DirectAthletics MeetPro
                       Lebanon County Track Championships                       
                      Lebanon HS, Lebanon, PA - 4/28/2018                       

Men's 100 Meters
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Pts 
=====================================================================
   1 Miller, Stanley      Annville-Cleona           11.28  NW     10 
   2 Rios, Chris          Cedar Crest               11.46  NW      8 
   3 Andrews, De'Undre    Lebanon                   11.49  NW      6 
   4 Gibbs, Jepel         Cedar Crest               11.53  NW      4 
   5 Trader, Christian    Northern Lebanon          11.79  NW      2 
   6 Morder, Nick         Palmyra                   11.96  NW      1 

Prelims
==============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Ht. (Pl) Pts 
==============================================================================
   1 Miller, Stanley      Annville-Cleona           11.32  NW  Q   2  (1)     
   2 Gibbs, Jepel         Cedar Crest               11.55  NW  q   2  (2)     
   3 Andrews, De'Undre    Lebanon                   11.56  NW  Q   1  (1)     
   4 Rios, Chris          Cedar Crest               11.58  NW  q   1  (2)     
   5 Trader, Christian    Northern Lebanon          11.64  NW  q   2  (3)     
   6 Morder, Nick         Palmyra                   11.84  NW  q   1  (3)     
   7 Harlee, Brandon      Eastern Lebanon Coun      11.95  NW      1  (4)     
   8 Manzolillio, Christi Lebanon                   11.96  NW      1  (5)     
   9 Friday, Donald       Annville-Cleona           12.07  NW      2  (4)     
  10 Wenger, Luke         Palmyra                   12.28  NW      1  (6)     
  11 Walters, Caden       Eastern Lebanon Coun      12.32  NW      2  (5)     
  12 Bender, Keaton       Northern Lebanon          13.15  NW      2  (6)     

Men's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 Miller, Stanley      Annville-Cleona           23.37  NW    2  (1)  10 
   2 Andrews, De'Undre    Lebanon                   24.18  NW    2  (2)   8 
   3 Rios, Chris          Cedar Crest               24.18  NW    2  (3)   6 
   4 Morder, Nick         Palmyra                   24.27  NW    2  (4)   4 
   5 Sullivan, Aidan      Cedar Crest               24.40  NW    1  (1)   2 
   6 Allen, Hari          Lebanon                   24.63  NW    1  (2)   1 
   7 MacMillan, Domenic   Annville-Cleona           24.68  NW    2  (5)     
   8 Herb, Elijah         Eastern Lebanon Coun      25.11  NW    1  (3)     
   9 Bailey, Hunter       Eastern Lebanon Coun      25.13  NW    1  (4)     
  10 Bender, Keaton       Northern Lebanon          27.31  NW    1  (5)     

Men's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 Blandy, Nick         Cedar Crest               53.31   2  (1)  10 
   2 Richardson, Lucas    Palmyra                   53.86   2  (2)   8 
   3 Varela, Romeo        Annville-Cleona           54.06   2  (3)   6 
   4 Malawi, William      Cedar Crest               54.13   2  (4)   4 
   5 Soderstedt, Conner   Palmyra                   54.41   2  (5)   2 
   6 Young, Jahlil        Lebanon                   54.89   2  (6)   1 
   7 Scheer, Dylan        Annville-Cleona           55.07   1  (1)     
   8 Checo Mercado, Frank Lebanon                   56.83   1  (2)     
   9 Bailey, Hunter       Eastern Lebanon Coun      57.45   1  (3)     
  10 Williams, Erik       Eastern Lebanon Coun      58.05   1  (4)     

Men's 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Klick, Riley         Lebanon                 2:00.50  10 
   2 Laliberte, Dj        Cedar Crest             2:05.43   8 
   3 Shutter, Nate        Cedar Crest             2:06.42   6 
   4 Carroll, Matt        Palmyra                 2:07.59   4 
   5 Wadas, Derek         Palmyra                 2:12.17   2 
   6 Tinto, Mathew        Northern Lebanon        2:13.80   1 
   7 Knox, Gavin          Annville-Cleona         2:21.98     
   8 Gonzalez, Victor     Annville-Cleona         2:24.95     
   9 Bracero, Angelo      Lebanon                 2:31.50     

Men's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Carroll, Matt        Palmyra                 4:29.44  10 
   2 Wolfe, Adam          Cedar Crest             4:30.41   8 
   3 Fackler, Jakolby     Palmyra                 4:36.96   6 
   4 Blymier, Evan        Lebanon                 4:40.02   4 
   5 Krall, Gage          Northern Lebanon        4:42.39   2 
   6 Scicchitano, Ryan    Cedar Crest             4:44.72   1 
   7 Gray, Mitchell       Eastern Lebanon Coun    4:49.84     
   8 Nelson, Cole         Eastern Lebanon Coun    4:53.77     
   9 Almer, Alexander     Northern Lebanon        5:14.71     
  10 Shertzer, Doyle      Annville-Cleona         5:17.12     
  11 Tshudy, Jack         Annville-Cleona         5:20.86     
  12 Bracero, Angelo      Lebanon                 5:35.13     

Men's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Fackler, Jakolby     Palmyra                10:10.65  10 
   2 Toth, Zachary        Palmyra                10:13.27   8 
   3 Blymier, Evan        Lebanon                10:15.23   6 
   4 Rudd, Josh           Cedar Crest            10:28.26   4 
   5 Berger, Jordan       Northern Lebanon       10:39.05   2 
   6 Mcallister, Ryan     Eastern Lebanon Coun   10:51.93   1 
   7 Barrett, Jake        Cedar Crest            11:04.43     
   8 Hoffman, Matthew     Lebanon                11:27.00     
   9 Bomberger, Brandon   Northern Lebanon       11:33.21     
  10 Tshudy, Jack         Annville-Cleona        12:04.72     

Men's 110m Hurdles
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Pts 
=====================================================================
   1 Eisenhauer, Tyler    Cedar Crest               15.50  NW     10 
   2 Herb, Elijah         Eastern Lebanon Coun      15.94  NW      8 
   3 Miller, Alex         Cedar Crest               16.35  NW      6 
   4 Brubaker, Grant      Eastern Lebanon Coun      17.15  NW      4 
   5 Diangelis, Dante     Northern Lebanon          18.22  NW      2 
   6 Sailsman, Zakee      Lebanon                   18.99  NW      1 

Prelims
==============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Ht. (Pl) Pts 
==============================================================================
   1 Eisenhauer, Tyler    Cedar Crest               15.68  NW  Q   2  (1)     
   2 Herb, Elijah         Eastern Lebanon Coun      15.92  NW  Q   1  (1)     
   3 Miller, Alex         Cedar Crest               16.38  NW  q   1  (2)     
   4 Brubaker, Grant      Eastern Lebanon Coun      16.66  NW  q   2  (2)     
   5 Sailsman, Zakee      Lebanon                   18.25  NW  q   1  (3)     
   6 Diangelis, Dante     Northern Lebanon          18.28  NW  q   2  (3)     
   7 Hernandez, Christian Annville-Cleona           18.84  NW      1  (4)     
   8 Topos, Xander        Palmyra                   19.19  NW      1  (5)     
   9 Bauer, Shelby        Annville-Cleona           19.30  NW      2  (4)     
  10 Pawling, Gabe        Palmyra                   19.72  NW      2  (5)     
  11 Beidler, Jacob       Northern Lebanon          21.42  NW      1  (6)     

Men's 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 Brubaker, Grant      Eastern Lebanon Coun      41.88   2  (1)  10 
   2 Blandy, Nick         Cedar Crest               42.44   2  (2)   8 
   3 Onisa, Greg          Eastern Lebanon Coun      43.16   2  (3)   6 
   4 Hampton, Gekye       Cedar Crest               43.86   2  (4)   4 
   5 Wenger, Luke         Palmyra                   44.29   2  (5)   2 
   6 Aquino-Rios, Luis    Lebanon                   45.94   1  (1)   1 
   7 Fortuna, Ethan       Annville-Cleona           45.98   1  (2)     
   8 Sailsman, Zakee      Lebanon                   46.21   1  (3)     
   9 Topos, Xander        Palmyra                   46.75   1  (4)     
  10 Diangelis, Dante     Northern Lebanon          47.17   1  (5)     
  11 Bauer, Shelby        Annville-Cleona           47.72   2  (6)     
  12 Beidler, Jacob       Northern Lebanon          52.03   1  (6)     

Men's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Lebanon               A      45.15  10 
   2 Annville-Cleona       A      45.32   8 
   3 Palmyra               A      45.39   6 
   4 Eastern Lebanon Coun  A      47.35   4 
     Cedar Crest           A         DQ     

Men's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Cedar Crest           A    3:36.92  10 
   2 Palmyra               A    3:39.99   8 
   3 Lebanon               A    3:41.99   6 
   4 Eastern Lebanon Coun  A    3:42.66   4 
   5 Annville-Cleona       A    3:45.90   2 

Men's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Cedar Crest           A    8:36.08  10 
   2 Palmyra               A    8:42.70   8 
   3 Eastern Lebanon Coun  A    8:48.73   6 
   4 Northern Lebanon      A    8:57.21   4 
   5 Annville-Cleona       A    9:31.70   2 
   6 Lebanon               A    9:55.67     

Men's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Maldonado, Juan      Lebanon                5' 10"  10 
   2 Eisenhauer, Tyler    Cedar Crest             5' 8"   8 
   3 Aquino-Rios, Luis    Lebanon                 5' 4"   6 
   4 Loehr, Adam          Cedar Crest             5' 4"   4 
   5 Bieschkie, Michael   Northern Lebanon        5' 2"   2 
   6 Wolfe, Ben           Palmyra                 5' 2"   1 
   7 Fortuna, Ben         Annville-Cleona         5' 0"     
   8 Topos, Xander        Palmyra                4' 10"     
   8 Fortuna, Ethan       Annville-Cleona        4' 10"     

Men's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Weaver, Jared        Eastern Lebanon Coun   12' 0"  10 
   2 Diangelis, Dante     Northern Lebanon       11' 6"   8 
   3 Waldhausen, Neil     Annville-Cleona        11' 6"   6 
   4 Machinga, Zachary    Palmyra                11' 0"   4 
   5 Andrews, De'Undre    Lebanon                11' 0"   2 
   6 Dorn, Hunter         Palmyra                11' 0"   1 
   7 Brubaker, Trenton    Eastern Lebanon Coun    9' 6"     
   7 Herzog, Zach         Cedar Crest             9' 6"     
   9 Gilbert, Nikolas     Lebanon                 8' 6"     
  10 Billman, Mark        Cedar Crest             8' 0"     

Men's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Miller, Stanley      Annville-Cleona        20' 3"  NW   10 
   2 Morder, Nick         Palmyra                20' 1"  NW    8 
   3 Trader, Christian    Northern Lebanon     19' 9.75  NW    6 
   4 Wolfe, Ben           Palmyra              19' 1.50  NW    4 
   5 Santos, Essay        Cedar Crest          19' 0.75  NW    2 
   6 Aquino-Rios, Luis    Lebanon              18' 6.50  NW    1 
   7 Stewart, Juan        Cedar Crest          18' 5.50  NW      
   8 Brubaker, Grant      Eastern Lebanon Coun   18' 3"  NW      
   9 Maldonado, Juan      Lebanon              17' 6.25  NW      
  10 Weston, Marcus       Annville-Cleona        17' 5"  NW      
  11 Bieschkie, Michael   Northern Lebanon       16' 7"  NW      
  12 Johnson, Adam        Eastern Lebanon Coun 16' 4.25  NW      

Men's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Maldonado, Juan      Lebanon              43' 7.50  NW   10 
   2 Trader, Christian    Northern Lebanon     43' 4.75  NW    8 
   3 Wolfe, Ben           Palmyra               40' 11"  NW    6 
   4 Young, Jahlil        Lebanon              40' 2.50  NW    4 
   5 Shand, Kendell       Cedar Crest            39' 6"  NW    2 
   6 Fortuna, Ethan       Annville-Cleona        38' 4"  NW    1 
   7 Harlee, Brandon      Eastern Lebanon Coun 38' 2.50  NW      
   8 Rios, Josh           Cedar Crest            36' 5"  NW      
   9 Friedel, Christain   Palmyra              36' 1.50  NW      
  10 Torres, Blaise       Northern Lebanon     36' 1.25  NW      
  11 Herb, Elijah         Eastern Lebanon Coun   36' 0"  NW      
  12 Boyer, Cory          Annville-Cleona      33' 7.50  NW      

Men's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Miller, Garrett      Palmyra                46' 2"  10 
   2 Moore, TJ            Cedar Crest          43' 8.75   8 
   3 Wawrzyniak, Eric     Cedar Crest          43' 1.75   6 
   4 Kreider, Nathan      Palmyra                42' 6"   4 
   5 Stephans, Keiano     Lebanon              41' 4.25   2 
   6 Calini, Gabe         Lebanon              41' 0.75   1 
   7 Porsche, Trevor      Annville-Cleona      38' 2.50     
   8 Seip, Ashton         Northern Lebanon     36' 8.25     
   9 Nelson, Joe          Eastern Lebanon Coun 36' 7.50     
  10 Mitchell, Syryth     Annville-Cleona      35' 3.75     
  11 Lambrecht, Dylan     Northern Lebanon     33' 4.50     
  12 Hermansky, Wyatt     Eastern Lebanon Coun 31' 5.25     

Men's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Miller, Garrett      Palmyra               133' 7"  10 
   2 Myers, Noah          Annville-Cleona       130' 3"   8 
   3 Wawrzyniak, Eric     Cedar Crest           127' 6"   6 
   4 Kreider, Nathan      Palmyra               125' 5"   4 
   5 Lambrecht, Dylan     Northern Lebanon      123' 8"   2 
   6 Goodyear, Nicholas   Northern Lebanon      120' 1"   1 
   7 Moore, TJ            Cedar Crest          116' 10"     
   8 Groff, Zach          Eastern Lebanon Coun  106' 4"     
   9 Sprenkle, Austin     Eastern Lebanon Coun  100' 9"     
  10 Calini, Gabe         Lebanon                92' 0"     
  11 Lopez, Dion          Annville-Cleona        88' 4"     
     Stephans, Keiano     Lebanon                  FOUL     

Men's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Miller, Tanner       Cedar Crest          175' 10"  10 
   2 Dorn, Hunter         Palmyra               170' 4"   8 
   3 Nauman, Brenden      Eastern Lebanon Coun  150' 7"   6 
   4 Heilman, Evan        Annville-Cleona       147' 7"   4 
   5 Eisenhauer, Brock    Cedar Crest           137' 4"   2 
   6 Myers, Noah          Annville-Cleona       136' 1"   1 
   7 Horst, Ben           Eastern Lebanon Coun  135' 5"     
   8 Valentine, Max       Palmyra               134' 5"     
   9 Bradley, Nick        Lebanon               131' 4"     
  10 Seip, Ashton         Northern Lebanon      125' 2"     
  11 Goodyear, Nicholas   Northern Lebanon      120' 5"     
  12 Black, Ben           Lebanon               118' 8"     

Women's 100 Meters
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Pts 
=====================================================================
   1 Bonzelet, Shayla     Cedar Crest               13.15  NW     10 
   2 Stough, Maliyah      Palmyra                   13.36  NW      8 
   3 Rueppel, Kaitlyn     Eastern Lebanon Coun      13.58  NW      6 
   4 McCurdy, Hannah      Cedar Crest               13.66  NW      4 
   5 Wenger, Elizabeth    Palmyra                   13.69  NW      2 
   6 Mengel, Sydney       Northern Lebanon          13.89  NW      1 

Prelims
=====================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Pts 
=====================================================================
   1 Stough, Maliyah      Palmyra                   13.10  NW  Q     
   2 Bonzelet, Shayla     Cedar Crest               13.13  NW        
   3 Rueppel, Kaitlyn     Eastern Lebanon Coun      13.52  NW  q     
   4 Rosengrant, Devon    Eastern Lebanon Coun      13.82  NW        
   5 Warren, Veronica     Northern Lebanon          14.61  NW        
   6 Castro-Cruz, Joselin Lebanon                   18.19  NW        

Women's 200 Meters
Finals
============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind Ht. (Pl) Pts 
============================================================================
   1 Bonzelet, Shayla     Cedar Crest               26.99  NW    2  (1)  10 
   2 Holloman, DeAsia     Cedar Crest               28.00  NW    2  (2)   8 
   3 Julian, Mia          Palmyra                   28.01  NW    1  (1)   6 
   4 Rueppel, Kaitlyn     Eastern Lebanon Coun      28.26  NW    2  (3)   4 
   5 Stough, Maliyah      Palmyra                   28.75  NW    2  (4)   2 
   6 Mengel, Sydney       Northern Lebanon          29.18  NW    2  (5)   1 
   7 Pierre, Neesha       Annville-Cleona           29.50  NW    1  (2)     
   7 Ray, Cassiah         Northern Lebanon          29.50  NW    2  (6)     
   9 Nolt, Jalissa        Eastern Lebanon Coun      31.09  NW    1  (3)     
  10 Orea, Kaprise        Lebanon                   33.93  NW    1  (4)     
  11 Castro-Cruz, Joselin Lebanon                   35.60  NW    1  (5)     

Women's 400 Meters
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 Julian, Mia          Palmyra                   59.60   2  (1)  10 
   2 Bonzelet, Shayla     Cedar Crest             1:00.29   2  (2)   8 
   3 Balthaser, Dezaree   Eastern Lebanon Coun    1:02.38   2  (3)   6 
   4 Ray, Cassiah         Northern Lebanon        1:03.65   2  (4)   4 
   5 Freshley, Allie      Cedar Crest             1:04.76   2  (5)   2 
   6 Correa, Giahnny      Lebanon                 1:04.84   1  (1)   1 
   7 Becker, Kaitlyn      Palmyra                 1:05.62   2  (6)     
   8 Keens, Janet         Eastern Lebanon Coun    1:07.19   1  (2)     
   9 Strickler, Julie     Annville-Cleona         1:09.47   1  (3)     
  10 Reigle, Heather      Annville-Cleona         1:13.76   1  (4)     
  11 Lessing, RaeAnn      Northern Lebanon        1:16.36   1  (5)     
  12 Arnold-Paine, Peyton Lebanon                 1:18.84   1  (6)     

Women's 800 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Keck, Ellie          Palmyra                 2:25.97  10 
   2 Keath, Abby          Eastern Lebanon Coun    2:29.19   8 
   3 Heagy, Megan         Cedar Crest             2:31.26   6 
   4 Colon Olivencia, Den Lebanon                 2:37.56   4 
   5 St. Clair, Jess      Palmyra                 2:39.92   2 
   6 Strunk, Cate         Cedar Crest             2:44.90   1 
   7 Tshudy, Mary         Annville-Cleona         2:49.58     
   8 Cheslock, Olivia     Northern Lebanon        2:52.36     
   9 Mannino, Lorenza     Annville-Cleona         3:12.72     

Women's 1600 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Young, Gwyneth       Cedar Crest             5:18.53  10 
   2 Hollen, Sarah        Palmyra                 5:38.53   8 
   3 St. Clair, Jess      Palmyra                 5:46.92   6 
   4 Strunk, Cate         Cedar Crest             5:47.65   4 
   5 Williams, Emily      Eastern Lebanon Coun    5:54.72   2 
   6 Cheslock, Olivia     Northern Lebanon        6:06.64   1 
   7 Berdinka, Tessa      Northern Lebanon        6:09.41     

Women's 3200 Meters
Finals
==============================================================
  Pl Name                 Team                       Time Pts 
==============================================================
   1 Young, Gwyneth       Cedar Crest            11:34.93  10 
   2 Laliberte, Taylor    Cedar Crest            12:41.37   8 
   3 Brubaker, Lily       Eastern Lebanon Coun   12:49.12   6 
   4 Hollen, Sarah        Palmyra                13:28.92   4 
   5 Keck, Claire         Palmyra                13:49.47   2 
   6 Snyder, Bethany      Northern Lebanon       16:14.40   1 

Women's 100m Hurdles
Finals
=====================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Pts 
=====================================================================
   1 Stough, Maliyah      Palmyra                   15.54  NW     10 
   2 Holloman, DeAsia     Cedar Crest               16.35  NW      8 
   3 Nolt, Jalissa        Eastern Lebanon Coun      16.56  NW      6 
   4 Brown, Madyson       Cedar Crest               17.45  NW      4 
   5 Bonds, Jannae        Palmyra                   17.59  NW      2 
   6 Pierre, Neesha       Annville-Cleona           19.79  NW      1 

Prelims
==============================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Wind a Ht. (Pl) Pts 
==============================================================================
   1 Stough, Maliyah      Palmyra                   15.44  NW  Q   2  (1)     
   2 Holloman, DeAsia     Cedar Crest               16.11  NW  Q   1  (1)     
   3 Nolt, Jalissa        Eastern Lebanon Coun      16.67  NW  q   1  (2)     
   4 Brown, Madyson       Cedar Crest               17.45  NW  q   2  (2)     
   5 Bonds, Jannae        Palmyra                   17.50  NW  q   2  (3)     
   6 Pierre, Neesha       Annville-Cleona           18.46  NW  q   2  (4)     
   7 Seip, Brianna        Northern Lebanon          18.70  NW      1  (3)     
   8 Nolt, Kaylin         Eastern Lebanon Coun      19.05  NW      1  (4)     
   9 Kreider, Gracen      Annville-Cleona           19.92  NW      2  (5)     
  10 Pizzaro-Rodriguez, Y Lebanon                   27.83  NW      1  (5)     

Women's 300m Hurdles
Finals
=======================================================================
  Pl Name                 Team                       Time Ht. (Pl) Pts 
=======================================================================
   1 Swingholm, Natalie   Eastern Lebanon Coun      48.51   2  (1)  10 
   2 Bonds, Jannae        Palmyra                   51.36   2  (2)   8 
   3 Warfield, Gabby      Cedar Crest               52.10   2  (3)   6 
   4 Smith, Courtney      Palmyra                   52.39   2  (4)   4 
   5 Faiola, Ilena        Cedar Crest               52.40   2  (5)   2 
   6 Kreider, Gracen      Annville-Cleona           53.23   1  (1)   1 
   7 Seip, Brianna        Northern Lebanon          54.73   1  (2)     
   8 Nolt, Kaylin         Eastern Lebanon Coun      54.75   1  (3)     
   9 Pierre, Neesha       Annville-Cleona           59.21   2  (6)     
  10 Pizzaro-Rodriguez, Y Lebanon                 1:10.71   1  (4)     

Women's 4 x 100m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Cedar Crest           A      51.19  10 
   2 Palmyra               A      51.89   8 
   3 Eastern Lebanon Coun  A      52.64   6 
   4 Northern Lebanon      A      56.56   4 
   5 Lebanon               A    1:00.90   2 

Women's 4 x 400m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Palmyra               A    4:18.04  10 
   2 Eastern Lebanon Coun  A    4:22.04   8 
   3 Cedar Crest           A    4:24.24   6 
   4 Lebanon               A    5:00.57   4 

Women's 4 x 800m Relay
Finals
============================================
  Pl Team                 Sq       Time Pts 
============================================
   1 Palmyra               A   10:24.20  10 
   2 Eastern Lebanon Coun  A   10:34.51   8 
   3 Cedar Crest           A   11:10.22   6 
   4 Lebanon               A   14:20.48   4 

Women's High Jump
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Woelfling, Hannah    Cedar Crest             5' 2"  10 
   2 Bidelspach, Emily    Eastern Lebanon Coun    5' 0"   8 
   3 Levengood, Amber     Cedar Crest            4' 10"   5 
   3 Bonds, Jannae        Palmyra                4' 10"   5 
   5 Correa, Giahnny      Lebanon                4' 10"   2 
   6 Montijo, Kaylisa     Eastern Lebanon Coun    4' 8"   1 
   7 Nye, Brittany        Annville-Cleona         4' 6"     
   8 Lessing, RaeAnn      Northern Lebanon        4' 4"     
   9 Zinsky, Sara         Northern Lebanon        4' 2"     
   9 Donnelly, Fiona      Palmyra                 4' 2"     

Women's Pole Vault
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
     Bidelspach, Emily    Eastern Lebanon Coun   10' 0"  10 
     Long, Kayla          Annville-Cleona         9' 6"   8 
     Wike, Sidney         Lebanon                 8' 6"   6 
     Menser, Morgan       Cedar Crest             7' 6"   4 
     McConaghy, Kelsey    Palmyra                 7' 6"   2 
     Levengood, Amber     Cedar Crest             7' 6"   1 
     Axarlis, Jennifer    Eastern Lebanon Coun    7' 0"     
     Tshudy, Mary         Annville-Cleona         7' 0"     
     Taylor, Madison      Northern Lebanon        6' 6"     
     Torres, Kaitlyn      Lebanon                 6' 6"     
     Bordner, Hannah      Palmyra                 6' 6"     

Women's Long Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Holloman, DeAsia     Cedar Crest            16' 3"  NW   10 
   2 Simpson, Camryn      Palmyra              15' 9.50  NW    8 
   3 Wenger, Elizabeth    Palmyra              15' 7.75  NW    6 
   4 Nelson, Julia        Eastern Lebanon Coun   15' 7"  NW    4 
   5 Rueppel, Kaitlyn     Eastern Lebanon Coun 15' 2.50  NW    2 
   6 Kreider, Gracen      Annville-Cleona      14' 4.75  NW    1 
   7 Warfield, Gabby      Cedar Crest          14' 2.50  NW      
   8 Pierre, Neesha       Annville-Cleona      13' 5.50  NW      
   9 Infante, Destiny     Lebanon              12' 8.50  NW      
  10 Deaner, Kailey       Northern Lebanon     12' 5.50  NW      
  11 Smith, Emily         Northern Lebanon     10' 0.25  NW      

Women's Triple Jump
Finals
=================================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Wind Pts 
=================================================================
   1 Woelfling, Hannah    Cedar Crest          34' 4.50  NW   10 
   2 Nelson, Julia        Eastern Lebanon Coun   32' 7"  NW    8 
   3 Simpson, Camryn      Palmyra              31' 6.75  NW    6 
   4 Bonds, Jannae        Palmyra              31' 4.75  NW    4 
   5 McCurdy, Hannah      Cedar Crest          31' 3.50  NW    2 
   6 Montijo, Kaylisa     Eastern Lebanon Coun  30' 10"  NW    1 
   7 Correa, Giahnny      Lebanon                29' 9"  NW      
   8 Kreider, Gracen      Annville-Cleona        29' 8"  NW      
   9 Infante, Destiny     Lebanon              29' 4.50  NW      
  10 Domencic, Sarah      Annville-Cleona      28' 7.75  NW      
  11 Deaner, Kailey       Northern Lebanon       28' 4"  NW      

Women's Shot Put
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Simmons, ShanAnn     Lebanon              35' 7.50  10 
   2 Woelfling, Hannah    Cedar Crest          35' 6.75   8 
   3 Weddle, Hannah       Cedar Crest          34' 9.50   6 
   4 Shuey, Ryelle        Eastern Lebanon Coun 34' 5.50   4 
   5 Sforza, Olivia       Lebanon                31' 7"   2 
   6 Sherk, Haley         Eastern Lebanon Coun 31' 4.25   1 
   7 Hetrick, Madison     Northern Lebanon       31' 4"     
   8 Drane, Mackenzie     Annville-Cleona      29' 2.25     
   9 West, Kirstin        Palmyra              29' 0.25     
  10 Dancause, Morgan     Annville-Cleona      28' 7.75     
  11 Courneya, Jessica    Northern Lebanon       24' 7"     
  12 Byrd, Ashton         Palmyra                23' 2"     

Women's Discus
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 Woelfling, Hannah    Cedar Crest          134' 10"  10 
   2 Drane, Mackenzie     Annville-Cleona       105' 3"   8 
   3 Devine, Olivia       Palmyra               100' 0"   6 
   4 Keppley, Kaylynn     Eastern Lebanon Coun   93' 8"   4 
   5 Weddle, Hannah       Cedar Crest            90' 7"   2 
   6 Sforza, Olivia       Lebanon                89' 8"   1 
   7 Simmons, ShanAnn     Lebanon                85' 5"     
   8 Luciotti, Madison    Annville-Cleona        79' 3"     
   9 Martin, Genieva      Palmyra                73' 3"     
  10 Angstadt, Julia      Eastern Lebanon Coun  71' 10"     
  11 Courneya, Jessica    Northern Lebanon      54' 10"     
  12 Hetrick, Madison     Northern Lebanon       54' 8"     

Women's Javelin
Finals
============================================================
  Pl Name                 Team                     Mark Pts 
============================================================
   1 West, Kirstin        Palmyra               133' 9"  10 
   2 Shuey, Ryelle        Eastern Lebanon Coun  111' 0"   8 
   3 Miller, Grace        Cedar Crest           101' 6"   6 
   4 Martin, Genieva      Palmyra               101' 2"   4 
   5 Brown, Madyson       Cedar Crest            96' 5"   2 
   6 Zinsky, Sara         Northern Lebanon       95' 1"   1 
   7 Simmons, ShanAnn     Lebanon                89' 2"     
   8 Sellers, Harper      Annville-Cleona        84' 0"     
   9 Sforza, Olivia       Lebanon                83' 0"     
  10 Inman, Chloe         Annville-Cleona        80' 4"     
  11 Keppley, Kaylynn     Eastern Lebanon Coun   78' 9"     

Boys Scores                                                                     
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 Cedar Crest                 157 
   2 Palmyra                     139 
   3 Lebanon                      90 
   4 Annville-Cleona              68 
   5 Eastern Lebanon Coun         59 
   6 Northern Lebanon             40 
Girls Scores                                                                    
=====================================
  Pl Team                      Score 
=====================================
   1 Cedar Crest                 199 
   2 Palmyra                     163 
   3 Eastern Lebanon Coun        121 
   4 Lebanon                      36 
   5 Annville-Cleona              19 
   6 Northern Lebanon             13 

Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: