes      12  F   Strath Haven                      6:05   12:39       
        56   98 Claudia Eder       10  F   Central Bucks East                6:03   12:41       
        57   99 Abbey Iafolla      11  F   Central Bucks East                6:04   12:42       
        58 1259 Teaghan Scheinbeck 11  F   Perkiomen Valley                  5:55   12:42       
        59 3305 Morgan Morton      12  F   Upper Merion                      6:09   12:42       
        60 1176 Emma Torak         10  F   Owen J. Roberts                   6:06   12:44       
        61 1172 Alex Glasier       11  F   Owen J. Roberts                   6:06   12:44       
        62 3263 Kaylee McCarthy    12  F   Unionville                        6:12   12:45       
        63  219 Daphne Vorel       9   F   Council Rock North                6:03   12:45       
        64 3239 Maurissa Ogunde    12  F   Strath Haven                      6:11   12:46       
        65 1119 Kaylee McCullough  9   F   Neshaminy                         6:02   12:46       
        66 1256 Elizabeth Gama     9   F   Perkiomen Valley                  6:10   12:46       
        67 3308 Amber Strouse      11  F   Upper Merion                      6:08   12:47       
        68  300 Halle Martosella   12  F   Downingtown West                  6:10   12:47       
        69  301 Grace Mucha        9   F   Downingtown West                  6:06   12:47       
        70 3261 Elizabeth Edwards  12  F   Unionville                        6:01   12:47       
        71   96 Mckenna Brophy     9   F   Central Bucks East                6:05   12:47       
        72  178 Leah Moffitt       9   F   Coatesville                       6:11   12:47       
        73  111 Nancy McGrath      11  F   Central Bucks South               5:53   12:48       
        74   45 Kim Harlan         10  F   Bishop Shanahan                   6:04   12:48       
        75  337 Amy Willig         10  F   Great Valley                      6:02   12:48       
        76  139 Catherine Kluchins 12  F   Cheltenham                        5:58   12:49       
        77  214 Megan Coolahan     11  F   Council Rock North                6:04   12:49       
        78   49 Abby Lee           10  F   Bishop Shanahan                   6:05   12:50       
        79 3303 Caitlin Bowe       12  F   Upper Merion                      6:09   12:50       
        80  298 Reagan Flannery    9   F   Downingtown West                  6:11   12:51       
        81  335 Annalise Porreca   10  F   Great Valley                      6:03   12:51       
        82 1294 Kylie Shalala      12  F   Plymouth Whitemarsh               6:04   12:52       
        83 3293 Sarah Smith        12  F   Upper Dublin                      6:05   12:52       
        84  124 Erin Chinnici      11  F   Central Bucks West                6:01   12:53       
        85 3202 Rachel Murphy      10  F   Spring Ford                       6:06   12:54       
        86 1044 Rowan Hassman      10  F   Lower Merion                      6:09   12:54       
        87 1149 Jenna Webb         10  F   North Penn                        6:05   12:55       
        88 3307 Veronica Sanchez   9   F   Upper Merion                      6:09   12:55       
        89  357 Michelle Qin       10  F   Harriton                          6:10   12:55       
        90 1230 Madison Polson     12  F   Pennridge                         6:10   12:58       
        91 1146 Maeve Gimbert      10  F   North Penn                        6:10   12:58       
        92  101 Brooklyne Wiley    11  F   Central Bucks East                6:11   12:58       
        93  177 Tina Mitchell      12  F   Coatesville                       6:11   12:59       
        94  228 Brittany Gable     11  F   Council Rock South                6:05   12:59       
        95  227 Katie Benincasa    10  F   Council Rock South                6:18   13:00       
        96  229 Marisa Kilgarriff  9   F   Council Rock South                6:14   13:00       
        97  299 Nina Gallagher     10  F   Downingtown West                  6:13   13:00       
        98 1121 Kabrina Weaver     11  F   Neshaminy                         6:10   13:00       
        99 1173 Emily Hansell      12  F   Owen J. Roberts                   6:17   13:01       
       100  332 Kayla Beck         12  F   Great Valley                      6:16   13:01       
       101 1243 Megan Schaal       11  F   Pennsbury                         6:17   13:02       
       102 1030 Nicole Huff        11  F   Kennett                           6:28   13:03       
       103  284 Caroline Roumpz    11  F   Downingtown East                  6:18   13:03       
       104  201 Kate Concannon     11  F   Conestoga                         6:16   13:04       
       105 1281 Victoria Wright    11  F   Phoenixville Area                 6:13   13:05       
       106 3365 Holly Johnson      11  F   West Chester East                 6:21   13:05       
           3407 Lynne O'Connor     11  F   William Tennent                   6:18   13:05       
       107 1225 Margot Brill       12  F   Pennridge                         6:11   13:05       
       108 3201 Rachel Moyer       11  F   Spring Ford                       6:20   13:06       
       109   23 Lindsay Smyth      12  F   Avon Grove                        6:29   13:07       
       110 3322 Mary Thompson      10  F   Upper Moreland                    6:23   13:08       
       111  127 Amelia Krause      12  F   Central Bucks West                6:19   13:08       
       112  115 Madi Tomaselli     10  F   Central Bucks South               6:12   13:09       
       113  230 Carolyn Ludes      11  F   Council Rock South                6:20   13:09       
       114 3381 Lucy Merrill       11  F   West Chester Henderson            6:21   13:09       
       115 3382 Alicia Stratman    11  F   West Chester Henderson            6:21   13:10       
       116  233 Kristen Wandling   11  F   Council Rock South                6:20   13:10       
       117 1242 Tori Parisen       10  F   Pennsbury                         6:18   13:10       
       118 3306 Emily Rotz         10  F   Upper Merion                      6:10   13:10       
       119  218 Ellie Spasova      9   F   Council Rock North                6:20   13:11       
       120 1102 Lauren Ehnow       9   F   Mount Saint Joseph Academy        6:19   13:11       
       121  283 Audrey Fatone      11  F   Downingtown East                  6:27   13:11       
       122 1101 Jennifer DeGroat   12  F   Mount Saint Joseph Academy        6:19   13:11       
       123 1105 Mollie Mullen      11  F   Mount Saint Joseph Academy        6:19   13:12       
       124 1254 Rachel Daniels     11  F   Perkiomen Valley                  6:25   13:12       
       125 3277 Dootleen Joseph    12  F   Upper Darby                       6:07   13:12       
       126  200 Mary Kate Boccella 12  F   Conestoga                         6:17   13:12       
       127  202 Emily DeSantis     10  F   Conestoga                         6:31   13:13       
       128 1213 Liz Egan           9   F   Penncrest                         6:24   13:14       
       129  215 Noelle Halikman    9   F   Council Rock North                6:13   13:15       
       130 3265 Hallie Weaver      11  F   Unionville                        6:30   13:15       
       131 3187 Autumn-Rose Moody  11  F   Souderton Area                    6:21   13:17       
       132 3150 Julia Havertine    11  F   Radnor                            6:28   13:17       
       133  231 May Morris         9   F   Council Rock South                6:19   13:18       
       134  286 Allie Squeri       9   F   Downingtown East                  6:24   13:19       
       135   58 Paige Akins        12  F   Boyertown                         6:25   13:19       
       136 1092 Carly Ukalovic     9   F   Methacton                         6:09   13:19       
       137   59 Grace Demenno      10  F   Boyertown                         6:27   13:20       
       138 1088 Julia Malachowski  10  F   Methacton                         6:23   13:20       
       139 3302 Alexis Anderson    11  F   Upper Merion                      6:09   13:20       
       140 3149 Caroline Ditrolio  11  F   Radnor                            6:28   13:20       
       141  368 Nicole Neborg      12  F   Hatboro Horsham                   6:20   13:20       
       142 1292 Danielle Harper    12  F   Plymouth Whitemarsh               6:28   13:21       
       143 1240 Rachel Estey       11  F   Pennsbury                         6:11   13:21       
       144  333 Eryn Casey         12  F   Great Valley                      6:24   13:21       
       145 1029 Melissa Fitzgibbon 11  F   Kennett                           6:25   13:22       
       146 3364 Katherine Duguid   12  F   West Chester East                 6:24   13:23       
       147 1120 Abby Tomlinson     9   F   Neshaminy                         6:20   13:23       
       148 1280 Emma Visnov        11  F   Phoenixville Area                 6:19   13:23       
       149 3319 Victoria Leister   11  F   Upper Moreland                    6:29   13:25       
       150  384 Kate Ryan          12  F   Haverford Township HS             6:21   13:25       
       151  232 Kirsten Servis     12  F   Council Rock South                6:30   13:26       
       152  382 Meghan O'Reilly    12  F   Haverford Township HS             6:22   13:26       
       153 3274 Wilbertrice Boduo  11  F   Upper Darby                       6:22   13:26       
       154  282 Elizabeth Alexande 11  F   Downingtown East                  6:26   13:27       
       155 3397 Anja Tuominen      11  F   West Chester Rustin               6:31   13:27       
       156 1201 Elicia Moore       10  F   Penn Wood                         6:33   13:28       
       157 1118 Becca Lehman       11  F   Neshaminy                         6:09   13:28       
       158 1032 Lexi Reilly        12  F   Kennett                           6:35   13:29       
       159 3378 Katie Bixler       10  F   West Chester Henderson            6:23   13:30       
       160  128 Ashley Lafferty    12  F   Central Bucks West                6:27   13:30       
       161 3289 Sophie Gustafson   12  F   Upper Dublin                      6:20   13:30       
       162 3188 Ashley Schlosser   9   F   Souderton Area                    6:30   13:30       
       163 1197 Kyra Carroll       11  F   Penn Wood                         6:34   13:30       
           3137 Shelby Daugherty   10  F   Quakertown                        6:35   13:30       
       164 3380 Allie Lister       9   F   West Chester Henderson            6:26   13:31       
       165 3189 Kristie Scott      10  F   Souderton Area                    6:30   13:31       
       166 3236 Ava Crawford       9   F   Strath Haven                      6:24   13:31       
       167  356 Alexandra Morel    10  F   Harriton                          6:28   13:32       
       168 1245 Madison Webber     10  F   Pennsbury                         6:30   13:33       
       169  203 Lauren Hino        9   F   Conestoga                         6:29   13:33       
       170  285 Kyra Sandercock    10  F   Downingtown East                  6:27   13:33       
       171   62 Amanda Murray      11  F   Boyertown                         6:29   13:33       
       172 3167 Amalia Robinson    12  F   Ridley                            6:31   13:34       
       173 1116 Lexi Deshield      10  F   Neshaminy                         6:27   13:34       
       174 1174 Charley Lustig     9   F   Owen J. Roberts                   6:25   13:34       
       175 3151 Abigail Idiculla   9   F   Radnor                            6:34   13:35       
       176 1115 Shane Bishop       12  F   Neshaminy                         6:28   13:35       
       177 1090 Anna Price         11  F   Methacton                         6:21   13:36       
       178 1031 Kelsey Mentzer     12  F   Kennett                           6:38   13:37       
       179 3304 Carley Cirafesi    11  F   Upper Merion                      6:27   13:37       
       180  199 Nina Bernick       12  F   Conestoga                         6:25   13:38       
       181 3200 Laura Mcdermott    12  F   Spring Ford                       6:30   13:38       
       182 1033 Julia Sharp        12  F   Kennett                           6:35   13:39       
       183 1241 Emma Leach         10  F   Pennsbury                         6:31   13:39       
       184   47 Julia Kane         12  F   Bishop Shanahan                   6:37   13:40       
       185 1227 Nicole DeHaven     11  F   Pennridge                         6:35   13:40       
           1069 Donna Holt         9   F   Marple Newtown                    6:28   13:40       
       186 3369 Rachel Sehon       12  F   West Chester East                 6:41   13:41       
       187 1198 Maisha Coleman     12  F   Penn Wood                         6:31   13:42       
       188   20 Cammie Forehand    11  F   Avon Grove                        6:35   13:42       
       189   22 Lauren Jones       12  F   Avon Grove                        6:40   13:42       
       190 3292 Amy Shaddinger     10  F   Upper Dublin                      6:40   13:42       
       191 1278 Julia Hihi         10  F   Phoenixville Area                 6:38   13:42       
       192  381 Fiona LaBrake      11  F   Haverford Township HS             6:31   13:43       
       193 1091 Rebecca Sobeck     10  F   Methacton                         6:33   13:43       
       194 1184 Liz Estes          9   F   Oxford Area                       6:35   13:44       
       195 1189 Sarah Wilkinson    11  F   Oxford Area                       6:32   13:45       
       196 1202 Janae Pitt         12  F   Penn Wood                         6:34   13:45       
       197 1046 Christina Peng     10  F   Lower Merion                      6:39   13:46       
       198  312 Savannah Hake      12  F   Garnet Valley                     6:37   13:46       
       199  311 Anastasia Erley    9   F   Garnet Valley                     6:37   13:46       
       200 3190 Jennifer Sidarous  9   F   Souderton Area                    6:38   13:46       
           3405 Abby Christofas    11  F   William Tennent                   6:50   13:46       
       201  114 Rebecca Stratz     12  F   Central Bucks South               6:26   13:46       
           3252 Natalie Novotni    12  F   Sun Valley                        6:39   13:46       
       202 3368 Kerri Rafter       12  F   West Chester East                 6:40   13:46       
       203  173 Makayla Eberly     12  F   Coatesville                       6:29   13:47       
       204 3317 Jill Kelly         10  F   Upper Moreland                    6:39   13:47       
       205 3240 Stephanie Watson   9   F   Strath Haven                      6:26   13:47       
       206 1045 Cianna Huang       10  F   Lower Merion                      6:44   13:48       
       207  351 Claudia Conrad     12  F   Harriton                          6:29   13:48       
       208   63 Mallory Schmidt    10  F   Boyertown                         6:40   13:48       
       209 1107 Kelly Ward         12  F   Mount Saint Joseph Academy        6:32   13:48       
       210 1041 Josie Blumenczweig 11  F   Lower Merion                      6:43   13:48       
       211 1042 Avery Clark        9   F   Lower Merion                      6:42   13:48       
       212   19 Kiersten Crouse    11  F   Avon Grove                        6:43   13:48       
       213 3316 Ashley Choi        11  F   Upper Moreland                    6:40   13:49       
       214 3266 Julia Zorab        11  F   Unionville                        6:36   13:50       
       215   50 Emily Shaw         10  F   Bishop Shanahan                   6:33   13:50       
       216  380 Connie Katcavage   9   F   Haverford Township HS             6:25   13:50       
       217 1047 Cecily Rosenbaum   12  F   Lower Merion                      6:37   13:51       
       218  334 Mackenzie Jones    12  F   Great Valley                      6:32   13:51       
       219  310 Sophie Bushenkell  11  F   Garnet Valley                     6:39   13:52       
       220  112 Lisa Montgomery    12  F   Central Bucks South               6:36   13:52       
       221 1043 Lauren Else        11  F   Lower Merion                      6:42   13:52       
       222 3417 Katie Harbold      10  F   Wissahickon                       6:33   13:53       
       223  379 Claire Burns       11  F   Haverford Township HS             6:37   13:53       
       224 1028 Claire Dawyot      11  F   Kennett                           6:42   13:54       
           3136 Lily Colflesh      11  F   Quakertown                        6:35   13:54       
       225 1290 Ally Bukstel       10  F   Plymouth Whitemarsh               6:43   13:55       
       226 3109 Megan Czerpak      10  F   Pottsgrove                        6:33   13:57       
       227 3112 Amia Slade         11  F   Pottsgrove                        6:32   13:57       
       228  179 Rebekah Okumura    10  F   Coatesville                       6:48   13:57       
       229 3418 Maddy Hippensteal  9   F   Wissahickon                       6:35   13:57       
       230 3416 Sara Brooks        10  F   Wissahickon                       6:45   13:58       
       231   36 Simonet Tan        11  F   Bensalem                          6:47   13:59       
       232 3163 Molly Derleth      10  F   Ridley                            6:31   13:59       
       233    6 Taylor Stamets     10  F   Abington                          6:50   13:59       
       234    1 Danielle Andrews   11  F   Abington                          6:50   13:59       
       235  365 Sophia Boyer       10  F   Hatboro Horsham                   6:41   14:00       
       236 3186 Ellie Kohler       12  F   Souderton Area                    6:38   14:01       
       237   18 Alexis Barfell     12  F   Avon Grove                        6:47   14:01       
       238 3185 Brittany Hayden    11  F   Souderton Area                    6:48   14:01       
       239  366 Miranda Cahill     12  F   Hatboro Horsham                   6:40   14:03       
       240  385 Sarah Stephens     12  F   Haverford Township HS             6:50   14:03       
       241 3276 Alaysha Jones      9   F   Upper Darby                       6:30   14:03       
       242  204 Courtney Sellig    12  F   Conestoga                         6:41   14:03       
       243 1276 Mary Grimshaw      10  F   Phoenixville Area                 6:49   14:04       
       244  141 Chinyelu Ojukwu    9   F   Cheltenham                        6:42   14:05       
       245 3204 Julia Vledder      11  F   Spring Ford                       6:23   14:05       
       246  138 Lia Hyman          12  F   Cheltenham                        6:42   14:05       
       247  113 Lauren Rosztoczy   10  F   Central Bucks South               6:31   14:05       
       248    7 Kara Travers       12  F   Abington                          6:42   14:06       
       249  369 Lauren Palmer      10  F   Hatboro Horsham                   6:41   14:07       
       250    3 Ava Leone          11  F   Abington                          6:50   14:07       
       251  353 Maddy Fisher       12  F   Harriton                          6:39   14:08       
       252 3367 Claire Mobed       10  F   West Chester East                 6:51   14:08       
       253 3290 Grace Murphy       11  F   Upper Dublin                      6:33   14:09       
       254 3415 Lieke Black        10  F   Wissahickon                       6:36   14:09       
       255  331 Emma Banister      9   F   Great Valley                      6:46   14:09       
       256 3420 Ainsley Olszewski  9   F   Wissahickon                       6:46   14:09       
       257 3393 Ligia Landow       10  F   West Chester Rustin               6:49   14:10       
       258 1104 Jade Killion       11  F   Mount Saint Joseph Academy        6:44   14:10       
       259 3366 Caroline Johnston  12  F   West Chester East                 6:51   14:10       
       260 1087 Ryan DeOrio        12  F   Methacton                         6:41   14:10       
       261 1093 Madeline Ziegler   9   F   Methacton                         6:48   14:11       
       262  137 Lydia Gorman       11  F   Cheltenham                        6:44   14:11       
       263 3291 Madelyne Ray       10  F   Upper Dublin                      6:42   14:11       
       264 3114 Amie Wildermuth    9   F   Pottsgrove                        6:45   14:12       
       265  371 Grace Weaver       10  F   Hatboro Horsham                   6:51   14:12       
       266   33 Patty Higgins      12  F   Bensalem                          6:35   14:12       
       267   64 Marley Stackonis   12  F   Boyertown                         6:43   14:13       
       268  370 Kelsey Quinn       12  F   Hatboro Horsham                   6:50   14:13       
       269   46 Caitlin Hmiel      9   F   Bishop Shanahan                   6:48   14:14       
       270  213 Bridget Burke      10  F   Council Rock North                6:42   14:14       
       271   48 Ally Kelly         11  F   Bishop Shanahan                   6:40   14:14       
       272 3377 Emma Kilroy        11  F   West Chester Henderson            6:49   14:16       
       273  175 Brooke Hutton      11  F   Coatesville                       6:51   14:17       
       274 3383 Emma Teneza        9   F   West Chester Henderson            6:08   14:17       
       275  216 Annabel Koza       9   F   Council Rock North                6:48   14:18       
       276 1229 Carly Musco        11  F   Pennridge                         6:43   14:18       
       277 1216 Isabella Moscatell 10  F   Penncrest                         6:49   14:18       
       278 1089 Sarah Nicoletti    11  F   Methacton                         6:48   14:18       
       279 1187 Christina Jimenez  9   F   Oxford Area                       6:46   14:20       
       280  355 Catie Kauffman     12  F   Harriton                          6:57   14:21       
       281  110 Stephanie Hiltpold 10  F   Central Bucks South               6:26   14:24       
       282 1103 Maeve Gallagher    9   F   Mount Saint Joseph Academy        6:45   14:24       
       283 1147 Ximena Trejo-Mora  11  F   North Penn                        6:52   14:25       
       284  383 Paige Ottaviano    12  F   Haverford Township HS             6:52   14:25       
       285 3419 Tara Jog           10  F   Wissahickon                       6:53   14:26       
           1070 Lauren Holt        12  F   Marple Newtown                    6:40   14:26       
       286 3152 Aileen Manion      12  F   Radnor                            6:50   14:27       
       287 3278 Gianna Mazza       11  F   Upper Darby                       6:52   14:28       
       288   24 Emma Sullivan      12  F   Avon Grove                        6:58   14:29       
       289 1215 Sheila Malone      12  F   Penncrest                         7:01   14:29       
       290 3108 Elese Christ       12  F   Pottsgrove                        6:52   14:30       
           3406 Lauren Gugger      12  F   William Tennent                   6:52   14:30       
       291  336 Brenna Ruhnke      11  F   Great Valley                      6:54   14:30       
           3139 Ashlyn Hickey      9   F   Quakertown                        6:51   14:32       
       292 3154 Chase Rufo         11  F   Radnor                            6:53   14:32       
       293 1214 Paige Jacobs       12  F   Penncrest                         7:02   14:33       
       294 3155 Amanda Zajac       12  F   Radnor                            7:05   14:34       
       295 1117 Renee Hertenberger 11  F   Neshaminy                         6:50   14:34       
       296  109 Anna Green         10  F   Central Bucks South               6:40   14:36       
       297 1143 Clare Dentner      11  F   North Penn                        6:53   14:36       
       298  143 Sydney Rubin       10  F   Cheltenham                        7:04   14:36       
       299 3153 Sarah Rosenblum    11  F   Radnor                            6:51   14:37       
       300 3111 Molly Neeson       10  F   Pottsgrove                        6:54   14:37       
       301  140 Alana Margerum     10  F   Cheltenham                        7:04   14:37       
       302 1228 Shea McGowen       11  F   Pennridge                         6:54   14:37       
       303 3396 Katherine Tolsdorf 10  F   West Chester Rustin               7:07   14:37       
       304 3395 Faith Schmidt      10  F   West Chester Rustin               7:06   14:37       
       305 3394 Mary Grace Ryan    11  F   West Chester Rustin               7:06   14:37       
       306 1293 Sarah Scanlin      11  F   Plymouth Whitemarsh               7:03   14:39       
       307 1188 Allison Malone     12  F   Oxford Area                       6:52   14:39       
       308 3391 Josi Gatto         10  F   West Chester Rustin               7:08   14:39       
       309 1275 Karley Dibofsky    10  F   Phoenixville Area                 7:00   14:40       
       310  352 Olivia Conrad      9   F   Harriton                          6:55   14:41       
       311 3168 Jackie Scandle     11  F   Ridley                            6:52   14:43       
       312 3216 Brianna Juliano    11  F   Springfield (Delco)               7:15   14:44       
       313    5 Norah Mcdonnell    12  F   Abington                          7:09   14:48       
       314 1211 Lauren Cawley      9   F   Penncrest                         6:50   14:50       
       315 1106 Helena Volpe       10  F   Mount Saint Joseph Academy        7:01   14:51       
           3251 Artricia Nou       12  F   Sun Valley                        7:02   14:56       
       316 3110 Madison Giraud     10  F   Pottsgrove                        6:56   14:56       
       317  316 Catherine Tran     10  F   Garnet Valley                     7:08   14:56       
       318 1291 Amanda Choi        11  F   Plymouth Whitemarsh               7:06   14:57       
            155 Keeasia Smith      12  F   Chester                           6:53   14:57       
       319 1199 Tatiyana Laylor    11  F   Penn Wood                         6:55   14:58       
       320 3166 Julianna Moss      10  F   Ridley                            6:39   15:07       
       321 3165 Samantha Kusner    9   F   Ridley                            7:15   15:07       
           3249 Gioia Maiale       12  F   Sun Valley                        7:13   15:08       
       322  174 Isabel Fox         11  F   Coatesville                       7:01   15:10       
       323 1186 Zibby Harvey       12  F   Oxford Area                       7:00   15:11       
       324 1277 Lauren Harper      10  F   Phoenixville Area                 6:57   15:13       
       325  315 Grace Searing      11  F   Garnet Valley                     7:19   15:17       
       326 1289 Jakiah Belton      10  F   Plymouth Whitemarsh               7:18   15:20       
           3138 Ellie DeGrunchy    12  F   Quakertown                        7:06   15:23       
       327   32 Alexis Finazzo     10  F   Bensalem                          7:15   15:25       
       328 3320 Olivia Metz        10  F   Upper Moreland                    7:20   15:25       
       329 1217 Abby Volz          9   F   Penncrest                         7:19   15:31       
       330 3280 Alycia White       11  F   Upper Darby                       7:25   15:32       
       331   34 Layla Myers        10  F   Bensalem                          7:18   15:38       
       332 1295 Elizabeth Vikingst 12  F   Plymouth Whitemarsh               7:18   15:39       
             15 Tymia Avery        9   F   Academy Park                      6:56   15:39       
       333 3321 Jenna Painter      10  F   Upper Moreland                    7:35   15:40       
       334 1212 Josie Cressler     10  F   Penncrest                         7:36   15:44       
       335 3113 Chloe Sullivan     10  F   Pottsgrove                        7:16   15:56       
       336 3279 Jessica Trotter    12  F   Upper Darby                       7:30   16:02       
       337 3215 Katie Jones        9   F   Springfield (Delco)               7:39   16:13       
       338 3217 Nicole Noce        12  F   Springfield (Delco)               7:57   16:31       
       339 3212 Chloe Borgesi      11  F   Springfield (Delco)               7:52   16:31       
       340 3318 Emily Keough       11  F   Upper Moreland                    7:51   16:38       
       341 3275 Megan Cook         10  F   Upper Darby                       8:15   16:51       
       342 3214 Mary Cardie        9   F   Springfield (Delco)               7:58   16:59       
       343 1027 Madison Brown      12  F   Kennett                           7:58   17:00       
       344 3213 Ren Bruinsma       12  F   Springfield (Delco)               8:11   17:20       
       345 3218 Emma Shields       12  F   Springfield (Delco)               8:12   17:20       
       346   35 Isha Patel         10  F   Bensalem                          7:59   17:22       
           1072 Brandy Turnier     10  F   Marple Newtown                    8:44   18:43       
            153 Mariah Johnson     9   F   Chester                           8:19   18:51       
           1071 Victoria Picozzi   10  F   Marple Newtown                    8:47   19:00       
           3248 Hannah Kirkell     9   F   Sun Valley                        9:37   21:02       


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: