201720162015201420132012


Page 1 PRINCETON XC CLUB INVITATIONAL 10/14/18 Place TmPl No. Name Team Time Pace ===== ==== ===== =================== ======================================== ======= ===== 1 1 2683 Liam Collins Princeton University 25:20 5:06 2 2 2861 Josh Chazin University of Pennsylvania 25:25 5:07 3 3 2812 Ryun Anderson University of Maryland 25:29 5:08 4 4 2832 Colin SyBing…

Page 1 PRINCETON XC CLUB INVITATIONAL 10/14/18 Place TmPl No. Name Team Time Pace ===== ==== ===== =================== ======================================== ======= ===== 1 1 2673 Barrett Gray Princeton University 21:52 5:52 2 2 2806 Shannon MacMaster University of Maryland 21:56 5:53 3 3 2622 Maggie McDermott Georgetown University 22:02 5:55 4 4 2527 Christina LaRitz Boston…

Varsity Boys – National League – American League Varsity Girls – National League – American League JV Boys JV Girls Combined Boys Combined Girls

XC Meet: DMS Great Valley October 05, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Boys Boys O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 63 Lucas Slate DMS 12:53.0 6:27/M 2 2 59 Lance Reitelbach DMS 12:56.0 6:28/M 3 3 113 Lucas Donato GV 13:01.0 6:31/M…

XC Meet: DMS Great Valley October 05, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Girls Girls O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 31 Carolyn Tarpley DMS 13:38.0 6:49/M 2 2 27 Ashley Plzak DMS 14:05.0 7:03/M 3 3 33 Ava Young DMS 14:29.0 7:15/M…

XC Meet: DTE WCE October 03, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Girls Girls O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 932 Charlotte Roumpz D-EAST 21:45.0 6:58/M 2 2 838 Jackie Druecker D-EAST 21:50.0 7:00/M 3 3 937 Corinne Strommer D-EAST 22:36.0 7:15/M 4…

XC Meet: DTE WCE October 03, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Boys Boys O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 167 Josh Lewin WC East 17:20.0 5:33/M 2 2 169 Joe Mazza WC East 17:44.0 5:41/M 3 3 975 Russel Winters D-EAST 17:51.0…

BOYS – DTW vs BSHS 1. 19 DTW ( 16:38 1:23:06 0:46) =============================== 1 1 Joseph Chamoun 16:14 2 2 Payton Sewall 16:28 3 3 Isaac Valderrabano 16:30 4 6 Ben Datte 16:54 5 7 Kevin Wagner 17:00 6 ( 8) Jack Cappello 17:14 7 ( 9) Holden Betz 17:16 2. 42 BSHS ( 17:10…

Page 1 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 301 Jacob Hewes Oxford Area 18:08 2 312 Bruce Trimmer Oxford Area 18:21 3 290 Mitchell Campbell Oxford Area 18:22 4 289 Luke Campbell Oxford Area 18:27 5 294 Gavin Fitzgerald Oxford Area 18:27 6 4693 Ryan Latsch Oxford Area 18:30 7…

Sun Valley vs. Kennett – Boys 10/3/18 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 414 Gavin Maxwell Kennett 17:14 2 421 Davis Piercy Kennett 17:31 3 418 Andrew Overman Kennett 17:43 4 405 Jesse Comanda Kennett 18:17 5 981 William Dykes Sun Valley 18:57 6 416 Cameron Olivier Kennett 19:01 7…

DMS Fugett Coatesville October 02, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Girls Girls XC O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 93 Ashley Plzak DMS 14:34.0 7:17/M 2 2 89 Emily Maloney DMS 15:08.0 7:34/M 3 3 73 Oriah Diebold DMS 15:21.3 7:41/M 4…

DMS Fugett Coatesville October 02, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Boys Boys XC O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 62 Lucas Slate DMS 12:52.0 6:26/M 2 2 57 Lance Reitelbach DMS 12:54.0 6:27/M 3 3 135 Henry Thornton Fugett 12:56.0 6:28/M 4…

Zane’s Run 5k Overall Finish List September 30, 2018 Chester County Running Store *A Course Marshall sent runners the wrong way. The course was 2.75 Miles, pace is reflecting that.* 5k Place Name City Bib No Age Age Group Place Total Time Total Pace 1 Justyn Delarosa 3200 16 1:Open 17:24.1 6:20/M 2 Jonathan Durham…

JV Girls 9th Grade Boys JV Boys Girls Champion Boys Champion Girls Challenge Boys Challenge Combined Girls Combined Boys

DMS LMS PEIRCE September 27, 2018 Results by Chester County Running Store Chester County Running Store Overall Finish List – Boys Boys Race O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 117 Teagan Lawson LMS 12:00.9 6:00/M 2 2 63 Lucas Slate DMS 12:42.9 6:21/M 3 3 159 Max Teneza Peirce…

DMS LMS PEIRCE September 27, 2018 Results by Chester County Running Store Chester County Running Store Overall Finish List – Girls Girls Race O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 31 Carolyn Tarpley DMS 13:30.0 6:45/M 2 2 27 Ashley Plzak DMS 14:30.9 7:15/M 3 3 7 Oriah Diebold DMS…

Kennett vs. Rustin Boys Page 1 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 418 Andrew Overman Kennett 17:57 2 414 Gavin Maxwell Kennett 17:57 3 421 Davis Piercy Kennett 18:00 4 4584 Kevin Whalen Rustin 18:18 5 405 Jesse Comanda Kennett 18:26 6 416 Cameron Olivier Kennett 18:53 7 394 Jimmy…

Page 1 Race 1 Girls Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 268 Jenna Mulhern WCH 5:54 2 264 Courtney Kitchen WCH 5:57 3 4992 Courtney Alexander WCH 6:10 4 276 Emma Teneza WCH 6:20 5 251 Megan Baker WCH 6:21 6 932 Charlotte Roumpz D-EAST 6:27 7 273 Liesl Scherrer…

XC Meet: DTE AG DTW September 20, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Boys Boys 5k Run Team Qualifying – Teams: 0 Individuals: 0 O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace Qualifier 1 1 86 Payton Sewall DTW 17:03.1 5:28/M 2 2 96 Isaac Valderrabano DTW…

XC Meet: DTE AG DTW September 20, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Girls Girls 5k Run Team Qualifying – Teams: 0 Individuals: 0 O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace Qualifier 1 1 137 Aliza Thir DTW 20:53.3 6:42/M 2 2 452 Lauren O’Neil Avon…

September 13, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Girls Girls O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 80 Carolyn Tarpley DMS 13:42.4 6:51/M 2 2 76 Ashley Plzak DMS 15:13.5 7:37/M 3 3 72 Emily Maloney DMS 15:45.9 7:53/M 4 4 82 Ava…

September 13, 2018 Results By The Chester County Running Store runccrs.com Overall Finish List – Boys Boys O’all Adj Place Place Bib No Name Team Time Pace 1 1 41 Lucas Slate DMS 13:15.0 6:38/M 2 2 33 Lance Reitelbach DMS 13:15.3 6:38/M 3 3 40 Chase Sims DMS 13:15.7 6:38/M 4 4 9 Tate…

Page 1 Kennett vs Unionville GIRLS – 9/12/18 2 Mile Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 484 Marcella Krautzel Unionville 13:27 2 490 Madison McGovern Unionville 13:27 3 429 Rachel Hyzny Kennett 13:33 4 431 Gina Lusvardi Kennett 13:33 5 432 Sofia Lusvardi Kennett 13:56 6 489 Katelyn McGovern Unionville…

Page 1 Kennett Vs Unionville BOYS – 9/12/18 2 Mile Race Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 472 Colton Walker Unionville 10:11 2 461 Ethan McIntyre Unionville 10:14 3 414 Gavin Maxwell Kennett 10:17 4 421 Davis Piercy Kennett 10:36 5 444 Colwyn Driver Unionville 10:36 6 442 James Conway…

Page 1 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 283 Taj Lanier Oxford Area 23:27 2 281 Christina Jimenez Oxford Area 23:47 3 997 Lizzie Estes Oxford Area 24:48 4 285 Abby Oliver Oxford Area 26:17 5 280 Emma Iaquinto Oxford Area 26:18 6 998 Leksie Fetrow Oxford Area 27:47 7…

Novice Girls Novice Boys Varsity Girls Varsity Boys JV Girls JV Boys

MS Girls MS Boys 9th Grade Girls 9th Grade Boys 10th Grade Girls 10th Grade Boys 11th Grade Girls 11th Grade Boys 12th Grade Girls 12th Grade Boys Combined Girls Combined Boys Girls Scores Place Team 9th 10th 11th 12th Total 1 WC Henderson 1 9 1 2 13 2 Unionville 6 5 2 5…

Page 1 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 197 Ally Clarke WC East 13:34 2 268 Jenna Mulhern WCH 13:42 3 264 Courtney Kitchen WCH 13:44 4 276 Emma Teneza WCH 13:53 5 249 Courtney Alexander WCH 13:54 6 208 Michaela Schiele WC East 13:58 7 204 Sonia Piombino WC…

Page 1 Place No. Name School Time ===== ==== ================== ================ ===== 1 167 Josh Lewin WC East 10:57 2 241 Calvin Pash WCH 11:08 3 49 Joseph Chamoun DTW 11:21 4 96 Isaac Valderrabano DTW 11:21 5 47 Jack Cappello DTW 11:22 6 86 Payton Sewall DTW 11:23 7 238 Luke Miles WCH 11:23…

Page 1 of 291 2 3 29
Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: