9TH ANNUAL OAKBOURNE RELAYS
                           STETSON MIDDLE SCHOOL
                                  8/29/14

Place Runner #1   Runner #2   S School                    Relay Split   Split 2 Split 3 Split 4 Time
===== =========== =========== = ========================= ===== ======= ======= ======= ======= =======
    1 Brislin     Juul        f UNIONVILLE                3        6:28    5:58    6:18    5:54   24:37
    2 Wentz       Young       f UNIONVILLE                1        6:32    5:52    6:35    5:47   24:44
    3 Breeding    Talley      f UNIONVILLE                2        6:27    5:58    6:33    5:51   24:48
    4 Barnhill    Planck      f DTW                       2        6:19    6:05    6:17    6:18   24:57
    5 Shultz      Nasman      f CONESTOGA                 1        6:13    6:13    6:12    6:22   24:59
    6 Gates       Thomas      f HEMPFIELD                 1        6:18    5:57    6:35    6:16   25:04
    7 Devlin      Hickey      f DTW                       4        5:45    6:44    5:50    6:57   25:15
    8 Edwards     Mills       f UNIONVILLE                4        6:19    6:06    6:28    6:28   25:19
    9 Willingmyre Chtourou    f WILSON                    1        6:04    6:20    6:00    7:02   25:25
   10 Sanger      Gagliardi   f WILSON                    3        6:21    6:04    6:38    6:25   25:26
   11 L. Vanblunk J. Squeri   f D-EAST                    1        6:08    6:31    6:24    6:48   25:50
   12 M. Vanblunk A. Squeri   f D-EAST                    2        6:16    6:28    6:33    6:37   25:53
   13 Duffy       Campbell    F CONESTOGA                 2        6:20    6:33    6:37    6:30   25:58
   14 Reightneour Snyder      F DB                        1        6:22    6:20    6:52    6:31   26:04
   15 Dunn        Bewley      f PENNCREST                 1        6:14    6:33    6:41    6:49   26:15
   16 Koser       Mulcahy     f D-EAST                    3        6:29    6:32    6:45    6:37   26:21
   17 Eidson      Guglielmi   F DB                        2        6:27    6:36    6:43    6:42   26:26
   18 Campbell    Ryan        f HEMPFIELD                 3        6:25    6:34    6:56    6:46   26:38
   19 Williams    Lausch      f HEMPFIELD                 2        6:39    6:32    6:54    6:41   26:45
   20 Lewis       Den Otter   f WILSON                    2        6:50    6:13    7:15    6:29   26:46
   21 Gherke      Allison     f HEMPFIELD                 4        6:32    6:29    7:13    6:43   26:55
   22 Sievers     Wanner      F DB                        3        6:36    6:46    6:46    7:02   27:08
   23 Fatone      McGoldrick  f D-EAST                    4        6:31    6:47    6:54    7:07   27:18
   24 Riggs       Shultz      f CONESTOGA                 4        6:46    6:47    7:10    6:39   27:21
   25 Morris      Bell        F SOUDERTON                 1        6:26    6:53    6:52    7:17   27:27
   26   Bulgier   O'Donnell   f SOUDERTON                 2        6:49    6:38    7:05    7:05   27:36
   27 Holmes      Selig       f CONESTOGA                 3        6:39    6:54    6:48    7:21   27:40
   28 Thomas      Warner      f RUSTIN                    4        6:54    6:40    7:02    7:24   27:59
   29 Delviscio   Stout       f RUSTIN                    1        7:34    6:09    8:07    6:19   28:07
   30 Buchler     Nunag       f VILLA                     1        6:42    7:02    7:04    7:28   28:14
   31   Ferrebee  Scott       f SOUDERTON                 3        6:48    7:09    7:19    7:31   28:45
   32 Adams       Hontz       f RUSTIN                    3        6:53    6:53    7:15    7:48   28:48
   33 Patras      Sokol       f DTW                       3        6:53    7:00    7:27    7:37   28:56
   34 Cimino      Moyer       F DB                        4        6:56    7:17    7:13    7:34   28:58
   35 Eller       Tuominen    f RUSTIN                    2        7:20    6:58    7:25    7:19   29:01
   36 Mowrey      Stickley    f OCTORARA                  1        6:34    7:34    6:51    8:18   29:15
   37 Jurcik      Schuck      f KENNETT                   1        6:50    7:27    7:02    8:07   29:25
   38 McCann      Zeloyle     F DTW                       1        7:06    7:14    7:37    7:41   29:37
   39 Ficco       O'Donnell   f VILLA                     3        7:07    7:27    7:36    7:48   29:57
   40 Noble       Le          F SOUDERTON                 4        7:17    7:29    7:31    7:44   29:59
   41 O'Connell   Bevin       f VILLA                     2        7:02    7:35    7:32    8:11   30:18
   42 Cassidy     Wishneski   f OCTORARA                  2        7:27    7:20    7:48    7:55   30:29
   43 Auberzinsky Wicks       f OCTORARA                  3        7:24    7:24    7:36    8:09   30:31
   44 Jacobs      Hall        F PENNCREST                 2        7:01    8:00    7:28    8:32   31:00
   45 Malone      Muetterties f PENNCREST                 3        7:30    7:42    7:49    8:00   31:00
   46 Nellis      Rhile       F PENNCREST                 4        7:37    8:34    8:06    9:13   33:28
                                                                      Page 1


                     *********** TEAM SCORE **********


  1. 1:39:28 UNIONVILLE               (  24:52)
===================================
  1    24:37  Brislin     Juul
  2    24:44  Wentz       Young
  3    24:48  Breeding    Talley
  4    25:19  Edwards     Mills

  2. 1:45:22 HEMPFIELD                (  26:21) (Tiebreaker by best fourth place team)
===================================
  1    25:04  Gates       Thomas
  2    26:38  Campbell    Ryan
  3    26:45  Williams    Lausch
  4    26:55  Gherke      Allison

  2. 1:45:22 D-EAST                   (  26:21)
===================================
  1    25:50  L. Vanblunk J. Squeri
  2    25:53  M. Vanblunk A. Squeri
  3    26:21  Koser       Mulcahy
  4    27:18  Fatone      McGoldrick

  4. 1:45:58 CONESTOGA                (  26:30)
===================================
  1    24:59  Shultz      Nasman
  2    25:58  Duffy       Campbell
  3    27:21  Riggs       Shultz
  4    27:40  Holmes      Selig

  5. 1:48:36 DB                       (  27:09)
===================================
  1    26:04  Reightneour Snyder
  2    26:26  Eidson      Guglielmi
  3    27:08  Sievers     Wanner
  4    28:58  Cimino      Moyer

  6. 1:48:45 DTW                      (  27:12)
===================================
  1    24:57  Barnhill    Planck
  2    25:15  Devlin      Hickey
  3    28:56  Patras      Sokol
  4    29:37  McCann      Zeloyle

  7. 1:53:47 SOUDERTON                (  28:27)
===================================
  1    27:27  Morris      Bell
  2    27:36    Bulgier   O'Donnell
  3    28:45    Ferrebee  Scott
  4    29:59  Noble       Le

  8. 1:53:55 RUSTIN                   (  28:29)
===================================
  1    27:59  Thomas      Warner
  2    28:07  Delviscio   Stout
  3    28:48  Adams       Hontz
  4    29:01  Eller       Tuominen

  9. 2:01:43 PENNCREST                (  30:26)
===================================
  1    26:15  Dunn        Bewley
  2    31:00  Jacobs      Hall
  3    31:00  Malone      Muetterties
  4    33:28  Nellis      Rhile
Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: