*********** TEAM SCORE **********

  1. Stony Brook              
            3    4    7   25   27  (33) (41) =    66
  2. Yale                     
           10   12   14   18   19  (28) (47) =    73
  3. St. Joseph's (Pa.)       
            5   11   13   21   24  (38) (40) =    74
  4. La Salle                 
           26   30   31   32   34  (39)      =   153
  5. McNeese State            
            1    6   53   56   64  (67)      =   180
  6. Columbia                 
           29   37   44   46   48  (50) (52) =   204
  7. UMBC                     
           17   36   51   60   76  (78) (80) =   240
  8. Rutgers                  
           35   45   55   61   65  (66) (79) =   261
  9. Penn                     
           20   22   62   85   86  (87)(100) =   275
 10. Maryland-Eastern Shore   
            8   16   70   98  118 (133)(146) =   310
 10. George Washington        
           54   57   58   69   72  (75)(104) =   310
 12. Iona                     
            9   15   59   81  148            =   312
 13. Rider                    
           23   73   74   77   83  (88) (90) =   330
 14. Monmouth                 
           42   43   68   93   96 (101)(105) =   342
 15. Sacred Heart             
            2   82   95   97  107 (115)(116) =   383
 16. Harvard                  
           63   84   89   94  120 (121)      =   450
 17. UNC-Greensboro           
           49   91  103  123  127 (128)(129) =   493
 18. Marist                   
           71  110  111  112  113 (114)(119) =   517
 18. American                 
           92  102  106  108  109 (126)      =   517
 20. New Jersey Institute     
          117  122  124  135  136 (138)(145) =   634
 21. Hofstra                  
          125  131  132  134  137 (139)      =   659
 22. Loyola (Md.)             
           99  140  141  142  143 (144)(147) =   665
 23. Cabrini                  
          130  149  150  151  152 (153)(154) =   732


                                                                      Page 1


 
Place TmPl No.  Name               Yr  Sex School                    1mile   3mile   Time     
===== ==== ==== ================== === === ========================= ======= ======= ===== 
         1  239 Nathan Jones       JR  M   McNeese State                4:54               
         2  416 Connor Rog         SR  M   Sacred Heart                 4:54               
         3  463 Cameron Avery      FR  M   Stony Brook                  4:54               
         4  466 Daniel Connelly    SO  M   Stony Brook                  4:54               
         5  439 Jimmy Daniels      SR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:54               
         6  241 Enrique Soto       JR  M   McNeese State                4:54               
         7  467 Nick Cruz          SO  M   Stony Brook                  4:54               
         8  227 Khalil Rmidi Kinin SR  M   Maryland-Eastern Shore       4:54               
         9  129 Jac Hopkins        FR  M   Iona                         4:54               
        10  537 James Randon       SR  M   Yale                         4:54               
        11  443 Sean Macpherson    SO  M   St. Joseph's (Pa.)           4:54               
        12  539 Hale Ross          JR  M   Yale                         4:54               
        13  444 John Mascioli      SR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:54               
        14  535 Andre Ivankovic    SR  M   Yale                         4:54               
        15  131 Thomas McClellan   SR  M   Iona                         4:54               
        16  220 Mark Blackmon      JR  M   Maryland-Eastern Shore       4:54               
        17  496 Ifa Eado           JR  M   UMBC                         4:55               
        18  540 Allen Siegler      FR  M   Yale                         4:55               
        19  538 Trevor Reinhart    SO  M   Yale                         4:55               
        20  309 Thomas Connelly    JR  M   Penn                         4:55               
        21  446 Dan Savage         JR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:55               
        22  313 Aaron Groff        FR  M   Penn                         4:55               
        23  348 Danniel Belay      JR  M   Rider                        4:56               
        24  440 David Dorsey       JR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:56               
        25  468 Daniel Galford     JR  M   Stony Brook                  4:56               
        26  147 Bradley Heuer      SR  M   La Salle                     4:56               
        27  472 Vann Moffett       FR  M   Stony Brook                  4:56               
        28  541 Nathaniel Sievert  SR  M   Yale                         4:56               
        29   54 Johain Ounadjela   SO  M   Columbia                     4:56               
        30  144 Chris Berry        SR  M   La Salle                     4:57               
        31  149 Stephen Lewandowsk SR  M   La Salle                     4:57               
        32  145 Fran Ferruzzi      SR  M   La Salle                     4:57               
        33  469 Bryce Hedman       SO  M   Stony Brook                  4:57               
            337 Robert Stone       JR  M   Princeton                    4:57               
        34  150 David Ozarowski    SR  M   La Salle                     4:57               
        35  374 Nick Price         SR  M   Rutgers                      4:57               
        36  498 Matthew Kane       SO  M   UMBC                         4:57               
        37   57 Dan Schumacher     SO  M   Columbia                     4:57               
        38  434 Justin Branco      SO  M   St. Joseph's (Pa.)           4:57               
        39  148 Nick LeFavor       JR  M   La Salle                     4:57               
        40  437 Collin Crilly      JR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:57               
        41  473 Darian Sorouri     SO  M   Stony Brook                  4:57               
        42  263 Graham Huggins-Fil SR  M   Monmouth                     4:58               
            474 Kevin Vinolas      SO  M   Stony Brook                  4:58               
        43  269 Ryan Rafferty      FR  M   Monmouth                     4:58               
            470 Kyle Kelly         FR  M   Stony Brook                  4:58               
        44   50 Jonah Hanig        SR  M   Columbia                     4:58               
        45  372 Dominick Munson    SO  M   Rutgers                      4:58               
        46   56 Tommy Rooney       JR  M   Columbia                     4:58               
        47  542 Cameron Stanish    JR  M   Yale                         4:58               
        48   52 Mike McClemens     JR  M   Columbia                     4:58               
        49  527 William Sandin     SO  M   UNC-Greensboro               4:58               
            442 Shawn Hutchison    SO  M   St. Joseph's (Pa.)           4:58               
            441 Colin Gallagher    FR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:58               
        50   60 Kenny Vasbinder    FR  M   Columbia                     4:58               
            445 Zachary Michon     FR  M   St. Joseph's (Pa.)           4:59               
            438 Jack Daly          SO  M   St. Joseph's (Pa.)           4:59               
        51  492 Matt Bennett       FR  M   UMBC                         4:59               
        52   55 Keenan Piper       SR  M   Columbia                     4:59               
             49 Ryan Dearie        FR  M   Columbia                     4:59               
        53  242 Bradley Traviss    JR  M   McNeese State                4:59               
            536 Armstrong Noonan   FR  M   Yale                         4:59               
        54   78 Ryan Depinto       JR  M   George Washington            4:59               
        55  373 Conor Murphy       SO  M   Rutgers                      4:59               
        56  238 William Hamilton   JR  M   McNeese State                5:00               
        57   83 Jordan Pantalone   SR  M   George Washington            5:00               
        58   77 Carter Day         JR  M   George Washington            5:00               
        59  128 Danny Galvin       FR  M   Iona                         5:00               
        60  504 Nathan Nadal       SO  M   UMBC                         5:00               
        61  377 Luke Wiley         JR  M   Rutgers                      5:01               
        62  310 Kurt Convey        SO  M   Penn                         5:01               
            533 Matt Chisholm      JR  M   Yale                         5:01               
        63   96 Nick Linder        SO  M   Harvard                      5:01               
        64  237 Jacob Daigle       FR  M   McNeese State                5:01               
        65  375 Nick Pshunder      FR  M   Rutgers                      5:01               
        66  368 Trent Brinkofski   JR  M   Rutgers                      5:01               
            546 Patrick Hanley         M                                5:02               
        67  240 Damian O'Boyle     FR  M   McNeese State                5:02               
            464 Andrew Bearkland   FR  M   Stony Brook                  5:02               
        68  266 Kyle Mueller       SO  M   Monmouth                     5:02               
        69   84 Seamus Roddy       SR  M   George Washington            5:02               
        70  225 Stanley Meli       JR  M   Maryland-Eastern Shore       5:02               
        71  187 Matt Baffuto       SO  M   Marist                       5:02               
        72   85 Anthony Ruiz       SR  M   George Washington            5:02               
        73  358 Bradley Kaufmann   SR  M   Rider                        5:02               
        74  364 Mike Pinnola       JR  M   Rider                        5:03               
        75   75 Charles Arnold     JR  M   George Washington            5:03               
            545 Aaron Barlev           M                                5:03               
        76  502 Jonathan Luckin    SR  M   UMBC                         5:03               
             53 George Miao        JR  M   Columbia                     5:03               
        77  365 Connor Riley       SO  M   Rider                        5:03               
        78  493 Rhys Burgett       JR  M   UMBC                         5:03               
        79  371 Alex Livernois     JR  M   Rutgers                      5:03               
        80  501 Matt Kingeter      SO  M   UMBC                         5:04               
            509 Jordan Psaltakis   SR  M   UMBC                         5:04               
        81  133 Brian Warsh        FR  M   Iona                         5:04               
            436 Joshua Clark       FR  M   St. Joseph's (Pa.)           5:04               
        82  407 Trevor Guerrera    JR  M   Sacred Heart                 5:04               
            495 Patrick Duboyce    JR  M   UMBC                         5:04               
        83  367 Connor Szwetkowski SR  M   Rider                        5:04               
        84   98 Collin Price       SO  M   Harvard                      5:05               
        85  318 Sam Webb           SO  M   Penn                         5:05               
        86  312 William Daly       FR  M   Penn                         5:05               
        87  311 Colin Daly         FR  M   Penn                         5:05               
        88  357 Isaiah Jean-Baptis FR  M   Rider                        5:05               
            369 Andrew Comito      FR  M   Rutgers                      5:05               
        89   95 Robert Hope        SO  M   Harvard                      5:05               
        90  363 David Paduani      JR  M   Rider                        5:06               
        91  529 Luke Sumerford     JR  M   UNC-Greensboro               5:06               
            497 Elijah Hawkins     FR  M   UMBC                         5:06               
        92   15 Matthew Rainey     SO  M   American                     5:06               
        93  259 Dylan Capwell      JR  M   Monmouth                     5:06               
        94   93 Louis Colson       JR  M   Harvard                      5:07               
            491 Bradley Arbaugh    FR  M   UMBC                         5:07               
        95  408 Joshua Hadity      FR  M   Sacred Heart                 5:07               
            500 Luke Kessler       JR  M   UMBC                         5:07               
        96  262 Jake Howell        JR  M   Monmouth                     5:07               
        97  409 Andrew Handfield   JR  M   Sacred Heart                 5:07               
        98  224 Jordan Leon        SO  M   Maryland-Eastern Shore       5:07               
        99  172 Alexander Saffadi  JR  M   Loyola (Md.)                 5:08               
       100  315 Robert Klopf       SO  M   Penn                         5:08               
            316 Thomas Mulroy      JR  M   Penn                         5:08               
       101  265 Ryan Mitchell      SO  M   Monmouth                     5:08               
            314 Andrew Hallly      FR  M   Penn                         5:08               
       102   18 Alaeldin Tirba     JR  M   American                     5:08               
       103  528 Dakarai Shipp      SR  M   UNC-Greensboro               5:08               
       104   89 Colin Wills        FR  M   George Washington            5:08               
       105  264 Evan Jerolaman     FR  M   Monmouth                     5:08               
       106   14 Liam Purdy         JR  M   American                     5:08               
       107  404 Gilmar Barrios     FR  M   Sacred Heart                 5:09               
            317 Mitchell Poynter   FR  M   Penn                         5:09               
            267 Mathew Nelson      SR  M   Monmouth                     5:09               
       108   12 Benjamin Doiron    SO  M   American                     5:09               
       109   17 Thomas Sommer      SO  M   American                     5:09               
       110  195 Dietrich Mosel     JR  M   Marist                       5:09               
            261 Matt Farrell       SO  M   Monmouth                     5:09               
             79 Jon Dooling        FR  M   George Washington            5:09               
       111  190 Spencer Johnson    SR  M   Marist                       5:09               
       112  189 Riley Hughes       SO  M   Marist                       5:09               
       113  197 Palmer Weimann     SO  M   Marist                       5:10               
            510 Eric Smart         SO  M   UMBC                         5:10               
       114  196 Steven Rizzo       JR  M   Marist                       5:10               
            260 Rob DeFalco        JR  M   Monmouth                     5:10               
            505 Lorenzo Neil       SO  M   UMBC                         5:10               
       115  415 Christopher Peabod FR  M   Sacred Heart                 5:10               
       116  414 Nicholas Pandolfo  FR  M   Sacred Heart                 5:10               
       117  286 Ryan Budhu         FR  M   New Jersey Institute         5:10               
       118  226 Donovan Mundy      JR  M   Maryland-Eastern Shore       5:11               
       119  193 Steven Morrison    JR  M   Marist                       5:11               
            410 Sean Kildare       SO  M   Sacred Heart                 5:11               
       120   97 Zach Manickas-Hil  FR  M   Harvard                      5:11               
            308 Joshua Chazin      FR  M   Penn                         5:11               
            490 Stephen Alexander  JR  M   UMBC                         5:11               
       121   94 Charlie Davis      FR  M   Harvard                      5:11               
       122  287 Gerard Gill        FR  M   New Jersey Institute         5:11               
            192 Joseph Miller      JR  M   Marist                       5:12               
       123  526 Patrick O'Grady    SR  M   UNC-Greensboro               5:12               
             86 Chris Shaffer      JR  M   George Washington            5:12               
             82 Conner James       SO  M   George Washington            5:12               
            188 Saad Baig          SR  M   Marist                       5:12               
             87 Trevor Sye         JR  M   George Washington            5:12               
            376 Jason Schweizer    FR  M   Rutgers                      5:13               
       124  294 Arthur Smith       SR  M   New Jersey Institute         5:13               
       125  108 Jack Finlayson     SR  M   Hofstra                      5:13               
            191 Michael Kennedy    SO  M   Marist                       5:13               
             80 Noah Duell         JR  M   George Washington            5:13               
            418 Jake Tavernite     SO  M   Sacred Heart                 5:13               
            194 Stefan Morton      SR  M   Marist                       5:13               
       126   16 Chandler Ross      SO  M   American                     5:13               
            413 Dane Krchnavy      SO  M   Sacred Heart                 5:13               
       127  525 Brandon King       JR  M   UNC-Greensboro               5:14               
       128  531 Bryan Whyms        JR  M   UNC-Greensboro               5:14               
       129  523 David Guthrie      SR  M   UNC-Greensboro               5:15               
            354 Andrew Gordon      SR  M   Rider                        5:15               
            503 Kevin McGivern     FR  M   UMBC                         5:15               
       130   37 Andrew Sennett     SO  M   Cabrini                      5:15               
       131  111 Riley Leder        SR  M   Hofstra                      5:15               
            511 Miles Smith        FR  M   UMBC                         5:16               
            366 Theodore Saydah    SO  M   Rider                        5:16               
       132  107 Rodney Chirchir    JR  M   Hofstra                      5:16               
            508 Gavin Prather      FR  M   UMBC                         5:16               
            351 Phil DeFroscia     SR  M   Rider                        5:16               
       133  230 Nassor Whitehead   SR  M   Maryland-Eastern Shore       5:16               
       134  109 Alan Hetherington  JR  M   Hofstra                      5:17               
            507 Rami Phillips      SR  M   UMBC                         5:17               
            411 Justin Klotz       FR  M   Sacred Heart                 5:18               
            524 Trelek Jones       FR  M   UNC-Greensboro               5:18               
       135  288 Tomas Gonzalez     FR  M   New Jersey Institute         5:18               
       136  292 Michael Russell    SO  M   New Jersey Institute         5:18               
       137  112 Mike Simon         SR  M   Hofstra                      5:19               
       138  289 Michael Martins    SR  M   New Jersey Institute         5:19               
            405 Scott Curtis       FR  M   Sacred Heart                 5:20               
            506 Josh Oxley         SO  M   UMBC                         5:20               
       139  110 Austin Jenkins     JR  M   Hofstra                      5:21               
            417 James Rose         FR  M   Sacred Heart                 5:21               
            352 Ryan Dritschel     SO  M   Rider                        5:22               
       140  174 Samuel Williams    FR  M   Loyola (Md.)                 5:22               
       141  164 Bradley Beard      SR  M   Loyola (Md.)                 5:22               
            359 Salman Khalid      JR  M   Rider                        5:22               
       142  171 Thomas Porth       SR  M   Loyola (Md.)                 5:22               
       143  169 Zachary Nerenberg  SR  M   Loyola (Md.)                 5:22               
            412 Minas Kostis       FR  M   Sacred Heart                 5:22               
             81 Paul Housey        FR  M   George Washington            5:23               
            370 Ryan Gross         SO  M   Rutgers                      5:24               
            419 Gavin Thurlow      FR  M   Sacred Heart                 5:25               
       144  165 Alexander Buchholz SO  M   Loyola (Md.)                 5:25               
       145  290 Joseph Onubogu     FR  M   New Jersey Institute         5:26               
       146  229 Kelsey White       FR  M   Maryland-Eastern Shore       5:27               
       147  170 Ryan O'Donnell     SO  M   Loyola (Md.)                 5:28               
            291 Nicholas Ramirez   SO  M   New Jersey Institute         5:29               
            293 Carlos Skerrett    SO  M   New Jersey Institute         5:29               
            168 Jonathan Mugavero  SR  M   Loyola (Md.)                 5:29               
            166 Colin Chandler     SO  M   Loyola (Md.)                 5:30               
       148  130 Robert Kirsty      JR  M   Iona                         5:30               
            228 Michael Rollins    SO  M   Maryland-Eastern Shore       5:31               
            284 Nathaniel Bailey   SR  M   New Jersey Institute         5:37               
            420 Stavros Xanthacos  FR  M   Sacred Heart                 5:40               
            173 Tyler Schoch       SO  M   Loyola (Md.)                 5:48               
       149   31 Mike Feraco        SO  M   Cabrini                      5:59               
       150   34 Joe Pacifico       SR  M   Cabrini                      6:02               
       151   30 Zach Debow         FR  M   Cabrini                      6:16               
       152   36 Drew Rhodes        FR  M   Cabrini                      6:16               
       153   35 Luis Reyes         FR  M   Cabrini                      6:17               
       154   32 Tyree Holmes       FR  M   Cabrini                      6:39               
             29 Kevin Blake        JR  M   Cabrini                      6:39               
             38 Nick Tilley        JR  M   Cabrini                      6:42               


Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: