Page 1
               TRAIL CREEK OUTFITTERS TRAIL SERIES - RACE #2
                  BRANDYWINE VALLEY ASSOCIATION - 4/11/15
 
Place No.   Name                Age Div/Tot  S Category           City                   St Time    Pace     
===== ===== =================== === ======== = ================== ====================== == ======= ===== 
    1   201 Ryan Bair            28   1/5    M 20-29 men          West Chester           PA   44:15  7:09 
    2   208 Ryan Phillips        37   1/8    M 30-39 men          West Chester           PA   47:09  7:37 
    3   218 Tim Harte            47   1/13   M 40-49 men          Coatesville            PA   47:21  7:39 
    4   226 Salvatore Faia       23   2/5    M 20-29 men                                 PA   48:50  7:53 
    5   175 Bryan Kulp           34   2/8    M 30-39 men          Phoenixville           PA   50:49  8:12 
    6   189 Andy Schorr          39   3/8    M 30-39 men          york                   PA   51:10  8:16 
    7   165 Nick Geigle          28   3/5    M 20-29 men          West Chester           PA   51:22  8:18 
    8   177 Laura Lunardi        40   1/7    F 40-49 women        West Chester           PA   51:49  8:22 
    9   184 Mark Muzzi           40   2/13   M 40-49 men          Wilmington             DE   53:05  8:34 
   10   219 Jeff Miles           42   3/13   M 40-49 men          E. Greenville          PA   54:41  8:50 
   11   157 Justin Chan          11   1/1    M U19 men                                   DE   56:04  9:03 
   12   203 Michael Lundt        45   4/13   M 40-49 men          Norristown             PA   56:39  9:09 
   13   198 Charles Woerner      41   5/13   M 40-49 men          Hockessin              DE   57:36  9:18 
   14   209 Shawn Carey          50   1/6    M 50-59 men          West Chester           PA   58:22  9:25 
   15   191 Sean Scott           33   4/8    M 30-39 men          New Castle             DE   59:30  9:36 
   16   163 Brad Falvey          23   4/5    M 20-29 men          West Chester           PA 1:00:08  9:42 
   17   213 Celsy Ehrgood        25   1/4    F 20-29 women        Wilmington             DE 1:00:17  9:44 
   18   176 Maria Lepore-Steven  25   2/4    F 20-29 women        Media                  PA 1:00:42  9:48 
   19   221 Bill Miller          39   5/8    M 30-39 men          Exton                  PA 1:01:09  9:52 
   20   197 Patrick Walters      36   6/8    M 30-39 men          Bear                   DE 1:02:15 10:03 
   21   173 Matt Hinde           42   6/13   M 40-49 men          chesterbrook           PA 1:03:01 10:10 
   22   168 Richard Gossow       50   2/6    M 50-59 men          Wayne                  PA 1:03:12 10:12 
   23   207 Moto Noda            47   7/13   M 40-49 men          West Chester           PA 1:03:46 10:18 
   24   160 Maureen Chiari       43   2/7    F 40-49 women        Wilmington             DE 1:04:05 10:21 
   25   159 Richard Chennisi     50   3/6    M 50-59 men          Downingtown            PA 1:04:29 10:25 
   26   196 Will Trout           24   5/5    M 20-29 men          West Chester           PA 1:04:43 10:27 
   27   212 Todd Everett         44   8/13   M 40-49 men          Malvern                PA 1:04:55 10:29 
   28   178 Darren Mahoney       40   9/13   M 40-49 men          Wilmington             DE 1:05:50 10:38 
   29   172 Jean Hardy           58   1/6    F 50+ women          West chester           PA 1:05:50 10:38 
   30   179 Andrea Marvin        39   1/11   F 30-39 women        Wilmington             DE 1:05:51 10:38 
   31   210 Andrew Cristofides   50   4/6    M 50-59 men          Kennett Square         PA 1:06:07 10:40 
   32   181 Mark McKinney        63   1/2    M 60+ men            Landenberg             PA 1:06:41 10:46 
   33   167 Janet Gossow         54   2/6    F 50+ women          Wayne                  PA 1:06:52 10:48 
   34   190 Claire Scott         34   2/11   F 30-39 women        New Castle             DE 1:07:05 10:50 
   35   188 Todd Roberts         43  10/13   M 40-49 men          kennett square         PA 1:07:26 10:53 
   36   205 Carol Giampietro     56   3/6    F 50+ Women                                 PA 1:07:27 10:53 
   37   152 Amy Baram            42   3/7    F 40-49 women        West Chester           PA 1:07:41 10:55 
   38   182 Jim Morris           41  11/13   M 40-49 men          Coatesville            PA 1:08:04 10:59 
   39   202 Libby Marotta        33   3/11   F 30-39 women        Morristown             NJ 1:09:47 11:16 
   40   166 Jeremy George        30   7/8    M 30-39 men          Cochranville           PA 1:10:08 11:19 
   41   154 Kathryn Bohn         33   4/11   F 30-39 women        Wilmington             DE 1:10:24 11:22 
   42   193 Jonathan Swegle      37   8/8    M 30-39 men          West Chester           PA 1:12:04 11:38 
   43   216 Kim Showers          40   4/7    F 40-49 women        West Chester           PA 1:12:52 11:46 
   44   174 Dawn Knipmeyer       55   4/6    F 50+ women          Conshohocken           PA 1:13:02 11:47 
   45   214 Emily Schaefer       30   5/11   F 30-39 women        West Grove             PA 1:13:07 11:48 
   46   186 Catherine Ogur       43   5/7    F 40-49 women        Lansdale               PA 1:14:17 11:59 
   47   161 Todd Creveling       54   5/6    M 50-59 men          Parkesburg             PA 1:14:24 12:00 
   48   156 Linda Brown          45   6/7    F 40-49 women        Coatesville            PA 1:14:30 12:01 
   49   162 John Dixon           44  12/13   M 40-49 men          Greentown              PA 1:14:34 12:02 
   50   222 Kristi Thawley       31   6/11   F 30-39 women        Hockessin              DE 1:14:56 12:06 
   51   169 Clete Graham         62   2/2    M 60+ men            Wilmington             DE 1:15:11 12:08 
   52   164 Joie Gambino         45   7/7    F 40-49 women        West Deptford          NJ 1:15:54 12:15 
   53   224 Annie Ireland        32   7/11   F 30-39 women        New Castle             DE 1:16:09 12:17 
   54   180 Kate McClung         32   8/11   F 30-39 women        Coatesville            PA 1:16:10 12:18 
   55   225 Don Bowman           46  13/13   M 40-49 men          Wilmington             DE 1:16:10 12:18 
   56   171 Hilary Hanford       22   3/4    F 20-29 women        Bel Air                MD 1:16:12 12:18 
   57   150 Pamela Bachman       32   9/11   F 30-39 women        Honey Brook            PA 1:16:36 12:22 
   58   170 Adelle Grant-Mcaule  24   4/4    F 20-29 women        Kennett Square         PA 1:21:24 13:08 
   59   215 Julia Trout          53   5/6    F 50+ women          West Chester           PA 1:21:25 13:08 
   60   153 Lisa R Blackhurst    37  10/11   F 30-39 women        Phoenixville           PA 1:24:35 13:39 
   61   158 Cyrena Chang Paulin  55   6/6    F 50+ women          Wynnewood              PA 1:35:08 15:21 
   62   217 Shannon Houghton     30  11/11   F 30-39 women        Christiana             PA 1:36:39 15:36 
   63   192 Mark Suchecki        59   6/6    M 50-59 men          Philadelphia           PA 1:41:56 16:27 


               TRAIL CREEK OUTFITTERS TRAIL SERIES - RACE #2
                  BRANDYWINE VALLEY ASSOCIATION - 4/11/15
 

                   ********** AWARDS LIST **************

               ********** FEMALE OVERALL RESULTS ***********
    1   177 Laura Lunardi        40   51:49  8:22 
                ********** MALE OVERALL RESULTS ***********
    1   201 Ryan Bair            28   44:15  7:09 
                         FEMALE AGE GROUP  1 - 19
                          MALE AGE GROUP  1 - 19
    1    11   157 Justin Chan          11   56:04  9:03 
                         FEMALE AGE GROUP  20 - 29
    1    17   213 Celsy Ehrgood        25 1:00:17  9:44 
    2    18   176 Maria Lepore-Steven  25 1:00:42  9:48 
    3    56   171 Hilary Hanford       22 1:16:12 12:18 
                          MALE AGE GROUP  20 - 29
    1     4   226 Salvatore Faia       23   48:50  7:53 
    2     7   165 Nick Geigle          28   51:22  8:18 
    3    16   163 Brad Falvey          23 1:00:08  9:42 
                         FEMALE AGE GROUP  30 - 39
    1    30   179 Andrea Marvin        39 1:05:51 10:38 
    2    34   190 Claire Scott         34 1:07:05 10:50 
    3    39   202 Libby Marotta        33 1:09:47 11:16 
                          MALE AGE GROUP  30 - 39
    1     2   208 Ryan Phillips        37   47:09  7:37 
    2     5   175 Bryan Kulp           34   50:49  8:12 
    3     6   189 Andy Schorr          39   51:10  8:16 
                         FEMALE AGE GROUP  40 - 49
    1    24   160 Maureen Chiari       43 1:04:05 10:21 
    2    37   152 Amy Baram            42 1:07:41 10:55 
    3    43   216 Kim Showers          40 1:12:52 11:46 
                          MALE AGE GROUP  40 - 49
    1     3   218 Tim Harte            47   47:21  7:39 
    2     9   184 Mark Muzzi           40   53:05  8:34 
    3    10   219 Jeff Miles           42   54:41  8:50 
                         FEMALE AGE GROUP  50 - 99
    1    29   172 Jean Hardy           58 1:05:50 10:38 
    2    33   167 Janet Gossow         54 1:06:52 10:48 
    3    36   205 Carol Giampietro     56 1:07:27 10:53 
                          MALE AGE GROUP  50 - 59
    1    14   209 Shawn Carey          50   58:22  9:25 
    2    22   168 Richard Gossow       50 1:03:12 10:12 
    3    25   159 Richard Chennisi     50 1:04:29 10:25 
                          MALE AGE GROUP  60 - 99
    1    32   181 Mark McKinney        63 1:06:41 10:46 
    2    51   169 Clete Graham         62 1:15:11 12:08 
Logo_footer   
     © 2015 CCRS

Follow us: